Juraj Slafkovský a Erik Černák vo vzájomnom zápase.
Juraj Slafkovský a Erik Černák vo vzájomnom zápase. (Autor: SEBASTIEN GERVAIS)
Oh my Hockey|5. apr 2024 o 06:20

Martin Pospíšil nedohral zápas, vylúčili ho za faul lakťom.

NEW YORK. V noci zo štvrtka na piatok sa v NHL odohral duel dvoch košických rodákov. Stretli sa Juraj Slafkovský a Erik Černák.

Tampa Bay vyhrala v Bell Centre 7:4. Slováci odohrali zaujímavý zápas, často sa stretávali na ľade.

Fotogaléria zo zápasu Montreal - Tampa Bay (NHL)

Stalo sa to napríklad v 49. minúte, keď Juraj Slafkovský dodal svojmu mužstvu povestnú iskierku nádeje. Pred bránkou tiesnený Černákom tečoval puk za chrbát brankára Tomkinsa, aby znížil na 3:6.

Ešte štyri minúty predtým bol Černák jediný raz v zápase vylúčený. Mohol za to jeho faul na Slafkovského, ktorého podrazil.

Mladší z dvojice odohral výborný zápas. Ku gólu pridal o štyri minúty neskôr pri znížení na 4:6 asistenciu, keď sa Cole Caufield presadil po kombinácii Slafkovského, ktorý na seba navyše naviazal dvoch protihráčov, a Suzukiho.

Napriek enormnej snahe Slafkovského sa Montrealu nepodarilo otočiť duel. Keď Bolts rozhodli gólom do prázdnej bránky na 7:4, odniesla si to Slafkovského hokejka.

Mladík strávil na ľade 22 minút a 44 sekúnd, viac doposiaľ odohral len raz. Pripísal si gól, asistenciu, plusku, šesť striel a bodyček.

Veľmi solídne hral aj jeho náprotivok Erik Černák, ktorý odkorčuľoval 18 minút a 54 sekúnd, dvakrát vystrelil, dvakrát zablokoval strelu, rozdal dva bodyčeky a odsedel si jeden menší trest.

Pospíšil si opäť zavaril

Martin Pospíšil nedohral zápas jeho Calgary na ľade Winnipegu Jets. Bol vylúčený do konca duelu na konci druhej tretiny.

V 40. minúte tvrdo zasiahol súperovho obrancu Josha Morrisseya lakťom do hlavy. Podľa závažnosti tohto faulu sa môžeme domnievať, že príde aj dodatočný trest, už druhý v tohtoročnej sezóne.

Zvolenský rodák pred vylúčením stihol odohrať 10 minút a 48 sekúnd a zaknihovať plusku, dve strely a štyri bodyčeky.

Washington s Martinom Fehérvárym prehral na domácom ľade proti Pittsburghu 1:4. Slovenský zadák strávil na ľade 20 minút a 47 sekúnd, zaznamenal deväť bodyčekov a strelu.

Dvaja Slováci vyradení z boja o play-off

Hokejisti Winnipegu Jets si zaistili účasť v play-off NHL. Výhru 5:2 nad Calgary režíroval trojgólový strelec Gabriel Vilardi, pre ktorého išlo o prvý hetrik v kariére.

Smútia Montreal Canadiens a Calgary Flames. Obidve mužstvá stratili aj teoretickú šancu na postup do play-off.

Boston si z Caroliny odváža dva body vďaka suverénnej výhre 4:1. Cestu za víťazstvom odštartoval Brad Marchand 400. gólom v kariére.

Úplne prvý gól v NHL strelili Akil Thomas z Los Angeles a Ryan Shea z Pittsburghu, ktorý má už 27 rokov.

