Chára opäť nastúpil v Bostone, jeho asistencia na výhru nestačila

Slovenský obranca Zdeno Chára v zápase proti Bostonu.
Slovenský obranca Zdeno Chára v zápase proti Bostonu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|26. mar 2022 o 21:20 (aktualizované 27. mar 2022 o 07:14)

V bitke o Albertu padlo 14 gólov.

NEW YORK. Sobotňajší zápasový program v severoamerickej NHL začal dvomi zápasmi v pre Európu priaznivom čase. O 17.30 hod. nastúpil aj Zdeno Chára.

Odohral stretnutie proti Bostonu Bruins, a keďže v tejto organizácii pôsobil štrnásť rokov vo funkcii kapitána, bol preňho zápas ešte špeciálnejší.

Návrat do TD Garden okorenil asistenciou pri prvom góle New Yorku Islanders. Puk letiaci po jeho strele skončil na tyčke súperovej bránky, dorazil ho Brock Nelson.

Súčasný kapitán Bostonu Patrice Bergeron nastupoval do svojho 1 200. duelu za klub a napokon sa mohol tešiť z jednoznačného triumfu 6:3.

"Ostrovania" prehrali po dvoch vyhraných dueloch a v tabuľke Východnej konferencie im patrí 10. priečka. Boston zvíťazil štvrtýkrát v sérii a je na východe štvrtý s odstupom piatich bodov na lídra z Floridy, ktorý má o dva zápasy menej.

Tampa Bay ukončila sériu troch prehier, keď zvíťazila v Detroite 2:1 po predĺžení. Erik Černák v drese hostí odohral takmer 22 minút a pripísal si dve strely na bránku.

Vo Washingtone proti sebe nastúpili dvaja krajania. Martin Feherváry pomohol k výhre 4:3 nad New Jersey. Odohral 21 minút a 18 sekúnd. Pripísal si tri hity a zblokoval dve strely. Tomáš Tatar odohral 15 a pol minút a nebodoval.

Dallas nastúpil proti Vancouveru bez Slovákov v zostave. Studenič a Sekera boli zdraví náhradníci. Halák bol náhradný brankár a pri výhre 4:1 sa do brány nedostal.

Fleury debutoval v Minnesote

Marc-André Fleury začal v novom drese víťazne. Proti Columbusu si pripísal 23 zákrokov a jeho tím zvíťazil 3:2 po predĺžení.

"Stále som bol trošku nervózny," opisoval svoje pocity Fleury. "Som len šťastný, že sme dokázali zvíťaziť. To je všetko, čo som chcel v mojom prvom zápase. Bol som šťastný, že môžem s chlapcami oslavovať a natiahnuť sériu víťazstiev."

Wild zvíťazili už v piatich zápasov v rade. Naposledy prehrali ešte 13.3. proti Nashvillu.

"Jeho súťaživosť je fenomenálna," chválil brankár tréner Dean Evason. "Je agresívny, bojovný."

Minnesota dlho prehrávala. Na konci zápasu však odvolala Fleuryho a Kaprizov vyrovnal na 2:2. V predĺžení vzal víťazstvo na ich stranu kapitán Spurgeon.

Prestrelka v derby

V noci sa odohral posledný duel v základnej časti, v ktorom proti sebe nastúpilo Calgary a Edmonton. Súboj tímov z Alberty je momentálne tou najväčšou rivalitou v celej lige.

V noci priniesol až 14 gólov. Calgary zvíťazilo 9:5.

Za "plamene" opäť hviezdil Johnny Gaudreau, ktorý si pripísal päť asistencií. V celkovej produktivite sa posunul na tretie miesto v NHL. Má 90 bodov. Odsunul Jonathana Huberdeaua a pred sebou má už len dve hviezdy Edmontonu McDavida s Draisaitlom.

Matthew Tkachuk strelil dva góly a na ďalšie dva prihral.

Na druhej strane získali štyri body tiež dvaja hráči. Leon Draisaitl strelil hetrik a pridal asistenciu. Ryan Nugent-Hopkins to mal presne naopak. Strelil gól a pridal tri asistencie.

