Kanada končí turnaj fiaskom, Fíni predviedli fantastický obrat

Joakim Kemell sa teší z gólu.
Joakim Kemell sa teší z gólu. (Autor: Leijonat/ twitter)
Sportnet|28. apr 2022 o 19:25 (aktualizované 28. apr 2022 o 22:09)

Joakim Kemell v predĺžení skompletizoval hetrik.

BERLÍN. Hokejisti Česka zvíťazili vo štvrtkovom štvrťfinále na MS hráčov do 18 rokov v Nemecku nad hráčmi Švajčiarska jednoznačne 8:0 a prvýkrát od roku 2018 sa predstavia medzi najlepšou štvoricou.

Čechom vynikajúco vyšiel úvod zápasu. Už v druhej minúte skóroval Marek Soukup a o štrnásť minút neskôr viedli zverenci Jakuba Petra už 4:0.

V ďalšom priebehu zápasu svoj náskok ešte zdvojnásobili a o ich dominancii svedčí aj počet striel na bránku. V tejto štatistike Česi dominovali 36:8.

Okrem Soukupa sa dvoma gólmi zaskveli aj Šimon Slavíček a tiež kapitán mužstva Jíří Kulich, ktorý k dvom presným zásahom pridal aj asistenciu.

Veľkým fiaskom sa skončil turnaj pre Kanaďanov. Obhajcovia zlatých medailí končia už vo štvrťfinále, v ktorom podľahli Fínom 5:6 po predĺžení.

Aj vďaka dvom gólom Connora Bedarda (očakávanej jednotky draftu NHL 2023, pozn.) viedli päť minút pred koncom o dva góly, ale sľubný náskok stratili.

Dielo skazy z ich pohľadu dokončil v 61. minúte Joakim Kemell, ktorý zavŕšil hetrik. Získal puk na obrannej modrej časti a svoj únik zakončil gólom.

Postup si po jasných víťazstvách vybojovali aj Švédi a hráči USA. Najmä Američania si schuti zastrieľali, keď deklasovali Lotyšsko pomerom 13:3.

V drese Švédska excelovala najmä prvá formácia, v ktorej štyria hráči nazbierali celkovo 14 bodov. Jonathan Lekkerimäki strelil jeden gól a na štyri prihral.

Známe je aj zloženie semifinálových dvojíc. Česko sa pokúsi zastaviť hráčov Spojených štátov amerických a v severskom derby Fínsko vyzve Švédsko.

MS v hokeji do 18 rokov 2022 - štvrťfinále:

Česko - Švajčiarsko 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)

Góly: 2. Soukup (Plos, Polák), 9. Šapovaliv (Hamara, Kulich), 11. Becher (Bareš, Hamara), 16. Slavíček, 22. Slavíček (Melovský, Prčík), 25. Kulich (Tůma, Čech), 35. Soukup (Polák), 46. Kulich (Bareš, Šapovaliv)

Fínsko - Kanada 6:5 pp (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 10. Kemell (Kaskimäki), 18. Kemell (Lassila, Kulonummi), 33. Männistö (Kiviharju), 56. Kaskimäki (Lassila, Kulonummi), 59. Halttunen (Uronen), 61. Kemell - 4. Delic (Ward, Fantilli), 14. Hvidston (Sova, Dragicevic), 26. Schuurman (Moldenhauer, Rieger), 26. Bedard (Fantilli), 51. Bedard

Švédsko - Nemecko 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)

Góly: 3. M. Hävelid (Lekkerimäk, Bystedti), 8. Born (Odelius), 20. Almgren (Öhgren, Lekkerimäki), 34. Öhgren (Lekkerimäki, Östlund), 56. H. Hävelid (Lekkerimäki, Östlund), 56. Stenberg (Good Bogg, M. Hävelid), 58. Lekkerimäki (Östlund, M. Hävelid) - 36. Hauf (Krening)

USA - Lotyšsko 13:3 (6:1, 3:0, 4:2)

Góly: 5. McGroarty (Hutson, Leddy), 6. Casey (Brindley, Nazar), 8. McGroarty (Hutson), 13. Stramel (Lucius, McGroarty), 13. Cooley (Gauthier, Snuggerud), 16. Leonard, 25. Gauthier (Snuggerud, Leddy), 35. Leonard (Kaplan), 40. Nazar (Duke, Casey), 48. Brindley (Howard, Nazar), 48. Leonard (Smith), 56. Casey (Smith, Spicer), 58. Chesley (Cooley, Gauthier) - 14. Vilmanis, 53. Veckaktinš (Ločmelis, Vilmanis), 60. Kruklitis (Ločmelis, Vilmanis)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada končí turnaj fiaskom, Fíni predviedli fantastický obrat