Marián Studenič v drese Coachella Valley Firebirds. (Autor: X / Coachella Valley Firebirds)
Oh my Hockey|21. mar 2024 o 07:20

Do štatistík sa zapísal aj Adam Sýkora.

NEW YORK. Marián Studenič si v noci zo stredy na štvrtok upevnil pozíciu najproduktívnejšieho Slováka v zámorskej AHL.

K výhre Coachella Valley 4:3 po predĺžení nad Texasom dopomohol asistenciou. Pred prvým gólom presne našiel Wintertona, ktorý nemal väčšie problémy poslať puk do siete Stars.

Išlo o 37. bod pre Studeniča v prebiehajúcom ročníku. Na čele farmárskej ligy vedie pred ostatnými krajanmi s osembodovým náskokom.

Gólovú prihrávku si pripísal aj Adam Sýkora. Jeho Hartford podľahol Rochesteru 5:6.

Asistenciu zaznamenal už v 3. minúte. Bol aktívny v závare pred bránkou a pomohol mužstvu k navýšeniu vedenia.

V akcii bol aj Pavol Regenda, ktorého len nedávno preradili z NHL. Pri prehre San Diega 4:6 v San Jose nebodoval, pripísal si plusku a na súpera vyslal päť striel.

Slovenský súboj medzi Ontariom a Tucsonom vyšiel lepšie Martinovi Chromiakovi, ktorý zaznamenal plusku a radoval sa z výhry Ontaria 4:1. Miloš Kelemen ukončil zápas s mínuskou a strelou, Patrik Koch raz vystrelil na bránku.

AHL - základná časť - 21. marec:

San Jose - San Diego 6:4 (2:1, 2:3, 2:0)

/Pavol Regenda (San Diego) si pripísal plusku, na súpera vyslal päť striel/

Lehigh Valley - Springfield 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Rochester - Hartford 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)

/Adam Sýkora (Hartford) zaknihoval asistenciu a strelecký pokus/

Manitoba - Grand Rapids 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Rockford - Chicago 4:3pp (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Calgary - Bakersfield 2:3sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Colorado - Milwaukee 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Coachella Valley - Texas 4:3pp (3:2, 0:0, 0:1 - 1:0)

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Chirurgicky presná prihrávka. Studenič asistoval a navýšil náskok v bodovaní