Černák najlepším hráčom zápasu. Jeho defenzíva bola majstrovská

Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. dec 2023 o 05:20

Nikita Kučerov utvoril nový rekord Tampy Bay.

NEW YORK. V noci zo stredy na piatok sa v zápasoch NHL predstavil zo Slovákov iba obranca Erik Černák.

Pri výhre Tampy Bay 3:1 nad Pittsburghom nebodoval. Odohral 22 minút a 9 sekúnd, pripísal si plusku, dva bodyčeky a dva bloky.

Podľa GameScore Impact Card, grafu zhodnocujúceho vplyv hokejistov pomocou analýzy pokročilých štatistík, bol najlepším hráčom zápasu. Vynikol predovšetkým v defenzívnej činnosti.

Jeho spoluhráč Nikita Kučerov zaznamenal gól a asistenciu. Bodoval v 11. dueli po sebe, utvoril tak nový klubový rekord.

+14

K výhre Floridy nad Dallasom 5:4 vo veľkej miere prispel Evan Rodrigues. Strelil dva góly vrátane víťazného a na ďalšie dva prihrával.

Išlo o jeho druhý štvorbodový zápas v sezóne 2023/24. Viac má len aktuálne najproduktívnejší hráč Nikita Kučerov.

Edmonton Oilers vyhrali nad Carolinou vysoko 6:1. Hetrikom sa prezentoval Zach Hyman. Tri asistencie zaknihoval Connor McDavid, ktorý sa posunul v historických tabuľkách Edmontonu pred Jariho Kurriho.

NHL - základná časť - 7. december:

Florida - Dallas 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

Góly: 5. Rodrigues (Mikkola, Reinhart), 19. Reinhart (Barkov, Rodrigues), 21. Verhaeghe (Bennett, Mikkola), 45. Barkov (Reinhart, Rodrigues), 48. Rodrigues (Ekman-Larsson, Ekblad) – 14. Faksa (Steel, Harley), 41. Marchment (Duchene, Heiskanen), 45. Dadonov (Hakanpää, W. Johnston), 53. Harley (Marchment)

Brankári: Bobrovskij 29/33 - Oettinger 26/31

Tampa Bay - Pittsburgh 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 6. Cirelli (Hedman, Kučerov), 29. Kučerov (Hedman, Stamkos), 38. Jeannot (Eyssimont) – 60. Guentzel (Crosby)

Brankári: Vasilevskij 24/25 - Jarry 24/27

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 9 sekúnd, pripísal si plusku, dva bodyčeky a dva bloky/

St. Louis - Vegas 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Góly: 10. Neighbours (Thomas), 11. Hayes (Krug, Kyrou), 18. Kyrou (B. Schenn, Faulk) – 9. Whitecloud (N. Roy, Kolesar), 30. Eichel (Barbašev, Stone), 32. Marchessault (W. Karlsson, Eichel), 33. Kolesar (McNabb, Korczak), 40. Amadio (Stephenson, Barbašev), 60. W. Karlsson (Hague)

Brankári: Binnington 43/48 - Thompson 27/30

Edmonton - Carolina 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Góly: 1. R. McLeod (Foegele, Janmark), 1. Ekholm (McDavid, Bouchard), 6. Hyman (Janmark, Bouchard), 15. Hyman (Nugent-Hopkins, McDavid), 23. Foegele (Janmark), 50. Hyman (McDavid) – 48. J. Staal (Slavin)

Brankári: Skinner 38/39 - Kočetkov 3/6, Raanta 25/28