Slováci zbierali mínusky, O'Reilly strelil hetrik za Toronto

Ryan O'Reilly.
Ryan O'Reilly. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|22. feb 2023 o 06:43 (aktualizované 21. feb 2023 o 05:52)

Connor McDavid zaknihoval 800. bod

NEW YORK. Z tria Slovákov v zápasoch utorňajšieho programu Národnej hokejovej ligy nebodoval nik. Každý si ale pripísal mínusový bod.

Tatarovo New Jersey prehralo proti Montrealu napriek jasnej streleckej prevahe. "Diabli" vystrelili až 40-krát, kým Canadiens prekonali Vítka Vaněčka štyrikrát zo 17 pokusov. Posledný gól dali do prázdnej brány a vyhrali 5:2.

Slovenský útočník strávil na ľade 14 minút a 18 sekúnd, pripísal si mínusku a dve strely.

Obranca Erik Černák sa radoval z vysokej výhry 6:1 nad Anaheimom. Góly začali padať až v polovici zápasu a podelilo si ich šesť strelcov.

Napriek vysokému rozdielu v skóre zaznamenal košický rodák mínusový bod. Za 18 minút a 12 sekúnd k nemu stihol pridať strelu na bránku a štyri bodyčeky.

Martin Fehérváry odohral 19 minút a 18 sekúnd, zaknihoval mínusku, tri strelecké pokusy, štyri bodyčeky a dva bloky. Jeho Washington prehral doma s Detroitom 1:3.

Hetrik posily

Prvý hetrik od apríla 2021 strelil útočník Ryan O'Reilly. Presadil sa v treťom zápase za Toronto po výmene.

Góly strieľal vo štvrtej, v piatej a v 59. minúte. Predtým za Maple Leafs nestrelil ani gól, v tomto zápase bol štvorbodový vďaka asistencii. "Javorové listy" porazili Buffalo 6:3.

"Bolo to trochu šialené, mal som v sebe toľko adrenalínu," komentoval svoj počin skúsený forvard.

"Zdá sa mi stále neskutočné, že si môžem obliecť tento dres a byť súčasťou tohto tímu. Som z toho nadšený. Stále som však neabsolvoval ani jeden celý tréning s tímom, čo je trochu čudné."

Osemstý bod

Len štyria hráči v histórii NHL pokorili métu osemsto bodov skôr ako Connor McDavid. Počas trojbodového večera načal dokonca deviatu stovku.

Na sedemsto bodov v kariére dosiahol v tom istom zápase jeho kolega Leon Draisaitl, suverénne najproduktívnejší Nemec všetkých čias. Oilers zdolali Philadelphiu 4:2.

Jack Hughes zaznamenal 70. bod v sezóne. Spoluhráč Tomáša Tatara to zvládol v 53. zápase sezóny a stal sa najrýchlejším hráčom v dejinách New Jersey Devils.

NHL - základná časť - 22. február:

Carolina - St. Louis 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. A. Svečnikov (Jarvis), 8. A. Svečnikov (Jarvis, Burns), 37. S. Aho II (A. Svečnikov), 43. Jarvis (S. Aho II) – 24. Faulk (Leivo)

Brankári: Andersen 35/36 - Binnington 32/36

New Jersey - Montreal 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 14. Bratt (J. Hughes), 52. Mercer (Wood, J. Hughes) – 4. J. Barron (Suzuki, Harvey-Pinard), 23. Kovacevic (Ylönen, Matheson), 24. Suzuki (Hoffman, Schueneman), 46. R. Pitlick (Dadonov, Dvorak), 57. Matheson (Dvorak)

Brankári: Vaněček 13/17 - Montembeault 38/40

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 18 sekúnd, pripísal si mínusku a dve strely/

Tampa Bay - Anaheim 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Góly: 28. Paul, 30. Colton (Sergačov, Killorn), 31. Cirelli (Perbix, Killorn), 34. Bogosian (Maroon, Colton), 42. Point (Kučerov, Hagel), 43. Perry (Namestnikov, Perbix) – 47. R. Strome (Fowler, Zegras)

Brankári: Vasilevskij 24/25 - Dostál 38/44

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 12 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, strelu na bránku a štyri bodyčeky/

Washington - Detroit 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 16. Wilson (E. Gustafsson, Bäckström) – 11. Hägg (Bertuzzi, Määttä), 15. P. Suter, 47. P. Suter

Brankári: Kuemper 22/25 - Husso 26/27

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 18 sekúnd, zaknihoval mínusku, tri strelecké pokusy, štyri bodyčeky a dva bloky/

Buffalo - Toronto 3:6 (0:4, 0:1, 3:1)

Góly: 46. Quinn (Mittelstadt), 49. Tuch (Ta. Thompson), 57. J. Skinner (Dahlin, Tuch) – 4. O'Reilly (Marner, Tavares), 5. O'Reilly (Marner, Tavares), 8. Tavares (O'Reilly, Marner), 13. Bunting (Rielly, Nylander), 35. Nylander (Tavares, Marner), 59. O'Reilly (Marner)

Brankári: Luukkonen 6/10, Anderson 17/18 - Samsonov 29/32

Minnesota - Los Angeles 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 21. Hartman (Kaprizov, Middleton), 56. Hartman – 60. Kopitar (Durzi)

Brankári: Gustavsson 33/34 - Copley 18/20

Nashville - Vancouver 5:4 sn (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Co. Smith (Sissons, Lauzon), 28. Tomasino (Pärssinen), 40. Niederreiter (Novak, Josi), 48. Granlund (Glass, Pärssinen), rozh. náj. Duchene – 33. Kuzmenko (Bear, Q. Hughes), 40. Dries (Boeser, Garland), 59. Garland (Q. Hughes, E. Pettersson), 60. Kuzmenko (J. Miller, Beauvillier)

Brankári: Saros 35/39 - Delia 22/26

Chicago - Vegas 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Guttman (T. Johnson, Raddysh), 60. T. Johnson (P. Kane, Domi), rozh. náj. T. Johnson – 4. Kolesar (N. Roy), 32. Eichel (Theodore)

Brankári: Mrázek 34/36 - Brossoit 37/39

Edmonton - Philadelphia 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 20. Barrie (Draisaitl), 47. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 53. McDavid (Draisaitl), 58. McDavid (Nurse) – 11. N. Cates (Deslauriers, Allison), 32. Tippett (Hayes, Lycksell)

Brankári: Skinner 24/26 - Hart 23/26