Nemec má prvú výhru, hral aj v oslabení. Bol svedkom šialeného zápasu

Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: X / New Jersey Devils)
Oh my Hockey|6. dec 2023 o 06:45

Martin Pospíšil bol zdravým náhradníkom.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec odohral druhé stretnutie v kariére NHL. Zaznamenal v ňom prvú výhru.

Jeho New Jersey Devils porazili Vancouver Canucks 6:5. Talentovaný mladík bol opäť súčasťou prvého obranného páru s Jonasom Siegenthalerom.

Ich spolupráca nebola vždy perfektná. V 3. tretine nechali pred bránkou osamoteného najlepšieho strelca NHL Boesera a ten sa vo vyloženej šanci nemýlil.

Nemec však opäť dostal slušnú porciu času na ľade. Odohral 21 minút a 34 sekúnd ako druhý najvyťažovanejší bek. Zaznamenal mínusku, strelu a blok.

Kouč ho dokonca nasadil v oslabení, zrejme preto, aby si - ako kedysi v AHL v Utice - zvykol aj na obranné roly, v ktorých bude potrebný.

Tento duel bol prvý, v ktorom sa predstavilo kompletné bratské trio Hughesovcov.

Bodovali všetci z nich. Viac dôvodov na radosť mali Jack a Luke. Prvý menovaný prispel k výhre gólom a dvomi asistenciami, skóroval aj Luke, keď na konci druhej dvadsaťminútovky využil presilovku.

Kapitán Canucks Quinn zaknihoval dve asistencie. Prihrával na presné zásahy v 54. a 56. minúte, keď "kosatky" zavŕšili vyrovnanie na 5:5.

Bratia Hughesovci v prvom vzájomnom zápase, zľava Luke, Quinn a Jack.
Bratia Hughesovci v prvom vzájomnom zápase, zľava Luke, Quinn a Jack. (Autor: TASR/AP)

Stretnutie malo dramatický priebeh. V 19. minúte Devils viedli zdanlivo pohodlne 4:1, ale do konca tretiny znížil Joshua. Po druhom dejstve bol stav 5:2 pre New Jersey. V tretej dvadsaťminútovke však Nucks vyrovnali zásluhou Boesera, Laffertyho a Hoglandera. O víťazstve 6:5 rozhodol v čase 59:25 Bratt.

Ružičku pomstil spoluhráč

Útočník Martin Pospíšil bol iba zdravým náhradníkom Calgary pri domácej prehre 2:5 proti Minnesote. Prejavila sa jeho sedemzápasová séria bez bodu.

Adam Ružička nastúpil v strede štvrtej formácie. Nedokázal však nadviazať na bodový zisk z predošlého stretnutia. Odohral 12 minút a 25 sekúnd, zaknihoval mínusový bod a strelu na bránku.

Na istý čas opustil stretnutie. Inkasoval tvrdý úder lakťom do tváre od Marcusa Foligna a okamžite zamieril do šatne. Krátko po tomto strete sa s Folignom pobil Ružičkov spoluhráč z útoku A. J. Greer.

Colorado s Tomášom Tatarom zaznamenalo výhru 3:2 doma nad Anaheimom. Slovenský forvard strávil na ľade 10 minút a 17 sekúnd so ziskom dvoch plusiek a strely.

Jeho spoluhráč Nathan MacKinnon zaznamenal 500. asistenciu v NHL. Stačilo mu 734 duelov. Rýchlejšie na sa túto métu spomedzi aktívnych hokejistov dostali iba Connor McDavid, Sidney Crosby, Nicklas Bäckström a Jevgenij Malkin.

Kings rekordérmi NHL

Hokejisti San Jose Sharks prehrávali ešte v 52. minúte zápasu proti New Yorku Islanders 1:4. Potom však k obratu zavelil Labanc, do konca tretiny vyrovnal trojgólový strelec Hertl a v predĺžení rozhodol o výhre 5:4 Eklund.

"Žraloci" tak už nie sú najhorším tímom súťaže. Dostali sa pred Chicago, ktoré podľahlo Nashvillu 3:4 po samostatných nájazdoch.

Rivali Sharks Los Angeles Kings utvorili nový rekord NHL. Na ľadoch súperov v prvých 10 zápasoch ešte nestratili ani bod a formu potvrdili na ľade Columbusu, kde zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Aj oni sa museli popasovať s veľmi nepriaznivým vývojom. Blue Jackets vyhrávali pred treťou tretinou 3:0, avšak "kráľom" stačilo v treťom dejstve na tri góly len 6 minút a 38 sekúnd. V predĺžení rozhodol Drew Doughty.

