Fehérváry, Ružička aj Tatar vyhrali, Ovečkin vyrovnal rekord Selänneho

Alexander Ovečkin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. apr 2022 o 07:00

V akcii boli piati Slováci.

NEW YORK. V noci z pondelka na utorok zasiahlo do diania v kanadsko-americkej NHL päť Slovákov.

Martin Fehérváry oslávil výhru nad silným Coloradom Avalanche. Slovenský obranca odohral 19 minút a 52 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty a štyri hity.

Jeho spoluhráč Alexander Ovečkin v zápase skóroval a išlo už o jeho 48. gól v sezóne. Vo veku 36 a viac rokov nedal ešte nikto viac, vyrovnal rekord Teemu Selänneho.

Forvard Calgary Flames Adam Ružička bol pri výhre jeho tímu nad Chicagom Blackhawks. Flames zvíťazili 5:2, Ružička odohral 9 minút a 49 sekúnd, zaznamenal jeden bodyček.

Tomáš Tatar a jeho New Jersey zvíťazili nad Vegas Golden Knights. Slovák odohral 16 minút a 12 sekúnd, pripísal si dve strely na bránu a blok.

Do zápasu medzi Vancouverom a Dallasom zasiahli Marián Studenič aj Andrej Sekera.

NHL - základná časť - 19. apríl:

Chicago - Calgary 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Góly: 8. T. Johnson (J. Toews, D. Kubalík), 33. Regula (McCabe, DeBrincat) – 1. D. Dubé (Hanifin, Coleman), 7. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Zadorov), 15. Coleman (Kylington), 59. J. Gaudreau (M. Tkachuk), 59. Kylington (Markström)

Brankári: Lankinen 30/33 - Markström 22/24

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 49 sekúnd, zaznamenal jeden bodyček/

Colorado - Washington 2:3 (1:1, 0:1. 1:1)

Góly: 18. Ničuškin (Byram, Makar), 49. Lehkonen (N. Sturm) – 5. Hathaway, 34. Ovečkin (Kuznecov, Carlson), 51. Marcus Johansson (Sheary)

Brankári: Kuemper 24/27 - Samsonov 24/26

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 52 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty a štyri hity/

Arizona - Carolina 3:5 (0:1, 3:3, 0:1)

Góly: 27. N. Ritchie (N. Smith, Kessel), 37. L. Eriksson (Capobianco, Ladd), 39. Galchenyuk (Capobianco, T. Boyd) – 5. Trocheck (Skjei, M. Nečas), 22. Fast, 25. Domi (Niederreiter, Pesce), 32. Niederreiter (Domi, Pesce), 49. Aho (Jarvis, Slavin)

Brankári: Vejmelka 46/51 - Raanta 23/26

Seattle - Ottawa 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 5. Sprong (V. Rask, Vince Dunn), 30. Beniers (A. Larsson, Vince Dunn), 37. V. Rask (Donskoi, Wennberg), 59. McCann (A. Larsson, Vince Dunn) – 22. B. Tkachuk (C. Brown), 24. Holden (N. Zajcev, P. Kelly)

Brankári: Driedger 12/14 - Forsberg 25/29

Vegas - New Jersey 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 38. Kolesar (N. Roy, Theodore), 59. Stephenson (Marchessault, Pacioretty) – 7. Bastian (M. McLeod, Severson), 44. A. Johnsson (Bastian, Bahl), 48. J. Boqvist

Brankári: Lehner 25/28 - Hammond 42/44

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 12 sekúnd, pripísal si dve strely na bránu a blok/

Vancouver - Dallas 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Garland (Podkolzin, Ekman-Larsson), 16. Elias Pettersson (Dries), 22. Boeser (Elias Pettersson, Dickinson), 31. Dickinson (Boeser, B. Hunt), 41. Podkolzin (Q. Hughes, Ekman-Larsson), 57. Elias Pettersson (Boeser, Dickinson) – 9. Hintz (A. Radulov, Pavelski), 25. Hintz (Faksa, Hakanpää)

Brankári: Demko 28/30 - Oettinger 15/19, Wedgewood 10/11

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 14 minút a 58 sekúnd, zaznamenal mínusku, štyri strely na bránu, hit a blok/

/Marián Studenič (Dallas) odohral 11 minút a 10 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely na bránu a hit/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry, Ružička aj Tatar vyhrali, Ovečkin vyrovnal rekord Selänneho