Ružička strelil rutinérsky gól a vyhral, bodovali aj Slafkovský a Nemec

Adam Ružička sa raduje so spoluhráčmi.
Adam Ružička sa raduje so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. okt 2023 o 06:27

V akcii boli traja Slováci.

NEW YORK. V noci z pondelka na utorok sa v prípravných zápasoch severoamerickej NHL predstavili traja Slováci. Všetci bodovali.

Adam Ružička skóroval pri výhre 5:4 nad Winnipegom. V 32. minúte znížil na 2:3, keď pred brankárom nespanikáril a rutinérsky zakončil.

Slovenský útočník v tomto stretnutí odohral 13 minút a 45 sekúnd, strelil gól, pripísal si dve plusky a trikrát vystrelil.

Bodovať sa aj naďalej darí mladíkovi Šimonovi Nemcovi. Formu potvrdil pri výhre New Jersey nad New Yorkom Islanders 6:5.

Bol účastníkom kombinácie, ktorú zakončoval hviezdny Jack Hughes. Pripísal si sekundárnu asistenciu.

V zápase strávil na ľade 18 minút a 18 sekúnd, zaknihoval mínusku a strelu na bránu.

Z výhry aj kanadského bodu sa môže radovať aj Juraj Slafkovský. Jeho Montreal zdolal Toronto 5:4 po predĺžení.

Košičan prihrával v tretej tretine na dôležitý kontaktný gól. Celkovo odohral 13 minút a 39 sekúnd, okrem asistencie si pripísal plusový bod.

NHL - príprava - 3. október:

Pittsburgh - Ottawa 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Greig (Tarasenko, Batherson), 18. Tkachuk (Stützle, Giroux), 58. Stützle

Brankári: Jarry 21/24 - Korpisalo 40/40

Columbus - St. Louis 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Jenner (Texier), 15. Marčenko (Laine, Severson), 18. Danforth (Voronkov), 25. Sillinger (Severson, Provorov), 59. Gaudreau (Provorov) – 32. Vrána (Hayes, Perunovich), 34. Blais (Kapanen, Vrána), 43. Vrána (Krug, Kapanen)

Brankári: Graves 36/39 - Hofer 19/23

New Jersey - NY Islanders 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Góly: 11. Marino (Bahl, Tyler Toffoli), 23. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 24. Bratt (Toffoli), 31. Marino (Lazar), 33. J. Hughes (Bratt, Němec), 45. Bratt (Marino, Bahl) – 4. Barzal, 9. Nelson (Engvall, Pulock), 27. Engvall, 41. Barzal (Horvat, Mayfield), 57. Lee (Aho, Barzal)

Brankári: Schmid 15/20 - Sorokin 13/18, Appleby 4/5

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 18 sekúnd, zaknihoval asistenciu, mínusku a strelu na bránu/

Philadelphia - Boston 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 22. Atkinson (Tipett, Frost), 23. Konecny (Frost), 36. Farabee (Attard, Couturier) – 15. Geekie (Coyle, Poitras)

Brankári: Ersson 13/14 - Swayman 21/24

Toronto - Montreal 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 8. Gregor (Reaves), 13. Tavares (Matthews, Liljegren), 35. Domi (Nylander), 52. Tavares (Lafferty, Liljegren) – 4. Norlinder (Suzuki, Monahan), 40. Dach (Monahan, Kovacevic), 54. Kovacevic (Xhekaj, Slafkovský), 60. Anderson (Dach, Suzuki), 61. Suzuki (Caufield, Harris)

Brankári:

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 39 sekúnd, pripísal si asistenciu a plusový bod/

Calgary - Winnipeg 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

Góly: 20. Lindholm (Tanev, Hanifin), 32. Růžička (Coronato, Sharangovich), 34. Dubé (Oesterle), 35. Backlund (Coronato, Andersson), 42. Coronato (Backlund, Weegar) – 6. Heinola (Iafallo, Perfett), 15. Toninato (Stanley), 26. Gustafsson (Ford), 35. Gustafsson (Ford)

Brankári: Markström 24/28 - Hellebuyck 41/46

/Adam Ružička (Calgary) odohral 13 minút a 45 sekúnd, strelil gól, pripísal si dve plusky a trikrát vystrelil/

Seattle - Edmonton 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 14. Yamamoto (Schwartz, Poturalski) – 7. Bourgault (Gleason), 43. McDavid (Gleason, Desharnais), 49. Bourgault (Broberg, Griffith), 60. Janmark

Brankári: Grubauer 10/13 - Campbell 32/33

Domov»Hokej»NHL»Ružička strelil rutinérsky gól a vyhral, bodovali aj Slafkovský a Nemec