Fehérváry hral takmer 21 minút. Washingtonu pomohol vyhrať

Martin Feherváry (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi z tímu Washington Capitals.
Martin Feherváry (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi z tímu Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|18. dec 2021 o 06:50

Do nočných zápasov nastúpil jediný Slovák.

NEW YORK. Martin Feherváry pomohol Washingtonu poraziť Winnipeg, ktorý odohral prvý zápas bez trénera Paula Mauricea, ten včera rezignoval. Capitals vonku zvíťazili pomerom 5:2.

Slovák nastúpil opäť v prvom obrannom páre s Johnom Carlsonom. Nebodoval, odohral 20 minút a 51 sekúnd. Pripísal si dve trestné minúty, dva hity, strelu na bránu, blok a jeden plusový bod.

Vylúčený bol za držanie Ehlersa v druhej tretine. Jeho tím oslabenie ubránil.

Jediný nočný bod českého hráča zaznamenal za asistenciu Dominik Kubalík v zápase Chicaga proti Nashvillu.

Víťazné série predĺžené

Tímu Nashvillu a Pittsburghu nastupovali do nočných zápasov vo skvelej forme. Vyhrali šesť, respektíve päť zápasov za sebou.

Obom tímom sa sériu v noci podarilo predĺžiť, v oboch prípadoch až v predĺžení.

Nashville porazil Chicago 3:2 a vyhral aj siedmy zápas v rade. V tejto sérii sa im podarilo poraziť aj Colorado, či New York Rangers. Vďaka úspešnému decembru sa posúvajú už na tretie miesto Západnej konferencie.

Darilo sa aj Pittsburghu. Buffalo takisto porazili po predĺžení pomerom 3:2. V zápase svojho súpera výrazne prestrieľali, bránku ohrozili 48-krát.

Vyhrali tak šiesty zápas v rade. Medzi tímami, ktoré porazili boli napríklad Washington a Anaheim. V nabitej Východnej konferencii sa nachádzajú na siedmom mieste.

Vo forme je aj ich kapitán Sidney Crosby, ktorý si v týchto šiestich zápasoch pripísal desať bodov za dva góly a osem asistencií.

Päť zápasov, päť výhier

Brankár Charlie Lindgren sa do zápasovej akcie v drese St. Louis dostal len vďaka zdravotným problémom Jordana Binningtona a Villea Hussoa.

V bránkovisku Blues to 28-ročnému Američanovi ide. Po nočnej výhre nad Dallasom sa stal prvým brankárom, ktorý v modrom drese vyhral svojich prvých päť zápasov.

Predbehol Ryana Millera, ktorému vyhral prvé štyri stretnutia v roku 2014.

Lindgrenova úspešnosť zákrokov siaha na 96 %, priemerne inkasuje iba 1,22 gólu na zápas.

Jedenásť gólov pri výhre trpaslíka

Zápas Anaheimu a Arizony skončil až v predĺžení a bol plný gólov na oboch stranách.

V prvej tretine sa Ducks dostali do vedenia 3:1, keď skórovali trikrát v priebehu troch minút. Arizona vyrovnala, potom zase prehrávala a nakoniec aj vyhrávala 5:4. Anaheimu sa podarilo vyrovnať a poslať zápas do predĺženia.

Tam o víťazstve poslednej Arizony proti druhému Anaheimu rozhodol druhým gólom v zápase Clayton Keller.

Coyotes vyhrali svoj prvý zápas po šiestich prehrách.

NHL - základná časť - 17. december:

NY Rangers - Vegas 2:3 sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Zibanejad (Kreider, K'A. Miller), 31. Kreider (Zibanejad, R. Strome) – 7. B. Howden (W. Carrier, Kolesar), 55. Coghlan (Hague, B. Howden), rozh. náj. Marchessault

Brankári: Georgiev 28/30 - Brossoit 27/29

Pittsburgh - Buffalo 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Rodrigues (Letang, Crosby), 27. B. McGinn (Matheson, Blueger), 63. J. Carter (Letang) – 33. Girgensons (Hayden), 55. Dahlin (R. Asplund, Okposo)

Brankári: Jarry 29/31 - Subban 45/48

St. Louis - Dallas 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 24. L. Brown (Parayko, R. O'Reilly), 40. Tarasenko (Bučnevič, I. Barbašev), 56. Tarasenko (Bučnevič, Krug), 58. I. Barbašev – 53. J. Robertson (J. Klingberg)

Brankári: Lindgren 26/27 - Holtby 30/33

Winnipeg - Washington 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Góly: 35. Dillon (Ehlers), 43. Morrissey (Ehlers, N. Schmidt) – 24. Leason (Sgarbossa, Irwin), 29. Sprong (Protas), 50. Sheary (J. Schultz, Cholowski), 58. Sgarbossa (Leason, Nick Jensen), 60. Ovečkin (Sprong, Carlson)

Brankári: Hellebuyck 34/37 - Vaneček 40/42

/Martin Feherváry (Washington) odohral 20 minút a 51 sekúnd, nebodoval, na konto si pripísal jeden plusový bod, dve trestné minúty, dva hity, strelu na bránu a blok/

Chicago - Nashville 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 14. Dach (Entwistle, D. Kubalík), 54. J. Toews (R. Stillman) – 12. Novak (A. Carrier, Kunin), 52. Sissons (F. Forsberg, Tolvanen), 61. Jeannot (Josi)

Brankári: Fleury 28/31 - Saros 17/19

Anaheim - Arizona 5:6 pp (3:2, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 6. Shattenkirk (Fowler, T. Terry), 7. H. Lindholm (Lundeström, Rakell), 9. D. Grant (Silfverberg, Lundeström), 43. Zegras (Drysdale, H. Lindholm), 54. H. Lindholm (Zegras, Getzlaf) – 3. T. Boyd (Kessel), 16. Ch. Fischer, 40. Keller (Gostisbehere), 49. Ladd (T. Boyd, Ljubuškin), 50. Kessel (T. Boyd, Strälman), 63. Keller (N. Schmaltz)

Brankári: Gibson 21/27 - Wedgewood 32/37