Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. okt 2023 o 06:05

Adam Ružička odstúpil zo zápasu po tvrdom bodyčeku zozadu.

NEW YORK. Hokejisti Colorada Avalanche zdolali v noci z utorka na stredu New York Islanders presvedčivo 7:4. Prsty v tom mal aj slovenský útočník Tomáš Tatar.

Pripísal si asistenciu pri víťaznom góle zápasu. V 48. minúte prihrával na gól Mikkovi Rantanenovi, ktorého našiel krásnym bekhendom z ľavého krídla na opačnej strane útočného pásma.

Išlo o štvrtý Tatarov bod v prebiehajúcom ročníku. V zápase odohral 10 minút a 31 sekúnd, zaknihoval štyri trestné minúty, dva bodyčeky a blok.

Colorado v tomto zápase utvorilo nový historický ligový rekord. Klub zaznamenal 15. víťazstvo v sérii na klziskách súperov, ak je zarátaná aj minulá sezóna.

Počas bohatej noci sa hralo až 16 zápasov. Znamená to, že nastúpili všetky tímy aj všetkých päť Slovákov aktuálne pôsobiacich v prvých tímoch NHL.

Juraj Slafkovský nebodoval v piatom stretnutí po sebe. Na ľade strávil 16 minút a 28 sekúnd, zaznamenal mínusku, dva bodyčeky a blok. Montreal Canadiens podľahli na domácom ľade New Jersey 2:5.

Adam Ružička bol v zápase jeho Calgary proti New Yorku Rangers terčom nebezpečného bodyčeku. Na mantinel ho v prvej tretine zozadu narazil Jimmy Vesey. Rozhodcovia tento zákrok neposúdili ako faul.

Stretnutie napokon nedohral. Za 5 minút a 16 sekúnd stihol raz vystreliť a raz zablokovať strelu.

Fehérváryho Washington naďalej tápe. Doma prehral proti Torontu 1:4. Slovenský zadák odohral 18 minút a 58 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu, tri bodyčeky a blok.

Na prvý bod v sezóne zatiaľ čaká Erik Černák, ktorého Tampa Bay zdolala Carolinu 3:0. Urastený zadák strávil na ľade 18 minút a 48 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty a zablokoval strelu.

Hughes kráľom bodovania

Minnesota Wild zdolali Edmonton oslabený zranením Connora McDavida v prestrelke 7:4. Veľkú zásluhu má na tom Ryan Hartman.

Útočník "divochov" ako prvý hráč v sezóne 2023/24 zaznamenal 5 bodov v jednom zápase. K hetriku pridal dve asistencie.

Hetrikom sa odprezentoval aj Tyler Toffoli pri výhre "diablov" z New Jersey nad Montrealom. Strelil druhý, štvrtý a piaty gól tímu, posledný do prázdnej bránky.

"Naozaj som si za tým išiel. Samozrejme, hlavnou úlohou v situáciách, keď odvolajú brankára, je brániť, ale keď príde príležitosť ukončiť zápas, je to moja chvíľa," povedal strelec.

Jeho spoluhráč Jack Hughes vystriedal na pozícii najproduktívnejšieho hráča sezóny Alexa DeBrincata. Jeho bodový priemer je neuveriteľný - po 5 dueloch má na konte 14 bodov, zbiera teda 2,8 bodu na zápas.

Bruins ešte nezaváhali

Hokejisti Columbusu vydolovali bod zo zápasu proti Anaheimu. Pri prehre 2:3 po predĺžení bol pri oboch góloch Blue Jackets tretí výber posledného draftu Adam Fantilli, pre ktorého to bol prvý dvojbodový zápas v kariére.

Víťazi poslednej základnej časti Boston Bruins zažívajú perfektný štart do sezóny. Vďaka výhre 3:0 nad Chicagom natiahli svoju víťaznú šnúru na 6 zápasov, v prebiehajúcom ročníku ešte nestratili ani bod.

Rovnakou bilanciou sa pýšia aj obhajcovia titulu z Vegas. O výhre nad Philadelphiou rozhodli až v záverečných sekundách, v čase 59:27 skóroval Shea Theodore.

Buffalo vyhralo na ľade Ottawy 6:4 a asistenciou sa na tom podieľal ich kľúčový obranca Rasmus Dahlin. Ten natiahol bodovú sériu už na 6 stretnutí. Dlhšiu mal naposledy medzi obrancami Buffala Phil Housley v sezóne 1989/90.

V ostatných stretnutiach sa z výhier tešili Dallas, Florida, Seattle, Winnipeg, Vancouver a Los Angeles.

NHL - základná časť - 23. október:

Washington - Toronto 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 40. Ovečkin (Carlson, Wilson) – 13. Rielly (Liljegren, Domi), 26. Tavares (Rielly, Bertuzzi), 27. Nylander (Matthews), 36. Matthews (Marner, Klingberg)

Brankári: Kuemper 13/17 - Woll 36/37

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 58 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu, tri bodyčeky a blok/

Ottawa - Buffalo 4:6 (0:2, 1:3, 3:1)

Góly: 34. Chychrun (Hamonic, Tarasenko), 56. Tarasenko (Chabot, M. Joseph), 59. Norris (Batherson, Stützle), 59. M. Joseph (Greig, Sanderson) – 9. J. Skinner (Tuch, Mittelstadt), 12. Girgensons (Clifton, Okposo), 25. J. Skinner (Cozens, Mittelstadt), 38. Tuch (Dahlin, T. Thompson), 39. T. Thompson (Power, Jokiharju), 60. T. Thompson

Brankári: Forsberg 13/18, Korpisalo 5/5 - Luukkonen 34/38

Tampa Bay - Carolina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Point (Hedman, Kučerov), 38. Barré-Boulet (D. Raddysh, Point), 58. Paul (Hagel, Sergačov)