NHL - základná časť - 26. marec:

Boston - New York Islanders 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)

Góly: 5. Craig Smith (Carlo, Coyle), 20. T. Hall (McAvoy, B. Marchand), 23. Pastrňák (Haula, T. Hall), 24. B. Marchand (Bergeron), 35. Haula (Pastrňák, T. Hall), 39. DeBrusk (B. Marchand, McAvoy) - 20. Nelson (Chára, A. Lee), 26. A. Lee (Pageau, Dobson), 55. Parise (Beauvillier, Palmieri)

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 18 minút a 46 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve strely na bránu, dva hity a tri bloky/

Detroit - Tampa Bay 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 49. Sundqvist (P. Suter, Erne) - 56. Stamkos (B. Point, Cirelli), 63. B. Point (Stamkos, Cirelli)

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 48 sekúnd, nebodoval, dvakrát vystrelil na bránu a dve strely zblokoval/

Vegas - Chicago 5:4pp (0:1, 0:2, 4:1 - 1:0)

Góly: 42. Stephenson (Dadonov), 43. W. Karlsson (Coghlan, Marchessault), 44. Eichel (Stephenson, Theodore), 50. Pietrangelo (N. Roy, Janmark), 63. Dadonov (N. Roy, Marchessault) – 11. D. Kubalík (McCabe, J. Toews), 35. J. Toews (DeBrincat), 39. D. Strome (C. Jones, P. Kane), 49. DeBrincat (P. Kane, S. Jones)

Dallas - Vancouver 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 26. Peterson (Jamie Benn) – 36. Elias Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller), 42. Elias Pettersson (Ekman-Larsson), 59. Horvat, 60. J. T. Miller (L. Schenn, Pearson)

/Jaroslav Halák (Vancouver) bol náhradným brankárom/

/Andrej Sekera a Marián Studenič (Dallas) do zápasu nezasiahli/

Montreal - Toronto 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 30. D. Savard (Dauphin, Suzuki), 39. Caufield (Ch. Wideman, Suzuki), 58. Byron, 60. Dvorak (Byron, D. Savard) – 1. Matthews (Bunting, Marner), 48. W. Nylander (Marner)

Ottawa - Florida 3:4sn (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Formenton (Del Zotto), 16. Zub (Norris, Batherson), 27. Gambrell (Ennis) – 29. Duclair (Giroux, S. Reinhart), 30. Hörnqvist (Forsling, Acciari), 58. Barkov (Huberdeau, Giroux), rozh. náj. Barkov

Washington - New Jersey 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 23. T. Wilson (Sheary, Carlson), 43. McMichael (J. Schultz, Carlson), 47. Bäckström (Mantha), 52. Ovečkin (Kuzněcov, Bäckström) – 21. J. Hughes (Šarangovič, Mercer), 28. Severson (Graves, J. Boqvist), 60. Bratt (J. Hughes, N. Hischier)

/Martin Feherváry (Washington) odohral 21 minút a 18 sekúnd, nebodoval, pripísal si mínusový bod, strelu na bránu, tri hity a dva bloky/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 31 sekúnd, nebodoval, pripísal si strelu na bránu a hit/

Minnesota - Columbus 3:2pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 9. Kaprizov (Zuccarello, J. Eriksson Ek), 59. Kaprizov (J. Brodin, K. Fiala), 62. Spurgeon (K. Fiala, F. Gaudreau) – 29. Bean (Roslovic, Kukan), 39. J. Voráček (Gavrikov, Laine)

St. Louis - Carolina 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Góly: 34. Bučnevič (Leddy, R. Thomas), 47. Bučnevič (Kyrou, R. Thomas) – 3. M. Nečas (Fast, Slavin), 22. Jarvis (T. Teräväinen, Cole), 24. Pesce (Kotkaniemi), 35. A. Svečnikov (Aho, T. Teräväinen), 56. A. Svečnikov (Trocheck, M. Nečas), 56. Niederreiter (Pesce, Fast), 58. Jarvis (Cole, A. DeAngelo)

Calgary - Edmonton 9:5 (3:2, 3:3, 3:0)

Góly: 6. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 15. Ch. Tanev (Coleman, D. Dubé), 15. Backlund (Mangiapane, Toffoli), 24. Kylington (J. Gaudreau, Ch. Tanev), 26. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Ch. Tanev), 28. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin), 43. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 47. Backlund (Toffoli, Hanifin), 55. D. Dubé (Backlund) – 1. Brassard (Bouchard, Keith), 20. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Kassian), 21. Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins), 24. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 30. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins)

Los Angeles - Seattle 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Vilardi (O. Määttä, Kupari), 25. Kopitar (Iafallo, A. Kempe), 36. Spence (Kaliyev, B. Lizotte), 44. Durzi (Kopitar, A. Kempe) – 27. Sprong (Soucy), 60. Geekie (Borgen, Lind)

San Jose - Anaheim 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 15. M.-É. Vlasic (R. Merkley, Reedy), 22. T. Meier (Barabanov), 45. T. Meier (Barabanov, Hertl), 56. T. Meier (Hertl, B. Burns) – 42. Mayhew (D. Simon)

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Chára opäť nastúpil v Bostone, jeho asistencia na výhru nestačila