Studenič si debut osladil víťazstvom. V jednej štatistike bol najlepší z tímu

Marián Studenič v súboji s Mattom Dumbom.
Marián Studenič v súboji s Mattom Dumbom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|9. feb 2023 o 06:29

Jaroslav Halák sa díval na výhru zo striedačky.

NEW YORK. Marián Studenič debutoval v tejto sezóne v NHL na domácom ľade v zápase Dallasu proti Minnesote. Do bodovania sa nezapísal.

Nebol od toho ale ďaleko. Na súperovu bránu vystrelil až štyrikrát, najviac zo všetkých hráčov "hviezd". Zvládol to, hoci odohral najmenej, len 8 minút a 12 sekúnd.

Stars vyhrali 4:1. Prvý gól strelili krátko po prvej prestávke, keď sa presadil Benn. Nasledovali ho Faksa a Hakanpää, no do konca druhého dejstva znížil na 1:3 Eriksson Ek. Posledný gól strelil v 58. minúte Roope Hintz.

V druhom zápase na seba narazili New York Rangers a Vancouver Canucks. "Jazdci" sa tešili z výhry 4:3, Jaroslav Halák sa na ňu díval zo striedačky.

Skóre duelu otvoril v siedmej minúte Kreider a o dve minúty ho nasledoval Chytil. Potom sa tímy presadzovali striedavo až do konca stretnutia, takže "kosatky" nezvládli vyrovnať. Poslednú nádej im v čase 56:16 dal gólom na 3:4 Pettersson.

NHL - základná časť - 8. február:

NY Rangers - Vancouver 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Kreider (Trocheck, K. Miller), 9. Chytil (Kakko, K. Miller), 27. Lafreniere (Trouba, K. Miller), 57. Zibanejad (Trouba, Panarin) – 18. Garland (Q. Hughes), 37. Podkolzin (J. Miller), 57. E. Pettersson (Q. Hughes, Boeser)

Brankári: Šesťorkin 22/25 - Martin 17/21

Dallas - Minnesota 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 21. Ja. Benn (W. Johnston, Lindell), 26. Faksa (Seguin, Marchment), 31. Hakanpää (Hintz, J. Robertson), 58. Hintz (J. Robertson) – 39. J. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello)

Brankári: Oettinger 38/39 - Gustavsson 33/36

/Marián Studenič (Dallas) odohral 8 minút a 12 sekúnd, štyri razy vystrelil a pridal bodyček/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Studenič si debut osladil víťazstvom. V jednej štatistike bol najlepší z tímu