Marián Studenič v drese Coachella Valley Firebirds.
Marián Studenič v drese Coachella Valley Firebirds. (Autor: X / Coachella Valley Firebirds)
Oh my Hockey|9. dec 2023 o 07:28

V AHL nastúpilo v noci z piatka na sobotu päť Slovákov.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marián Studenič sa ihneď po návrate do AHL zaradil k hviezdam Coachella Valley. Potvrdil to v zápase proti Abbotsfordu.

Aj zásluhou jeho gólu vyhrali Firebirds 4:2. Rodák zo Záhoria skóroval v čase 30:33, keď zvyšoval na 2:1. Padajúci puk trafil zo vzduchu.

Studenič pridal aj plusku. Výkonom zaujal až natoľko, že ho vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia.

Bodoval aj Martin Chromiak, ktorého Ontario prehralo s Bakersfieldom 4:6. Asistoval na kontaktný gól v 59. minúte. Okrem toho si odsedel dve trestné minúty a dvakrát vystrelil.

Z výhry 4:3 po samostatných nájazdoch sa radoval Adam Sýkora. Zaknihoval dve strely a mínusku. Kochov Tucson podľahol Coloradu 2:4 a slovenský bek ukončil duel s dvomi mínuskami. Jakubovi Demekovi sa podarilo získať plusku, hoci Henderson prehral v San Jose vysoko 1:6.

AHL - základná časť - 9. december:

Belleville - Grand Rapids 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Laval - Hartford 3:4sn (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

/Adam Sýkora (Hartford) zaknihoval dve strely a mínusku/

Syracuse - Hershey 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Utica - Bridgeport 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Lehigh Valley - Providence 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Rochester - Charlotte 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)

Wilkes-Barre/Scranton - Cleveland 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Iowa - Milwaukee 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Rockford - San Diego 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Texas - Chicago 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Calgary - Manitoba 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)

Colorado - Tucson 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

/Patrik Koch (Tucson) si odsedel dve trestné minúty a mal dve mínusky/

Abbotsford - Coachella Valley 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

/Marián Studenič (Coachella Valley) strelil gól a pridal plusku/

Ontario - Bakersfield 4:3 (1:3, 2:0, 1:3)

/Martin Chromiak (Ontario) si pripísal asistenciu, dve strely a dve trestné minúty/

San Jose - Henderson 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

/Jakub Demek (Henderson) zaznamenal plusový bod/

Tabuľka AHL

Východná konferencia: (

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Studenič treťou hviezdou. Poslal puk zo vzduchu do bránky