NHL - základná časť - 5. apríl:

Carolina - Boston 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Góly: 36. Guentzel (Noesen, Skjei) – 3. Marchand (Geekie, Coyle), 8. Pastrňák (Zacha, Heinen), 11. Heinen (Pastrňák, Zacha), 58. H. Lindholm

Brankári: Andersen 24/27 - Swayman 28/29

Columbus - NY Islanders 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

Góly: 10. Voronkov (Marčenko, Texier), 18. Marčenko (Werenski, Sillinger) – 8. Engvall (Pulock, Palmieri), 14. Horvat (Barzal, Romanov), 44. Dobson (Barzal, Romanov), 60. Palmieri

Brankári: Tarasov 13/15, Greaves 24/25 - Sorokin 25/27

Montreal - Tampa Bay 4:7 (1:2, 1:4, 2:1)

Góly: 3. Armia (Gallagher, Newhook), 25. Armia (Newhook, Gallagher), 49. Slafkovský (Xhekaj, Matheson), 52. Caufield (Suzuki, Slafkovský) – 10. Paul (Point, Kučerov), 17. Eyssimont (Motte, Dumba), 28. Stamkos (Cirelli, de Haan), 30. Paul (Eyssimont), 34. Hagel (D. Raddysh, Cirelli), 38. Kučerov (Point, Stamkos), 60. Stamkos (Kučerov)

Brankári: Primeau 28/34 - Tomkins 26/30

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 22 minút a 44 sekúnd, pripísal si gól, asistenciu, plusku, šesť striel a bodyček/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 54 sekúnd, dvakrát vystrelil, dvakrát zablokoval strelu, rozdal dva bodyčeky a odsedel si jeden menší trest/

Ottawa - Florida 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Góly: 2. Cousins (M. Tkachuk, Bennett), 2. Kulikov (Luostarinen, Rodrigues), 23. Lundell (Luostarinen, Kulikov), 25. Bennett (M. Tkachuk, Mahura), 38. Reinhart (Barkov, Tarasenko), 44. M. Tkachuk (Barkov, Reinhart)

Brankári: Korpisalo 13/17, Forsberg 12/14 - Bobrovskij 30/30

Washington - Pittsburgh 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Ovečkin (Milano, Lapierre) – 2. Shea (R. Smith, Eller), 12. P. Joseph (Letang, D. O'Connor), 30. Bunting (Puustinen, E. Karlsson), 58. Eller (R. Smith)

Brankári: Lindgren 20/23 - Nedeljkovic 30/31

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 47 sekúnd, zaznamenal deväť bodyčekov a strelu/

Minnesota - Colorado 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 9. Lettieri (M. Shaw, Goligoski), 31. Chisholm (Kaprizov, Zuccarello) – 5. Lehkonen (J. Johnson, Mittelstadt), 13. Drouin (Makar, MacKinnon), 21. Drouin (MacKinnon, Toews), 47. MacKinnon (Drouin), 59. Rantanen

Brankári: Gustavsson 31/35 - Annunen 44/46

Nashville - St. Louis 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)

Góly: 1. Josi (O'Reilly, F. Forsberg), 22. F. Forsberg (Nyquist, O'Reilly), 40. Beauvillier, 45. McCarron (Sherwood), 59. F. Forsberg (Nyquist, McDonagh), 60. Jankowski – 8. Saad (R. Thomas), 47. Neighbours (Faulk, Krug), 58. Kyrou (Faulk, Bučnevič)

Brankári: Saros 44/47 - Binnington 25/29

Winnipeg - Calgary 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 13. Vilardi (Connor, Morrissey), 15. Ehlers (Perfetti), 36. Toffoli (Namestnikov, Ehlers), 49. Vilardi (Morrissey, Pionk), 59. Vilardi (Monahan, Scheifele) – 5. Weegar (Huberdeau, Kuzmenko), 31. Miromanov (Weegar)

Brankári: Hellebuyck 31/33 - Wolf 40/44

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 10 minút a 48 sekúnd, bol vylúčený do konca stretnutia a predtým stihol zaknihovať plusku, dve strely a štyri bodyčeky/

San Jose - Los Angeles 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 59. Kostin (Granlund, Eklund) – 11. Kempe, 12. A. Thomas (Spence, Dubois)

Brankári: Blackwood 26/28 - Rittich 15/16