Erik Černák v akcii.
Erik Černák v akcii. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. nov 2023 o 06:50

V noci zo štvrtka na piatok nastúpili v NHL traja Slováci.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Erik Černák si pripísal prvý bod v sezóne 2023/24. Asistoval pri prvom góle Conora Shearyho od prestupu do Tampy Bay.

Sheary v 25. minúte poslal "blesky" do vedenia 2:1 nad Columbusom. Sľubný výsledok však Bolts stratili a prehrali 2:4.

Černák odohral 18 minút a 16 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu na bránku, bodyček a tri bloky.

Ďalšiemu slovenskému obrancovi v NHL Martinovi Fehérvárymu nevyšiel zápas proti New Yorku Islanders. Pri prehre 0:3 strávil na ľade 18 minút a 5 sekúnd, pripísal si dve mínusky, bodyček a blok.

Caps pocítili silu defenzívy "ostrovanov". Tí si v deviatom dueli sezóny pripísali už tretiu nulu.

Trpezlivosť či bezcieľnosť?

Juraj Slafkovský nebodoval ani v deviatom po sebe idúcom zápase. Po desiatich dueloch má na konte jedinú asistenciu.

Montreal prehral na ľade Arizony 2:3. Talentovaný útočník odohral 14 minút a 17 sekúnd, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely.

Pri jeho mene sa často rieši, čo ďalej. Dilema, či ho poslať do AHL, zostáva aktuálna.

"Podľa toho, čo sme videli v posledných šiestich-siedmich zápasoch, nevidím dôvod neposlať Juraja Slafkovského do Lavalu, keď sa Dvorak vráti. Chápem trpezlivosť, ale je znepokojujúce vidieť ho tam bezcieľne korčuľovať," napísal na Twitteri novinár Marco D'Amico.

Desiatka od Vancouveru

Vancouver Canucks si z ľadu San Jose odnášajú vysoké víťazstvo 10:1. Najproduktívnejším hráčom zápasu bol Quinn Hughes, ktorý s piatimi bodmi vyrovnal klubový rekord za počet bodov získaných obrancom v jednom stretnutí.

"Kosatky" strelili 10 gólov po ôsmy raz v klubovej histórii. Naposledy sa im to ale podarilo ešte 1. marca 1992.

Zaujímavý míľnik dosiahol švédsky forvard Vancouveru Elias Pettersson. Dostal sa na métu 200 asistencií v kariére.

Jednou z hlavných postáv noci v NHL bol aj Jonathan Marchessault. Hetrikom zariadil výhru 5:2 nad Winnipegom.

New Jersey Devils zdolali Minnesotu 5:3. Ich líder Jack Hughes má po 9 dueloch na konte 20 (5+15) bodov a okrem toho, že je najproduktívnejším hráčom ligy, sa pripodobnil veľkým menám. Viac ako 20 bodov pred 10. duelom v základnej časti mali za ostatných 30 sezón len Mario Lemieux a Wayne Gretzky.

Florida vyhrala nad Detroitom 2:0. Aleksander Barkov tak víťazstvom oslávil moment, keď sa stal hráčom s najviac zápasmi v klubovej histórii. V drese s panterom ich odohral už 672.

NHL - základná časť - 3. november:

Columbus - Tampa Bay 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Góly: 7. Marčenko (Voronkov, Sillinger), 47. Jenner (Werenski, Severson), 50. Gudbranson (Bemström, Fantilli), 58. J. Gaudreau (Provorov) – 23. Stamkos, 25. Sheary (Stamkos, Černák)

Brankári: Merzlikins 27/29 - Tomkins 24/27

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 16 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu na bránku, bodyček a tri bloky/

Detroit - Florida 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 40. Lorentz (Mikkola), 59. Lundell (M. Tkachuk, Kulikov)

Brankári: Reimer 25/26 - Bobrovskij 22/22

NY Rangers - Carolina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Kreider (Panarin, Trocheck), 51. Cuylle (Trouba, Goodrow) – 10. Jarvis (S. Aho II, DeAngelo)

