Martin Fehérváry oslavuje gól.
Martin Fehérváry oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. apr 2024 o 06:24

V noci na stredu sa v NHL predstavili štyria Slováci.

NEW YORK. Nestáva sa často, že dá Martin Fehérváry gól. Keď sa mu to však podarí, zväčša ide o hrozivo vyzerajúce strely.

Rovnako sa presadil v noci na stredu, keď strelil svoj tretí gól v sezóne 2023/24. Pridal sa k spoluhráčom v protiútoku z druhej vlny a keď dostal puk, nerozpakoval sa a prestrelil ho za chrbát brankára Buffala Luukkonena.

Skóre otvoril projektilom, ktorý letel rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu. Spoluhráči sa však k nemu príliš nepridali.

Do konca prvej tretiny otočili Sabres zásluhou Girgensonsa a Peterku. Po druhom dejstve bol stav 3:2 pre Buffalo, ktoré zveľadilo víťazstvo 6:2 v poslednej dvadsaťminútovke.

Fehérváry strávil na ľade 20 minút a 36 sekúnd, strelil gól z jedinej strely na bránku, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely.

Najproduktívnejším Slovákom noci bol Martin Pospíšil. Po prvý raz v kariére sa mu podarilo nazbierať v jednom zápase dva body.

Asistoval v druhej tretine pri góle Kuzmenka a tomu istému strelcovi prihrával aj v tretej tretine. Napriek tomu nezabránil prehre Calgary proti Anaheimu 3:5.

Dvomi gólovými prihrávkami sa dostal na métu 20 bodov v sezóne. Na treťom mieste slovenského bodovania nahradil Šimona Nemca.

Jeho Devils prehrali proti Penguins 3:6. V poslednej tretine neskórovali a dostali až päť gólov. Nemec odohral 18 minút a 15 sekúnd s dvomi mínuskami a tromi blokmi.

Poriadne ostrý zápas odohral Juraj Slafkovský proti Floride. Stal sa jeho treťou hviezdou.

Habs vyhrali 5:3 aj vďaka jeho asistencii. Zaujímavé však je, že si odsedel až tri menšie tresty, z toho dva za hrubosť. Na ľade strávil 18 minút a 46 sekúnd, z toho takmer šesť v presilovke.

+14

V drese Buffala nastúpil na svoj 1000. zápas útočník Jeff Skinner. Na tento míľnik sa dostal ako 11. najmladší hráč v histórii vo veku 31 rokov a 322 dní.

NHL - základná časť - 3. apríl:

Buffalo - Washington 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Góly: 16. Girgensons (Dahlin, Power), 17. Peterka (Tuch, Benson), 31. Peterka (Tuch), 44. Dahlin (Peterka, T. Thompson), 45. T. Thompson (Quinn, Benson), 46. Tuch (T. Thompson, Dahlin) – 3. Fehérváry (Sgarbossa, Lapierre), 40. D. Strome (Carlson, Ovečkin)

Brankári: Luukkonen 23/25 - Lindgren 25/31, Kuemper 4/4

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 36 sekúnd, strelil gól z jedinej strely na bránku, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely/

Montreal - Florida 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: 11. Armia (Pezzetta, Newhook), 26. Suzuki, 33. Suzuki (Matheson, Newhook), 41. Caufield (Slafkovský, Guhle), 45. J. Evans – 10. Lundell, 14. Barkov (Tarasenko), 59. Bennett (Kulikov, Lundell)

Brankári: Montembeault 37/40 - Stolarz 34/39

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 46 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, päť striel, tri bodyčeky a šesť trestných minút/

New Jersey - Pittsburgh 3:6 (1:1, 2:0, 0:5)

Góly: 20. Meier (L. Hughes, Hischier), 30. Lazar (Nosek, Marino), 38. Bratt (Hischier, Marino) – 8. E. Karlsson, 47. Crosby (Malkin, Rust), 48. Malkin (St. Ivany, Bunting), 57. Rakell (M. Pettersson), 57. Malkin (Bunting, Letang), 58. Crosby

Brankári: Allen 15/20 - Nedeljkovic 23/26

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 15 sekúnd s dvomi mínuskami a tromi blokmi/

NY Islanders - Chicago 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 42. Horvat (Barzal, Cizikas), 50. Holmström – 8. Dickinson (Bedard, Kurashev)

Brankári: Sorokin 18/19 - Mrázek 27/29

Minnesota - Ottawa 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 13. M. Shaw (Bogosian, Lucchini), 21. Boldy (Kaprizov, Bogosian), 54. Lettieri – 28. Batherson (B. Tkachuk, Chychrun), 43. Chychrun (Batherson, Stützle)

Brankári: Fleury 30/32 - Korpisalo 17/20

Nashville - Boston 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 54. Coyle (Marchand, Ullmark), 58. Zacha (Heinen, Pastrňák), 59. Pastrňák (Zacha, Heinen)

Brankári: Saros 29/31 - Ullmark 31/31

Calgary - Anaheim 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 23. Šarangovič (Kadri, Weegar), 31. Kuzmenko (Kadri, Pospíšil), 50. Kuzmenko (Pospíšil, Weegar) – 15. McTavish (Zellweger, Leason), 34. Terry (Carlsson, Zellweger), 42. Fowler (Zegras, Zellweger), 46. Killorn (Terry), 54. Killorn (LaCombe, Terry)

Brankári: Markström 24/29 - Dostál 21/24

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 16 sekúnd, dvakrát asistoval, zaznamenal strelu na bránku a sedem bodyčekov/

Vegas - Vancouver 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 2. Mantha, 7. Marchessault (Barbašev, McNabb), 10. Eichel (Marchessault, Barbašev), 15. Hanifin (Eichel, Marchessault), 22. W. Karlsson (Pietrangelo, Mantha), 43. Howden (Kolesar, N. Roy) – 10. Höglander, 27. Q. Hughes (Garland, J. Miller), 42. Q. Hughes (Podkolzin)

Brankári: Thompson 27/30 - DeSmith 23/29