Mal prsty v kľúčovom góle. Černák si pripísal druhý bod v sezóne

Momentka zo zápasu Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning
Momentka zo zápasu Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. nov 2023 o 06:35

Za Boston skórovali dvaja premiéroví strelci.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Erik Černák zaznamenal druhý bod v sezóne. Asistenciou prispel k tomu, že Tampa Bay získala na ľade Toronta bod za prehru po predĺžení.

V 58. minúte nahodil puk do útočného pásma. Ten obkrúžil celú útočnú zónu, až sa dostal k de Haanovi, ktorý nastrelil puk na bránku a odtiaľ ho do siete dostal Hagel, ktorý vyrovnal na 5:5 a poslal zápas do predĺženia.

V tom boli úspešnejšie "javorové listy". Extra bod im vybojoval Järnkrok. Druhý štvorbodový zápas v rade odohral ich útočník Mitch Marner.

Černák v tomto stretnutí odohral 21 minút a 49 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, dve strely na bránku, tri bodyčeky a dva bloky.

Bostonu pomohli streleckí debutanti

Prvý gól v NHL strelil útočník Bostonu Bruins John Beecher. V 11. minúte ním otvoril skóre stretnutia proti Dallasu. Bruins ho doviedli do víťazného konca, vyhrali 3:2.

Nebol jediným premiérovým strelcom "medveďov". V 15. minúte sa totiž presadil aj Mason Lohrei. Obranca si otvoril strelecký účet v treťom zápase v NHL.

"Skvelý pocit sledovať, ako to putuje do bránky," povedal Lohrei, ktorý vychválil prihrávku od spoluhráča Heinena aj príkladné clonenie brankárovi. "Vlastne som to mal ľahké. Stačilo trafiť bránku."

Florida Panthers zdolali na domácom ľade Columbus Blue Jackets 5:4 po predĺžení. Už prvá tretina bola divoká.

V 7. minúte viedli "panteri" 3:0, ale do jej konca Blue Jackets znížili na rozdiel jediného gólu. Napokon vyhrávali, ale 57 sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia Cousins.

NHL - základná časť - 7. november:

Florida - Columbus 5:4pp (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Lomberg (Lorentz, Mahura), 4. Forsling (Reinhart, Ekman-Larsson), 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 60. Cousins, 62. Verhaeghe (Lundell, M. Tkachuk) – 16. Kuraly (Gudbranson, Danforth), 19. Jenner (Roslovic, Gudbranson), 31. Marčenko (Provorov, Texier), 53. Texier (Peeke, Sillinger)

Brankári: Bobrovskij 18/22 - Merzlikins 8/11, Martin 35/37

Toronto - Tampa Bay 6:5pp (1:4, 2:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 4. Knies (Marner, Matthews), 23. Matthews (Brodie, Marner), 26. Matthews (Knies, Marner), 42. Järnkrok (N. Robertson, Domi), 43. Marner (Knies, Rielly), 61. Järnkrok (Rielly, Nylander) – 5. Hedman (Kučerov, Point), 7. Kučerov (Hagel, Sergačov), 12. Kučerov (Hedman, Stamkos), 16. Point (Kučerov, Hedman), 58. Hagel (de Haan, Černák)

Brankári: Samsonov 8/12, Woll 18/19 - Johansson 27/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 49 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, dve strely na bránku, tri bodyčeky a dva bloky/

Dallas - Boston 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Góly: 46. W. Johnston (Lindell, Heiskanen), 60. Pavelski (J. Robertson, Heiskanen) – 11. Beecher (H. Lindholm), 15. Lohrei (Heinen, Mitchell), 50. Marchand (Pastrňák, J. van Riemsdyk)

Brankári: Oettinger 26/29 - Swayman 35/37

Vancouver - Edmonton 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Q. Hughes (Kuzmenko, Hronek), 14. P. Suter (Joshua, Cole), 15. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 31. Höglander (Lafferty), 48. J. Miller (Q. Hughes, Hronek), 60. Boeser (E. Pettersson, Q. Hughes) – 7. Ekholm (Gagner, Kane), 28. Draisaitl (Foegele)

Brankári: Demko 40/42 - Skinner 30/36

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Mal prsty v kľúčovom góle. Černák si pripísal druhý bod v sezóne