Brankári: Šesťorkin 26/27 - Andersen 24/26

Ottawa - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 40. Kubalík (Giroux, Chychrun), 45. Norris (Bernard-Docker, Tarasenko) – 4. Danault (Moore, Byfield), 25. Grundström (Kempe), 29. Kopitar (Englund, Kempe)

Brankári: Korpisalo 35/38 - Talbot 24/26

Washington - NY Islanders 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Pulock (Nelson, Palmieri), 11. Holmström (Fasching, Pageau), 32. Nelson (Engvall, Mayfield)

Brankári: Kuemper 18/21 - Varlamov 32/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 5 sekúnd, pripísal si dve mínusky, bodyček a blok/

Boston - Toronto 3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Zacha (Carlo, Lohrei), 22. DeBrusk (Marchand, Coyle), rozh. náj. Coyle – 27. Marner (Matthews, Nylander), 28. Matthews (Järnkrok, Lagesson)

Brankári: Swayman 33/35 - Samsonov 38/40

Minnesota - New Jersey 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 30. Kaprizov (Addison, Zuccarello), 42. Rossi (Boldy, Brodin), 57. Middleton (Boldy, Rossi) – 4. Holtz (Bastian), 16. M. McLeod (Palát, Bratt), 23. Meier (J. Hughes, Bratt), 56. Bratt (Toffoli, L. Hughes), 60. Hamilton (Bratt, J. Hughes)

Brankári: Gustavsson 33/38 - Vaněček 22/25

Edmonton - Dallas 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Góly: 17. Kane (Nugent-Hopkins), 51. Gagner S. (Ceci, Kulak), 54. Gagner S. (Kane) – 9. Duchene (Marchment, Lindell), 24. Pavelski (Hintz, Heiskanen), 37. Hintz (Pavelski, Benn), 43. Hintz (Pavelski, J. Robertson)

Brankári: Skinner 23/27 - Wedgewood 46/49

Arizona - Montreal 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Schmaltz (t.s.), 40. Crouse (Maccelli, Bjugstad), 47. Schmaltz (L. Cooley, Keller) – 8. Monahan (Gallagher), 44. Gallagher (Pearson, Newhook)

Brankári: Ingram 30/32 - Allen 33/36

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 17 sekúnd, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely/

Seattle - Nashville 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 16. Bjorkstrand (Schultz, McCann), 18. McCann (Gourde), 37. Dumoulin (Schultz, Kartye), 49. Dunn (Schwartz, Wennberg) – 7. Novak (Sissons, Evangelista), 37. Josi (Barrie, F. Forsberg)

Brankári: Grubauer 32/34 - Saros 27/31

Vegas - Winnipeg 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 11. W. Karlsson (Dorofejev, Hutton), 27. Marchessault (Stone, L. Thompson), 29. Barbašev (Pietrangelo, W. Karlsson), 46. Marchessault (Barbašev, Pietrangelo), 58. Marchessault – 27. Connor (Iafallo, Scheifele), 42. Iafallo (Perfetti, Connor)

Brankári: Thompson 29/31 - Hellebuyck 21/25

San Jose - Vancouver 1:10 (0:4, 0:4, 1:2)

Góly: 57. Zetterlund (Kunin, Labanc) – 3. Boeser (E. Pettersson, Q. Hughes), 4. J. Miller (Boeser, Q. Hughes), 8. Q. Hughes (Hronek, Lafferty), 17. Boeser (Kuzmenko, J. Miller), 22. Michejev (Soucy, E. Pettersson), 29. Kuzmenko (E. Pettersson, Friedman), 33. Lafferty (J. Miller, Q. Hughes), 38. P. Suter (Q. Hughes), 44. Beauvillier (Soucy, Hronek), 52. Beauvillier (Garland)

Brankári: Kähkönen 13/19, Blackwood 10/14 - Demko 29/30