Joe Pavelski oslavuje gól.
Joe Pavelski oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|16. dec 2023 o 06:55 (aktualizované 16. dec 2023 o 10:00)

V noci z piatka na sobotu sa nepredstavil v NHL žiaden Slovák.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers zdolali Anaheim 5:1. V ich bránke sa predstavil Jonathan Quick, ktorý pochytal 29 striel "káčerov".

Medzi strojcov úspechu patril útočník Chris Kreider. Strelil dva góly a 281. gólom za Rangers sa presunul na 3. priečku v histórii klubu pred Adama Gravesa. Na lídra Roda Gilberta stráca ešte 125 presných zásahov.

"Milujem Adama Gravesa, ale je ťažké hovoriť o tom teraz po zápase, najmä keď zajtra hráme ďalší duel. Som spokojný s výsledkom a pokúsime sa pridať ďalšie víťazstvo v Bostone," uviedol Kreider pre nhl.com.

Medzi strelcov "jazdcov" sa zaradil aj Adam Edström. Švédsky útočník skóroval v poslednej minúte stretnutia ako debutant v NHL.

"Úžasný pocit. V tejto chvíli tomu nedokážem uveriť, keď som skóroval, akoby som stratil vedomie," povedal 23-ročný švédsky útočník.

V historických tabuľkách sa posunul aj Joe Pavelski.

Pri výhre Dallasu 5:4 nad Ottawou zaznamenal gól, ktorý bol jeho 1028. bodom v súťaži. Aktuálne je 8. najproduktívnejším Američanom v NHL.

O výhre Nashvillu na ľade Caroliny 6:5 rozhodol v predĺžení Filip Forsberg. Stal sa len štvrtým hráčom v histórii zámorskej profiligy, ktorý strelil góly v prvej minúte predĺženia v dvoch zápasoch po sebe.

Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali na ľade New Yorku Islanders 5:4 po samostatných nájazdoch. Súpera tak zdolali v šiestom vzájomnom zápase za sebou.

Dva body za hostí (gól a asistencia, pozn.) zaznamenal český útočník David Pastrňák, domáci prehrali prvýkrát po štyroch zápasoch.

"Nevedeli sme, či sa nám podarí vyrovnať alebo nie. Pre mňa je to najväčší triumf roka, už len pre prístup hráčov. Prvýkrát som mal pocit, že tam bola energia, emócie a všetci verili vo víťazstvo," uviedol Jim Montgomery, tréner Bostonu.

David Pastrňák z Bostonu Bruins strieľa na brankára Iľju Sorokina z New Yorku Islanders. (Autor: TASR/AP)

Casey Mittelstadt a Dylan Cozens pomohli Buffalu zhodne gólom a dvoma asistenciami k triumfu na ľade Vegas 5:2. Sabres prehrávali ešte v úvode tretej časti 1:2, no potom za necelých dvanásť minút strelili štyri presné zásahy.

"Bolo to skvelé úsilie. Vyzerali sme sviežo a využili sme to. Mali sme skvelé nohy po celý čas. V tretej tretine sme sa museli vrátiť do zápasu za stavu 1:2 a naša odpoveď bola vynikajúca," povedal kormidelník hostí Don Granato.

Golden Knights prehrali po štyroch dueloch, ale aj tak sa udržali na čele ligy. "Nechali sme si vziať vedenie bez toho, aby sme získali body. To ma znepokojuje," uviedol kouč domácich Bruce Cassidy.

NHL - základná časť - 16. december:

NY Rangers - Anaheim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 18. Kreider (Zibanejad), 32. Vesey (Fox, Wheeler), 37. Kreider (Panarin, Fox), 56. Zibanejad (Panarin), 60. Edström (Goodrow, Schneider) – 14. Leason (Ljubuškin)

Brankári: Quick 29/30 - Dostál 34/39

Carolina - Nashville 5:6 pp (2:1, 3:3, 0:1 - 0:1)

Góly: 11. Noesen (Drury, Nečas), 13. DeAngelo (Bunting), 25. Chatfield (Bunting, Martinook), 26. S. Aho II (Jarvis, Noesen), 30. Nečas – 6. Pärssinen (Novak), 24. Josi (O'Reilly, Nyquist), 30. O'Reilly (F. Forsberg, Josi), 31. Barrie (Co. Smith, Tomasino), 51. Lauzon (Evangelista, Pärssinen), 61. F. Forsberg (Josi, O'Reilly)

Brankári: Raanta 24/30 - Lankinen 25/30

NY Islanders - Boston 4:5 sn (0:0, 2:2, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Romanov (Barzal, Horvat), 34. Holmström (Pageau), 46. Horvat (Nelson, Reilly), 53. Nelson (Horvat, Barzal) – 35. Geekie (J. van Riemsdyk, Marchand), 38. Pastrňák (Shattenkirk, Geekie), 51. J. van Riemsdyk (Shattenkirk, Pastrňák), 57. Lohrei, rozh. náj. Pastrňák

Brankári: Sorokin 30/34 - Ullmark 33/37

Dallas - Ottawa 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Pavelski (Hintz, J. Robertson), 14. Lindell (Duchene), 32. Harley (Faksa), 48. Heiskanen (W. Johnston, Dadonov), 49. Duchene (Marchment, Seguin) – 2. Hamonic (Chychrun, M. Joseph), 3. Batherson (Chychrun, Stützle), 14. Norris (Giroux, Chychrun), 25. Batherson (B. Tkachuk, Stützle)

Brankári: Oettinger 0/2 - Wedgewood 25/27

Arizona - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 35. Maccelli (Bjugstad, Moser)

Brankári: Ingram 21/21 - Kähkönen 23/24

Vegas - Buffalo 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Góly: 34. Barbašev (N. Roy, Stephenson), 44. Eichel (Cotter) – 28. Cozens (Mittelstadt), 46. Mittelstadt (Cozens, Clifton), 50. Benson (Tuch, Samuelsson), 52. Tuch (Benson), 58. Mittelstadt (Cozens, Dahlin)

Brankári: Thompson 23/27 - Levi 33/35