Studenič stále čaká na prvý bod. Boston vyrovnal historický rekord

Momentka zo zápasu Dallas Stars - Boston Bruins.
Momentka zo zápasu Dallas Stars - Boston Bruins. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|15. feb 2023 o 06:52

V akcii boli štyria slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Zo slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v stredajšom programe NHL, nebodoval nikto. Z víťazstva sa však tešili dvaja.

Tomáš Tatar z New Jersey odohral pri výhre 3:2 nad Columbusom 14 minút a 19 sekúnd, zaznamenal bodyček a odsedel si dve trestné minúty za hákovanie.

O výhre rozhodol 1,4 sekundy pred koncom Ryan Graves. "Diabli" sa stali prvým tímom, ktorý v tejto sezóne dosiahol 20 víťazstiev na ľade súpera.

Výrazne k tomu prispel 33 zákrokmi český brankár Vítek Vaněček, ten vychytal v uplynulých dvanástich dueloch už jedenástu výhru.

V repríze posledného finále si Tampa Bay poradila s Coloradom 4:3 po nájazdoch. O výhre "bleskov" rozhodol kapitán Steven Stamkos.

Slovenský reprezentačný obranca Erik Černák odohral 16 minút a 32 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, štyri strely a tri bodyčeky.

Jedným z porazených sa stal Martin Fehérváry. Jeho Washington, bez ruského kapitána Alexandra Ovečkina, nestačil na Carolinu a prehral 2:3.

Slovenský zadák si rozšíril štatistiky negatívnym smerom. Odohral 16 minút a 59 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránu, bodyček a blok.

"Podali sme bojovný výkon proti silnému tímu. S výsledkom nie sme spokojní, ale urobili sme veľa dobrých vecí," citovala NHL trénera Caps Petra Lavioletta.

Na prvý bod v sezóne stále čaká Marián Studenič. V treťom zápase sezóny odohral 9 minút a 35 sekúnd, pripísal si mínusový bod a bodyček.

Stars prehrali proti Bostonu 2:3 po predĺžení. Bruins vyrovnali ligový rekord, keďže dosiahli štyridsiate víťazstvo už v 53. dueli. Také niečo sa predtým podarilo len Washingtonu a to pomerne nedávno, v ročníku 2015/2016.

Boston potiahli českí útočníci, najskôr v 52. minúte poslal zápas do predĺženia Pavel Zacha a v ňom rozhodol strelou z prvej 39. gólom v sezóne David Pastrňák.

"Vedeli sme, že Dallas hrá skvelý hokej. Bol to náročný zápas. Urobili sme dve chyby, z ktorých sme dvakrát inkasovali. Som však hrdý na náš tím.

Nie je jednoduché víťaziť na ľade súperov, obzvlášť proti takému dobrému tímu, akým je Dallas," povedal druhý najlepší strelec prebiehajúceho ročníka profiligy.

Montreal zvíťazil na domácom ľade s Chicagom 4:0. Canadiens triumfovali tretíkrát za sebou a premiérovo v ročníku aj bez inkasovaného gólu.

Brankár Jake Allen zlikvidoval všetkých 22 striel "jastrabov" a zaznamenal 24. čisté konto v kariére. Obranca hostí Seth Jones odohral 700. duel v NHL.

NHL - základná časť - 15. február:

Montreal - Chicago 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 9. J. Barron (Drouin, Dadonov), 46. Armia (Drouin, Dvorak), 51. Savard (Belzile, Harris), 52. Dvorak (Armia, Drouin)

Brankári: Allen 22/22 - Stauber 27/31

Washington - Carolina 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 20. Oshie (Snively), 27. Snively (T. van Riemsdyk) – 15. Burns (J. Staal, Martinook), 23. Stastny (de Haan, Noesen), 32. Noesen (Skjei, Teräväinen)

Brankári: Kuemper 27/30 - Andersen 34/36

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 16 minút a 59 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránu, bodyček a blok/

Columbus - New Jersey 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 20. J. Gaudreau (Laine, A. Boqvist), 25. A. Boqvist (Jenner, Bayreuther) – 11. Šarangovič (Zetterlund, Haula), 21. Bratt (Marino, Graves), 60. Graves (M. McLeod, Palát)

Brankári: Merzlikins 29/32 - Vaněček 31/33

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 19 sekúnd, zaznamenal bodyček a odsedel si dve trestné minúty/

NY Islanders - Ottawa 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Pulock (M. Martin, S. Aho I), 48. Nelson (Dobson, Barzal) – 38. Stützle (B. Tkachuk, Hamonic), 44. B. Tkachuk (Stützle, Chabot), rozh. náj. Stützle

Brankári: Sorokin 32/34 - Mandolese 46/48

St. Louis - Florida 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly: 12. B. Schenn (Thomas, Krug), 21. B. Schenn (Kyrou), 33. Leddy (Barbašev), 50. O'Reilly (Bučnevič, Barbašev), 50. Kyrou (Thomas), 58. Barbašev – 39. Luostarinen (M. Tkachuk, Verhaeghe), 54. Verhaeghe (M. Tkachuk, Montour)

Brankári: Binnington 34/36 - Knight 22/27

Winnipeg - Seattle 3:2 sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Wheeler (Ehlers), 50. Dubois (Morrissey, Connor), rozh. náj. Scheifele – 34. Hayden (Geekie, Oleksiak), 40. McCann (Dunn, Tolvanen)

Brankári: Rittich 27/29 - Grubauer 38/40

Dallas - Boston 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 25. J. Robertson (Pavelski) – 11. Hall (H. Lindholm, Krejčí), 51. Zacha (Carlo, Pastrňák), 64. Pastrňák (McAvoy, Zacha)

Brankári: Oettinger 34/37 - Ullmark 29/31

/Marián Studenič (Dallas) odohral 9 minút a 35 sekúnd, pripísal si mínusový bod a bodyček/

Colorado - Tampa Bay 3:4 sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Lehkonen (MacKinnon, Ničuškin), 27. MacKinnon (Byram), 43. Malgin – 34. Kučerov (Point), 41. Cirelli (Stamkos, Hedman), 45. Namestnikov (Perry), rozh. náj. Stamkos

Brankári: Georgijev 32/35 - Vasilevskij 43/46

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16 minút a 32 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, štyri strely a tri bodyčeky/

San Jose - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Meier – 6. Rakell (Petry, Crosby), 32. Guentzel (Crosby, Rakell), 60. Guentzel (Crosby, Rakell)

Brankári: Dell 25/27 - DeSmith 38/39

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Studenič stále čaká na prvý bod. Boston vyrovnal historický rekord