Juraj Slafkovský oslavuje gól proti Washingtonu.
Juraj Slafkovský oslavuje gól proti Washingtonu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. feb 2024 o 05:57 (aktualizované 7. feb 2024 o 06:39)

Martin Pospíšil krosčekoval Brada Marchanda a zápas nedohral.

NEW YORK. Juraj Slafkovský sa po víkende hviezd vrátil vo veľkom štýle. V zápase Montrealu na ľade Washingtonu sa gólovo presadil rovno dvakrát.

Útočník najprv v 52. minúte zvyšoval na 4:1 krásnou strelou švihom. Nezabránil mu v nej ani krajan Martin Fehérváry.

O pár minút na to sa Slafkovský radoval znovu. V 55. minúte uzatváral na konečných 5:2 presným presilovkovým príklepom. Jeho rýchla strela najprv "lízla" tyčku a smerovala do brány.

Juraj Slafkovský sa presadil ôsmy a deviatykrát v sezóne a odohral svoj prvý viacgólový zápas v kariére. Svoju sezónnu bodovú bilanciu vylepšil na 22 bodov. Najproduktívnejší Slovák v NHL bodoval v treťom zápase v rade.

Proti Washingtonu trikrát vystrelil na bránu, pripísal si hit, blok a dve trestné minúty, na ľade strávil 17 minút a 15 sekúnd a stal sa treťou hviezdou stretnutia.

+14

Jeho súper Martin Fehérváry si v drese domácich pripísal asistenciu na desiaty gól Ovečkina. Obranca bol v dueli strelecky mimoriadne aktívny, bránku súpera ohrozil až päťkrát, odohral 19 minút a 35 sekúnd.

Bodoval aj druhý slovenský obranca v hre, Šimon Nemec. V tretej minúte jeho strelu od modrej tečoval Tierney, pre ktorého to bol prvý gól v drese "diablov".

Nemec si okrem asistencie pripísal plusový bod a dve trestné minúty, odohral 17:17 minút. Jeho New Jersey zdolalo Colorado 5:3.

Martin Pospíšil sa dlho v zápase Calgary proti Bostonu neohrial. Po 16 minútach prvej tretiny krosčekoval do hlavy kapitána "medveďov" Brada Marchanda a vyslúžil si trest do konca zápasu.

Nové posily sa okamžite presadili

Pospíšilovi spoluhráči duel dotiahli do víťazného konca a na ľade súpera zvíťazili 4:1. Svoj prvý gól v drese Flames strelil už v piatej minúte Andrej Kuzmenko. Calgary ho získalo po výmene Eliasa Lindholma do Vancouveru.

Vo svojej premiére v novom drese sa darilo aj jemu. Proti Caroline sa presadil dvakrát v presilovke a "kosatkám" pomohol vyhrať 3:2.

"Je vždy skvelé skórovať a pomôcť tímu. Som šťastný, že som tu a že som súčasťou tohto tímu," povedal Lindholm.

Za Winnipeg si zase odbil premiéru bývalý Slafkovského spoluhráč Sean Monahan. Kanaďan odohral vyše 15 minút, ale Jets nedokázali streliť gól a Pittsburghu podľahli 0:3.

Edmonton po 16 výhrach prehral

Hráči Edmontonu prišli o svoju víťaznú šnúru a nevyrovnali historický rekord NHL v podobe 17 výhier v rade, ktorý drží Pittsburgh. V zápase, v ktorom to mohli dokázať, podľahli Vegas 1:3.

Stretnutie pre Oilers začalo dobre, už v piatej minúte sa v oslabení presadil McDavid. Domáci "rytieri" ale vývoj otočili zásluhou Roya a Stephensona. V poslednej minúte stav uzatvoril gólom do prázdnej brány William Karlsson.

Edmontonu nepomohla ani strelecká prevaha 32:26 a so sériou 16 víťazných zápasov v rade sa zaradia na historicky druhé miesto. Chuť prehry okúsili prvýkrát od 19. decembra.

Séria sa skončila aj pre Nathana MacKinnona. Útočník Colorada proti New Jersey nedokázal bodovať a svoju bodovú šnúru tak ukončil na 14 zápasoch. Najproduktívnejší hráč NHL spolu s Nikitom Kučerovom má na konte 85 bodov po 51 dueloch.

Útočník Dallasu Joe Pavelski v noci odohral svoj 1300. zápas v NHL. Tento míľnik dosiahol ako tretí hráč, ktorý bol draftovaný v siedmom kole alebo neskôr. Američan si počas svojej kariéry v drese San Jose a Dallasu pripísal 1044 bodov za 468 gólov a 576 asistencií.

V okrúhlom zápase jeho "hviezdy" zvíťazili v Buffale tesne 2:1. Na výhre mal zásluhu hlavne brankár Jake Oettinger, ktorý zneškodnil 47 striel "šablí".

NHL - základná časť - 7. február:

Boston - Calgary 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 45. Zacha (Pastrňák, Coyle) – 5. Kuzmenko (Huberdeau, Kadri), 14. Zary (Kadri), 47. Huberdeau (Kadri), 50. Hanifin (Huberdeau, Markström)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, pripísal si plusový bod, dva hity a pätnásť trestných minút, odohral 4 minúty a 32 sekúnd/

Buffalo - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 26. T. Thompson (Dahlin, J. Skinner) – 4. Duchene (Seguin, Marchment), 30. Steel (Faksa, Cr. Smith)

Carolina - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 5. Martinook (Teräväinen), 39. S. Aho II (Burns, Jarvis) – 18. E. Lindholm (Q. Hughes, E. Pettersson), 37. E. Lindholm (Q. Hughes, Boeser), 44. J. Miller (Boeser, T. Myers)

Florida - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Verhaeghe – 34. Konecny (Farabee, Se. Walker), 43. N. Cates

Pittsburgh - Winnipeg 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Letang, 28. Carter (Eller, E. Karlsson), 30. Rust (Guentzel, Crosby)

Washington - Montreal 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Góly: 27. Ovečkin (D. Strome, Fehérváry), 52. Sandin (Carlson, D. Strome) – 7. Suzuki (Caufield), 8. Suzuki (Xhekaj), 14. Pezzetta (Harvey-Pinard), 52. Slafkovský (J. Evans, Matheson), 55. Slafkovský (Matheson, Suzuki)

/Martin Fehérváry (Washington) asistoval, pripísal si mínusový bod a päť striel na bránu, odohral 19 minút a 35 sekúnd/

/Juraj Slafkovský (Montreal) strelil dva góly, trikrát vystrelil na bránu, pripísal si hit, blok a dve trestné minúty, na ľade strávil 17 minút a 15 sekúnd/

New Jersey - Colorado 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly: 3. Tierney (Nemec, Bahl), 24. Bratt (Hischier, Palát), 27. Mercer (Haula, Meier), 58. Marino (Hischier, Bratt), 60. Haula – 2. Rantanen (Drouin), 49. Makar (Lehkonen), 49. Girard (Drouin, Byram)

/Šimon Nemec (New Jersey) si pripísal asistenciu, plusový bod a dve trestné minúty, odohral 17:17 min./

Vegas - Edmonton 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 19. N. Roy (Pietrangelo), 42. Stephenson (Marchessault, Cotter), 60. W. Karlsson (Stephenson, Stone) – 5. McDavid (Draisaitl, Desharnais)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovského neustrážil ani Fehérváry, strelil dva krásne góly