Tomáš Tatar oslavuje gól.
Tomáš Tatar oslavuje gól. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey, TASR|6. mar 2024 o 06:30 (aktualizované 6. mar 2024 o 09:25)

Slafkovský hral napriek zraneniu, New Jersey bez Nemca prehralo.

NEW YORK. Jednou z úloh trénerského štábu Seattlu, bolo oživiť formu Tomáša Tatara. Ten ťahal zle vyzerajúcu sériu desiatich zápasov bez bodu.

Slováka preto vrátili zo štvrtého do prvého útoku. A výsledky na seba nenechali dlho čakať. Veterán pomohol k výhre 4:3 na ľade jedného z najlepších tímov NHL Winnipegu.

Skóroval v 42. minúte, keď odpovedal na gól vedúci zásah Niederreitera. Vyrovnal na priebežných 3:3 tečom Berniersovej strely.

"Bolo to tímové úsilie. Prišli sme sem neskoro a hrali druhýkrát za dva dni. Podarilo sa nám získať dva body vo veľmi dôležitom zápase. Každá formácia a všetci hráči sa zapojili, čo je skvelé vidieť, " uviedol 33-ročný krídelník.

Tatar odohral 14 minút a 46 sekúnd, strelil gól, pozbieral plusku, dve strely a bodyček. Presným zásahom načal tretiu desiatku bodov v sezóne.

O víťazný gól sa vo Winnipegu postaral v 58. minúte Andre Burakovsky:

"Bol to veľmi dobrý pocit. Myslím si, že po všetkých zraneniach a vynechanom čase som v uplynulom období hral naozaj dobrý hokej, veľa som tvoril a korčuľoval. Konečne som dal gól. Už som takmer zabudol, aký je to pocit."

V tomto stretnutí dosiahol 700. bod v NHL útočník Winnipegu Mark Scheifele. Asistoval pri prvom góle "stíhačiek", ktorý strelil Kyle Connor.

Slafkovský zaujal v defenzíve

Juraj Slafkovský nastúpil do zápasu Montrealu na ľade Nashvillu, hoci sa pred ním tréner Martin St. Louis vyjadril, že má zranenie a o jeho štarte sa rozhodne až tesne pred stretnutím.

Pri výhre 4:3 po predĺžení nebodoval. Zaujal skôr obrannou hrou, keď vo vlastnej presilovke šprintom dohnal súperovho útočníka trieliaceho na bránku a vypichol mu puk.

Na ľade strávil 17 minút a 56 sekúnd, pripísal si dva mínusové body, strelu na bránku, tri bodyčeky a jednu zblokovanú strelu.

Montreal nevyhrával počas základného hracieho času ani raz. Predĺženie pre hostí zariadil v 55. minúte Joshua Roy a po 17 sekundách extračasu rozhodol kapitán Nick Suzuki.

"Je to príjemný pocit. Minulý týždeň sme mali veľa šancí proti Floride, ale nevyužili sme ich. Som rád, že som vo víťaznom tíme po tomto predĺžení," skonštatoval Suzuki, pre ktorého to bol stý gól v základnej časti NHL.

Nemec iba zdravým náhradníkom

New Jersey Devils nastúpili proti Floride Panthers bez Šimona Nemca v zostave. Nový tréner mu dáva priestor na zlepšenie a rozhodol sa posadiť ho na tribúnu ako zdravého náhradníka.

Premiéra na lavičke "diablov" mu ale nevyšla. Devils prehrali 3:5.

Na záverečný gól do prázdnej bránky prihral Aaron Ekblad, ktorý prekonal klubový rekord Róberta Švehlu 230. asistenciou v kariére.

Skóre spečatil Sam Reinhart, ktorá má v tejto sezóne druhý najvyšší počet gólov (45) po Austonovi Matthewsovi z Toronta (53).

Matthew Tkachuk mal tri asistencie a bol to pre neho ôsmy trojbodový duel od začiatku roka, čím sa vyrovnal v tejto štatistike Nikitovi Kučerovovi.

Florida sa stala prvým tímom, ktorý v tejto sezóne dosiahol 90 bodov. "Každý večer máme herný plán a chlapci ho plnia. Musíme sa len uistiť, že v tom budeme pokračovať," povedal dvojgólový Nick Cousins.

Oilers spasil Draisaitl

Pittsburgh Penguins vyhrali nad Columbusom 5:3. Päťstý bod v kariére zaznamenal Reilly Smith, ktorý dvakrát asistoval.

James van Riemsdyk odohral 1000. zápas v profilige. Výhrou ho však neoslávil. Bruins dlho držali najtesnejšie vedenie proti Edmontonu, no o výhre "olejárov" 2:1 rozhodol Leon Draisaitl gólmi v 59. a 63. minúte.

