Martin Pospíšil.
Martin Pospíšil. (Autor: Twitter / Calgary Flames)
Oh my Hockey|3. dec 2022 o 07:24

V akcii v AHL boli štyria Slováci.

NEW YORK. Dvomi gólmi sa o výhru Calgary Wranglers na ľade San Diega zaslúžil slovenský útočník Martin Pospíšil. Prispel k víťazstvu 7:3.

Prvý gól strelil v 9. minúte a prvý raz ním poslal svoje mužstvo do vedenia 2:1. V 25. minúte zvyšoval na 5:2.

Pospíšila, ktorý využil obidve strely na bránu, vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. Zaznamenal aj plusový bod.

V tejto sezóne sa mu bodovo darí pomenej. Proti San Diegu strelil svoje prvé góly v ročníku. V pätnástich stretnutiach má na konte päť bodov.

Bodovo sa presadil aj Marián Studenič. Asistoval v 55. minúte zápasu medzi Texasom a Grand Rapids. Jeho Stars vyhrali 4:1.

Šimon Nemec odohral nevydarený zápas proti Torontu Marlies. Jeho Utica prehrala 3:4, slovenský talent zaznamenal dva mínusové body.

Nepresadil sa ani Martin Chromiak, ale oslávil výhru. Ontario Reign s Calom Petersenom v bráne vyhrali 3:1 nad Coloradom Eagles.

/Pospíšil 2+0, 2 strely, +1/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Pospíšil strelil dva góly, Calgary vyhralo. Nemcovi sa nedarilo, bodoval Studenič