Chromiak strelil gól a otvoril skóre. Kňažko a Nemec hrali proti sebe

Martin Chromiak.
Martin Chromiak. (Autor: Twitter / Ontario Reign)
Oh my Hockey|23. feb 2023 o 07:09

V AHL nastúpili štyria Slováci.

NEW YORK. Jediným strelcom spomedzi Slovákov aj v rámci tímu Ontario Reign sa stal slovenský mladík Martin Chromiak. V 15. minúte sa najrýchlejšie zorientoval pred súperovou bránou a z dorážky otvoril skóre.

Nik z jeho spoluhráčov však na tento presný zásah nenadviazal. Naopak, útočnú mašinériu v druhej tretine rozbehli Coachella Valley Firebirds a napokon vyhrali presvedčivo 6:1.

Kanadské bodovanie si rozšíril aj Marián Studenič, ktorý asistoval pri treťom góle Texasu pri výhre 5:3. Prihrával Fredrikovi Karlströmovi.

Súboj slovenských obrancov priniesol duel medzi Clevelandom Monsters a Uticou Comets. Stretnutie došlo do predĺženia, v ktorom boli úspešnejšie "kométy".

V ich drese sa predstavil Šimon Nemec. Draftová dvojka zaznamenala plusový bod a tri strely.

Samuel Kňažko vo farbách súpera bol v tretej tretine vylúčený na päť minút za zásah to hlavy súpera Nicka Hutchinsona. Okrem toho si do štatistík pripísal dve strely a plusku.

AHL - základná časť - 18. február:

Cleveland - Utica 3:4 pp

/Samuel Kňažko (Cleveland) si pripísal päť trestných minút, dve strely a plusku/

Ontario - Coachella Valley 1:6

/Martin Chromiak (Ontario) strelil gól, mal dve strely na bránku a bol treťou hviezdou/

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Chromiak strelil gól a otvoril skóre. Kňažko a Nemec hrali proti sebe