New York Islanders zdolali doma St. Louis 4:2. O výhru sa postarali štyria rôzni strelci - Palmieri, Pageau, Horvat a Barzal.

Hokejisti Chicaga si z Arizony odniesli dva body za výhru 5:2. Dva góly si pripísal obranca Seth Jones, "čierni jastrabi" využili až štyri presilovky.

Dallas otočil skóre duel na ľade San Jose Sharks z 3:6 na 7:6 po predĺžení, Wyatt Johnston mal hetrik a celkovo 5 bodov (3+2).

Zaznamenal prvý hetrik v kariére, pridal aj dve asistencie a stal sa najmladším hráčom (20 rokov, 296 dní) v histórii Stars/Minnesota North Stars, ktorý získal päť bodov v zápase

NHL - základná časť - 6. marec:

New Jersey - Florida 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 12. J. Hughes (Bratt, L. Hughes), 32. Meier, 52. C. Miller (Bratt, J. Hughes) – 3. Cousins (M. Tkachuk), 7. Rodrigues (M. Tkachuk, Bennett), 33. Luostarinen (Kulikov, Ekman-Larsson), 46. Cousins (Forsling, M. Tkachuk), 60. Reinhart (Ekblad)

Brankári: Schmid 26/30 - Stolarz 21/24

Pittsburgh - Columbus 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 14. Puljujärvi (Graves), 19. Malkin (R. Smith, Graves), 35. Rakell, 49. Carter (Bemström, R. Smith), 50. R. Smith (Malkin) – 25. J. Gaudreau (Roslovic, Werenski), 26. Peeke (Bean, Texier), 49. Roslovic (Peeke)

Brankári: Jarry 33/36 - Greaves 26/31

Boston - Edmonton 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 45. Zacha (Heinen, Wotherspoon) – 59. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 63. Draisaitl (McDavid, Bouchard)

Brankári: Ullmark 24/26 - Skinner 25/26

NY Islanders - St. Louis 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 33. Palmieri (Pelech, Dobson), 38. Pageau (Palmieri, S. Aho I), 41. Horvat (Nelson, Pelech), 60. Barzal (Nelson, Romanov) – 22. Toropčenko (Neighbours), 29. Kyrou (Saad, Scandella)

Brankári: Sorokin 19/21 - Hofer 29/32

Nashville - Montreal 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 16. F. Forsberg (Evangelista, O'Reilly), 26. Nyquist (F. Forsberg, O'Reilly), 53. O'Reilly (Nyquist, Lauzon) – 37. Gallagher (J. Evans, Jos. Anderson), 37. Savard (Suzuki, Caufield), 55. J. Roy, 61. Suzuki (Caufield, Matheson)

Brankári: Saros 26/30 - Allen 25/28

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 56 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránku, tri bodyčeky a blok/

Winnipeg - Seattle 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Góly: 29. Connor (Scheifele, Namestnikov), 40. Lowry (Appleton, Samberg), 42. Niederreiter (Appleton, Lowry) – 9. Schultz (Bjorkstrand, McCann), 38. McCann (Gourde, Oleksiak), 42. Tatar (Beniers, Eberle), 58. Burakovsky (McCann, R. Evans)

Brankári: Hellebuyck 20/24 - Daccord 30/33

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 14 minút a 46 sekúnd, strelil gól, pozbieral plusku, dve strely a bodyček/

Arizona - Chicago 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Góly: 23. Bjugstad (Dumba), 32. Maccelli – 11. S. Jones (Bedard, T. Johnson), 25. N. Foligno (Bedard, T. Johnson), 35. Dickinson (Korchinski, A. Vlasic), 39. Kurashev (N. Foligno, T. Johnson), 60. S. Jones (Dickinson)

Brankári: Ingram 27/31 - Söderblom 37/39

Los Angeles - Vancouver 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Moore (Danault) - 37. E. Pettersson (Höglander, Q. Hughes), 62. J. Miller (Boeser, Q. Hughes)

Brankári: Talbot 29/31 - Demko 23/24

San Jose - Dallas 6:7 pp (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 4. Duclair (Zetterlund, Eklund), 13. Zetterlund (Duclair, Rutta), 25. Carpenter (Sturm, M. Vlasic), 36. Duclair (Zetterlund, Granlund), 38. Zadina (Hoffman, Addison), 44. Granlund (Duclair) – 19. Benn (Heiskanen, J. Robertson), 20. Stankoven (Heiskanen, W. Johnston), 29. W. Johnston (Benn, Dellandrea), 53. Stankoven (W. Johnston), 54. W. Johnston (Stankoven, Benn), 56. W. Johnston (Heiskanen, Harley), 62. Hintz (Stankoven, Heiskanen)

Brankári: Kähkönen 34/41 - Oettinger 14/20

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: To je úľava. Tatar gólom ukončil 10-zápasové suchoty, patrične to oslávil