Radosť hráčov Colorado po góle proti Dallasu.
Radosť hráčov Colorado po góle proti Dallasu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. máj 2024 o 06:17 (aktualizované 16. máj 2024 o 06:21)

Hráči "lavín" rozhodli v tretej tretine.

NEW YORK. Colorado Avalanche sa udržalo v hre. V piatom zápase druhého kola play-off NHL zvíťazilo na ľade Dallasu 5:3 a znížilo stav série na 2:3.

Do stretnutia vstúpili lepšie hokejisti Stars. V 10. minúte sa presadil Pavelski. Sekundu pred koncom prvej tretiny ale vyrovnal Lehkonen. V druhej tretine to prebiehalo podobne. Za domácich skóroval Heiskanen a vyrovnával Makar.

Až v tretej tretine sa Colorado chopilo vedenia. Presadili sa Mittelstadt a Makar. Reagoval na to ešte mladík Stankoven, ale Dallas už nedokázal vyrovnať. Na konečný stav uzavrel MacKinnon.

Momentka zo zápasu Dallas - Colorado.
Momentka zo zápasu Dallas - Colorado. (Autor: TASR/AP)

Pre Avs to bolo v tejto edícii play-off už piate víťazstvo, v ktorom sa postarali o obrat.

Mikko Rantanen si v stretnutí pripísal asistenciu a vylepšil svoju bilanciu v kariére v play-off na 100 bodov. Potreboval na to 80 zápasov a stal sa len tretím Fínom, ktorý dosiahol tento míľnik.

NHL - 2. kolo play-off:

Dallas - Colorado 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 10. Pavelski (Duchene, J. Robertson), 32. Heiskanen (J. Robertson, Pavelski), 46. Stankoven (Lindell) – 20. Lehkonen (MacKinnon), 38. Makar (Drouin, Rantanen), 42. Mittelstadt (Parise, Girard), 45. Makar, 57. MacKinnon (Lehkonen, Manson)

Brankári: Oettinger 22/27 - Georgijev 23/26

Pavúk play-off NHL

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Nevzdali sa. Colorado vyhralo na ľade Dallasu a ostáva v hre