Zdeno Chára v drese New York Islanders.
Zdeno Chára v drese New York Islanders. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|12. mar 2022 o 06:36 (aktualizované 12. mar 2022 o 09:19)

Pozrite si prehľad nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Zdeno Chára sa po pauze vynútenej zranením vrátil do akcie v domácom zápase New Yorku Islanders proti Winnipegu Jets.

"Ostrovania" zvíťazili nad kanadským mužstvom 5:2. Slovenský obranca odohral 16 minút a dve sekundy, pripísal si dve strely na bránu.

Tréner Islanders Barry Trotz sa stal tretím koučom v NHL s 900 víťazstvami v NHL. Pred ním túto métu dosiahli iba Scotty Bowman a Joel Quenneville.

"Takto vyzerá kariéra človeka zo Siene slávy. Sme za neho veľmi šťastní," uviedol pre nhl.com dvojgólový útočník Josh Bailey.

Fehérváry odohral vyše 20 minút

Washington Capitals s Martinom Fehérvárym v zostave nastúpili na ľade Vancouveru Canucks. Hetrik si pripísal Jevgenij Kuznecov.

Caps sa radovali z výhry, no mali na mále. Po dvoch tretinách viedli 2:0. "Kosatky" v priebehu prvej päťminútovky tretej tretiny otočili na 3:2, no Kuznecov tretím gólom vyrovnal a v predĺžení sa presadil Lars Eller.

Pri rozhodujúcom zásahu sa hostia dostali do protiútoku, John Carlson na modrej čiare oklamal Quinna Hughesa a naservíroval puk Ellerovi.

"Myslel som si, že Eller je bližšie ku mne a preto som chcel Carlsona brániť tesnejšie. Neprečítal som dobre túto situáciu," povedal Hughes pre portál vancouversun.com.

Fehérváry odohral za hostí v prvej obrannej formácii 20:51 min, zaznamenal päť bodyčekov, dve zblokované strely a jeden mínusový bod. V bránke Vancouveru stál Thatcher Demko, ktorý dostal opäť prednosť pred Jaroslavom Halákom.

Sullivan: Môžeme byť lepší

Pittsburgh Penguins zdolali Vegas Golden Knights 5:2. Debut v NHL si v drese "tučniakov" odkrútil Valtteri Puustinen, draftovaný v siedmom kole v roku 2019.

Prvý gól za desať mesiacov strelil obranca Mark Friedman. Jeff Carter a Bryan Rust zhodne zaznamenali gól a asistenciu.

"Je potrebné vziať si zo zápasu veľa pozitív. Môžeme byť lepší, budeme sa snažiť zlepšovať sa v určitých oblastiach. Ale máme na čom stavať," povedal tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

Nájazdovú drámu v Columbuse rozhodol Jegor Činachov. Domáci otočili duel, hoci ešte pol minúty pred uplynutím šesťdesiatich minút prehrávali o gól. Kirill Kaprizov zo zdolanej Minnesoty zaznamenal 30. gól v sezóne.

NHL - základná časť - 12. marec:

Columbus - Minnesota 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Činachov (Bean, Domi), 60. Werenski (O. Bjorkstrand, Nyquist), rozh. náj. Činachov - 20. Kaprizov (Zuccarello, K. Fiala), 34. Zuccarello (Spurgeon, Hartman)

Brankári: Merzlikins 36/38 - Kähkönen 26/28

Pittsburgh - Vegas 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 19. Matheson (Crosby, Rust), 23. J. Carter (B. McGinn, V. Puustinen), 44. Friedman (Boyle, J. Carter), 55. Rust (Guentzel, Crosby), 58. Rodrigues (Letang) - 25. Eichel (Marchessault, Pacioretty), 29. Pietrangelo (Marchessault, Stephenson)

Brankári: Jarry 40/42 - Brossoit 28/32

New York Islanders - Winnipeg 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 7. Nelson (Beauvillier, Dobson), 22. Bailey (Pageau, Palmieri), 22. A. Lee (Nelson, Beauvillier), 48. Bailey (Pelech, Pageau), 56. Clutterbuck (Cizikas) - 17. Connor (Ehlers, Pionk), 41. Wheeler (P. Stastny, DeMelo)

Brankári: Varlamov 27/29 - Hellebuyck 33/37

/Zdeno Chára (New York Islanders) odohral 16 minút a dve sekundy, pripísal si dve strely na bránu/

Vancouver - Washington 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)

Góly: 41. Q. Hughes (J. T. Miller, Elias Pettersson), 44. Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes), 45. Horvat (Hamonic, Q. Hughes) - 6. Kuznecov (Nick Jensen, Oshie), 7. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 56. Kuznecov (Oshie, Ovečkin), 61. Eller (Carlson, Wilson)

Brankári: Demko 30/34 - Vaněček 23/26

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 51 sekúnd. Pripísal si päť bodyčkov, dva bloky, strelu na bránu a mínusový bod/