Do zostavy Buffala sa proti Detroitu vrátil hviezdny útočník Tage Thompson. Pri návrate zo zranenia si pripísal bod za asistenciu, avšak "šable" podľahli Red WIngs 3:4.

NHL - základná časť - 6. december:

Columbus - Los Angeles 3:4pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 10. Marčenko (A. Boqvist, J. Gaudreau), 26. J. Gaudreau, 34. Olivier (Jiříček, Fantilli) – 41. Danault (M. Roy, Moore), 46. Danault (Gavrikov, Fiala), 47. Kaliyev (Anderson-Dolan, Gavrikov), 61. Doughty (Kopitar, Kempe)

Brankári: Merzlikins 35/39 - Copley 26/29

Ottawa - NY Rangers 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Góly: 11. B. Tkachuk (Zub, Giroux), 19. Giroux (Bernard-Docker, Norris), 26. Tarasenko (Batherson, Stützle), 28. Batherson (Tarasenko), 38. B. Tkachuk (Zub, Brännström), 58. Tarasenko (Batherson, Brännström) – 21. Panarin (Fox, Zibanejad), 26. K. Miller (Lafrenière, Panarin)

Brankári: Forsberg 33/35 - Šesťorkin 30/35

Buffalo - Detroit 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 39. Dahlin (T. Thompson, Cozens), 49. Mittelstadt (J. Skinner, Peterka), 52. J. Skinner – 4. Larkin (Raymond), 9. Fabbri (Copp, Perron), 26. Seider (Fabbri, DeBrincat), 34. Rasmussen (Gostisbehere, Petry), 60. Larkin (Rasmussen)

Brankári: Comrie 22/26 - Lyon 29/32

NY Islanders - San Jose 4:5pp (1:1, 1:0, 2:3 - 0:1)

Góly: 10. Gauthier (Holmström, Horvat), 26. Nelson (Dobson, Horvat), 46. Reilly (Holmström), 49. Pulock (Reilly, Pageau) – 13. Hertl (Duclair), 52. Labanc (Ochoťuk), 57. Hertl (Granlund, Eklund), 59. Hertl (Eklund, Barabanov), 65. Eklund (Granlund)

Brankári: Sorokin 29/34 - Kähkönen 33/37

Chicago - Nashville 3:4sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. N. Foligno (S. Jones), 24. Dickinson (N. Foligno, A. Vlasic), 26. N. Foligno (Joe. Anderson, S. Jones) – 23. Evangelista (Barrie, Pärssinen), 23. Jankowski (Sissons, Fabbro), 33. O'Reilly (F. Forsberg, Josi), rozh. náj. O'Reilly

Brankári: Söderblom 27/30 - Saros 25/28

Calgary - Minnesota 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 27. Backlund (Weegar, R. Andersson), 42. Zary (Solovjov, Kadri) – 2. M. Foligno (Boldy), 21. Kaprizov (Rossi, Zuccarello), 22. Boldy, 34. Boldy (Kaprizov, Spurgeon), 47. Eriksson Ek (M. Johansson)

Brankári: Vladař 13/16, Wolf 11/13 - Gustavsson 27/29

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12 minút a 25 sekúnd, zaknihoval mínusový bod a strelu na bránku/

Colorado - Anaheim 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 2. MacDermid (MacKinnon), 38. MacKinnon (Drouin, Manson), 47. L. O'Connor (MacKinnon, Drouin) – 51. Carrick, 55. Carlsson (Terry, Fowler)

Brankári: Georgijev 31/33 - Gibson 27/30

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 17 sekúnd so ziskom dvoch plusiek a strely/

Vancouver - New Jersey 5:6 (2:4, 0:1, 3:1)

Góly: 9. J. Miller (Boeser, E. Pettersson), 48. Boeser (J. Miller), 54. Lafferty (Q. Hughes, E. Pettersson), 57. Höglander (Q. Hughes, Boeser) – 4. Bratt (Hischier, Siegenthaler), 10. Haula (J. Hughes), 18. J. Hughes (Bahl), 19. M. McLeod (Bastian, Lazar), 40. L. Hughes (J. Hughes), 60. Bratt (Bahl)

Brankári: Demko 26/32 - Vaněček 28/33

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 21 minút a 34 sekúnd, zaknihoval mínusku, strelu a blok/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Nemec má prvú výhru, hral aj v oslabení. Bol svedkom šialeného zápasu