Martin Pospíšil.
Martin Pospíšil. (Autor: Twitter / Calgary Flames)
Oh my Hockey|15. nov 2023 o 06:35

Fehérváry a Černák nehrali.

NEW YORK. Traja Slováci a všetci v popredných útokoch. Taký bol obraz zápasu Montreal - Calgary v noci z utorka na stredu.

Juraj Slafkovský nastúpil ako člen druhej formácie proti "plameňom" s dvomi krajanmi. Adam Ružička sa predstavil v prvom, Martin Pospíšil v druhom útoku.

Štatistiky si napokon rozšírili dvaja z nich.

Flames vyhrali 2:1 a Pospíšil bol na ľade pri oboch góloch tímu. Pri víťaznom dokonca asistoval. Odohral 11 minút a 55 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dve plusky, štyri strelecké pokusy a tri bodyčeky.

Jeho spoluhráč Adam Ružička strávil na ľade 15 minút a 8 sekúnd, pripísal si strelu a blok.

Jediný gól domácich strelil v 23. minúte Lindström. Slafkovský posunul puk za bránku Dvorakovi a ten krásou prihrávkou nabil strelcovi na prvý gól v drese Habs.

Slovenský forvard zaknihoval tretí bod v sezóne. Odohral 14 minút a 23 sekúnd, pripísal si strelu na bránku, štyri bodyčeky a blok. Stal sa treťou hviezdou zápasu.

Slovenskí zadáci nehrali

Martin Fehérváry nehral v dueli Washingtonu proti Vegas pre zranenie. Jeho tím vyhral 3:0. Tampa Bay, ktorej z rovnakého dôvodu chýba Erik Černák, podľahla St. Louis vysoko 0:5.

Útočník Miloš Kelemen sa po povolaní z farmy nezmestil do zostavy Arizony, ktorá prehrala v Dallase 3:4 po predĺžení.

Na domácom ľade si 1000. zápas v NHL vychutnal Kyle Okposo. Kapitán Buffala však nezabránil prehre proti Bostonu 2:5.

Pittsburgh vyhral na ľade Columbusu 5:3. Hetrikom k tomu pomohol Sidney Crosby. Ten sa dostal pred Mikea Modana a Luca Robitaillea v počte gólov strelených za jeden klub, je už na deviatom mieste v historickej štatistike.

Anaheim Ducks potvrdili, že sú majstri otočiek. Proti Nashvillu po dvoch tretinách prehrávali 1:2, ale v tretej tretine gólmi Gudasa a Vaakanainena otočili zápas na svoju stranu. Sú prvým tímom, ktorý vďaka otočkám vyhral 6 z prvých 15 zápasov v sezóne.

NHL - základná časť - 15. november:

Buffalo - Boston 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Góly: 36. V. Olofsson (Power, Cozens), 56. V. Olofsson (Peterka, Mittelstadt) – 4. Heinen (McAvoy, Poitras), 5. Pastrňák (Zacha, McAvoy), 16. Carlo (Pastrňák, Zacha), 25. Steen (Lauko), 33. H. Lindholm (Pastrňák, Marchand)

Brankári: Levi 13/18, Luukkonen 14/14 - Ullmark 32/34

Columbus - Pittsburgh 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Góly: 11. Marčenko, 20. Činachov (Gudbranson, Werenski), 52. Texier (Kuraly, Danforth) – 5. Crosby (M. Pettersson, Letang), 28. Guentzel (Hinostroza, Crosby), 49. E. Karlsson (Malkin, Rakell), 55. Crosby (E. Karlsson, Guentzel), 60. Crosby (Rust)

Brankári: Merzlikins 36/40 - Jarry 28/31

Montreal - Calgary 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Lindström (Dvorak, Slafkovský) – 23. Kadri (Zary, Zadorov), 34. Zary (R. Andersson, Pospíšil)

Brankári: Montembeault 27/29 - Markström 34/35

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 23 sekúnd, pripísal si asistenciu, strelu na bránku, štyri bodyčeky a blok/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 11 minút a 55 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dve plusky, štyri strelecké pokusy a tri bodyčeky/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 15 minút a 8 sekúnd, pripísal si strelu a blok/

Washington - Vegas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 17. D. Strome (Milano), 60. McMichael (Carlson, Sandin), 60. Malenstyn

Brankári: Lindgren 35/35 - Thompson 28/30

Dallas - Arizona 4:3pp (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 18. Lindell (Lundkvist, Pavelski), 30. Hintz (Heiskanen, J. Robertson), 57. Seguin (Duchene, R. Suter), 61. Duchene (Seguin) – 6. Keller (Hayton), 53. Zucker (Maccelli, Moser), 55. Crouse (Durzi)

Brankári: Oettinger 23/26 - Vejmelka 30/34

Nashville - Anaheim 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 22. F. Forsberg (A. Carrier, O'Reilly), 35. Josi (Nyquist, O'Reilly) – 38. Fowler (Vatrano, McTavish), 45. Gudas (Terry, Vaakanainen), 57. Vaakanainen (Gudas)

Brankári: Saros 17/20 - Gibson 29/31

St. Louis - Tampa Bay 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 12. Parayko (Thomas, Bučnevič), 37. Kyrou (Krug, Faulk), 37. Vrána (Krug, Hayes), 56. Kapanen (Bučnevič), 60. Kyrou (B. Schenn)

Brankári: Binnington 30/30 - Johansson 24/28

Winnipeg - New Jersey 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Góly: 29. Connor (Morrissey, Iafallo), 34. Perfetti (Connor, Morrissey), 39. Ehlers (Perfetti, Samberg), 50. Connor (Scheifele, Morrissey), 52. M. Barron (Namestnikov), 59. Ehlers (Appleton, Morrissey) – 35. Meier (Palát, Bratt), 37. Marino (Lazar, L. Hughes), 55. Mercer (Hamilton, Haula)

Brankári: Hellebuyck 31/34 - Schmid 25/30

San Jose - Florida 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Góly: 16. Hoffman (G. Smith, Rutta), 47. Hertl (Zetterlund, Granlund), 48. Kunin (Guščin, Granlund) – 13. Lomberg, 33. Reinhart (Ekman-Larsson, M. Tkachuk), 51. Verhaeghe (M. Tkachuk, Barkov), 52. Stenlund (Balinskis, Lorentz), 58. Barkov (Verhaeghe, Reinhart)

Brankári: Blackwood 27/31 - Stolarz 19/22