Brankári: Johansson 32/32 - Kočetkov 20/23

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 48 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty a zablokoval strelu/

Montreal - New Jersey 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Góly: 6. J. Barron (Pezzetta), 51. Matheson (Caufield) – 14. Holtz (Meier, Hamilton), 39. Toffoli (J. Hughes), 41. Hischier (J. Hughes, Bratt), 48. Toffoli (J. Hughes), 60. Toffoli (J. Hughes)

Brankári: Primeau 29/33 - Vaněček 27/29

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 16 minút a 28 sekúnd, zaznamenal mínusku, dva bodyčeky a blok/

Pittsburgh - Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 20. Rust (Guentzel, Crosby) – 28. J. Robertson (Cr. Smith, Hintz), 37. Dadonov (Duchene, Harley), 46. Harley (Pavelski, J. Robertson), 54. W. Johnston (Benn)

Brankári: Nedeljkovic 30/35 - Oettinger 38/39

Florida - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 30. Verhaeghe (M. Tkachuk, Luostarinen), 36. Reinhart (Ekman-Larsson, Rodrigues), 60. Stenlund (M. Tkachuk, Lundell) – 29. Zetterlund (Eklund, Bordeleau)

Brankári: Stolarz 27/28 - Blackwood 32/34

NY Islanders - Colorado 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)

Góly: 11. Clutterbuck (Dobson, Pageau), 23. Palmieri (Barzal, Dobson), 26. Holmström (Clutterbuck), 45. Lee – 6. R. Johansen (Rantanen, Makar), 13. Makar (Rantanen), 40. Byram (Ničuškin), 40. MacKinnon (Ničuškin), 48. Rantanen (Tatar), 59. R. Johansen (Rantanen), 60. Colton

Brankári: Sorokin 34/39 - Georgijev 27/31

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 31 sekúnd, zaknihoval asistenciu, štyri trestné minúty, dva bodyčeky a blok/

Detroit - Seattle 4:5pp (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)

Góly: 22. Veleno (Määttä, Sprong), 43. Gostisbehere (Seider, Larkin), 45. Larkin (Gostisbehere, Seider), 51. DeBrincat (Larkin, Gostisbehere) – 26. Schwartz (Dunn, Beniers), 38. Schwartz (Wennberg, Bjorkstrand), 40. Kartye (Dumoulin), 59. McCann (Beniers, Eberle), 65. Eberle (McCann, Dunn)

Brankári: Husso 32/37 - Daccord 23/27

Columbus - Anaheim 2:3pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 17. Bemström (Provorov, Fantilli), 50. Fantilli (Roslovic, Bean) – 36. R. Strome (Mintjukov, McTavish), 57. Leason (R. Johnston), 63. Vatrano (Groulx)

Brankári: Merzlikins 24/27 - Dostál 35/37

Chicago - Boston 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 24. Zacha (Shattenkirk, DeBrusk), 45. Poitras (Geekie), 46. Frederic (J. van Riemsdyk, Coyle)

Brankári: Mrázek 40/43 - Swayman 23/23

Winnipeg - St. Louis 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 23. D. Gustafsson (Perfetti, DeMelo), 24. Appleton (Lowry, Pionk), 45. Connor (Schmidt), 59. M. Barron (Scheifele, Pionk) – 39. Bučnevič (B. Schenn, Kyrou), 57. Thomas (Bučnevič)

Brankári: Hellebuyck 18/20 - Binnington 26/29

Minnesota - Edmonton 7:4 (2:2, 0:1, 5:1)

Góly: 8. Rossi (Hartman, Middleton), 19. Hartman (Middleton, Addison), 41. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 47. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 51. Eriksson Ek (Maroon, M. Johansson), 56. Hartman (Middleton, Kaprizov), 57. M. Foligno (Eriksson Ek) – 1. Bouchard (Kane, Draisaitl), 19. Foegele (Bouchard, Ekholm), 21. Foegele (Nurse, Hyman), 53. Kane (Bouchard, Draisaitl)

Brankári: Gustavsson 25/29 - Campbell 24/30

Nashville - Vancouver 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 16. Sissons, 30. Sherwood (Novak) – 5. Michejev (Kuzmenko, Cole), 21. Di Giuseppe (Boeser), 24. Höglander (Q. Hughes, Hronek)

Brankári: Saros 21/24 - Demko 16/18

Calgary - NY Rangers 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Góly: 2. Coleman (Backlund, Mangiapane) – 28. Lafreniere (E. Gustafsson, Chytil), 35. Kreider (Panarin, Fox), 37. E. Gustafsson (Chytil, K. Miller)

Brankári: Markström 17/20 - Šesťorkin 23/24

/Adam Ružička (Calgary) odohral 5 minút a 16 sekúnd, zo zápasu odstúpil pre zranenie, pred ktorým stihol raz vystreliť a raz zablokovať strelu/

Los Angeles - Arizona 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly: 9. Kopitar (Fiala, Kempe), 11. Lewis (Lizotte, Englund), 13. Moore (Danault, M. Anderson), 28. Lizotte (Doughty), 46. Fiala (Gavrikov, Spence), 60. Kempe – 3. McBain (Boyd, Maccelli), 27. Bjugstad (Crouse, Carcone), 38. Keller (Cooley, Schmaltz)

Brankári: Copley 23/26 - Ingram 6/9, Vejmelka 15/17

Vegas - Philadelphia 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 7. Barbašev (Eichel, Marchessault), 53. Cotter (W. Karlsson, Korczak), 60. Theodore (Eichel) – 14. N. Cates (Farabee, Sanheim), 18. Atkinson (Tippett, York)

Brankári: Thompson 26/28 - Hart 25/28