David Pastrňák oslavuje hetrik.
David Pastrňák oslavuje hetrik. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|9. jan 2023 o 05:59 (aktualizované 9. jan 2023 o 08:20)

Slováci v nočných zápasoch NHL nebodovali.

NEW YORK. Do nočných zápasov NHL nastúpili dvaja slovenskí hokejisti. Martin Feherváry v drese Washingtonu nebodoval. Proti Columbusu raz vystrelil na bránu, pripísal si štyri hity a dva bloky, odohral 17 minút a 44 sekúnd. Caps vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0.

Adam Ružička vyšiel v zápase proti Chicagu bodovo naprázdno. Nebodoval už v šiestom stretnutí za sebou. Na ľade strávil len 7 minút a 52 sekúnd, bol to jeho druhý najnižší ice-time v sezóne. Menej odohral len v sezónnom debute proti Seattlu. Calgary v noci podľahlo Chicagu 3:4 po predĺžení.

Hokejista Kyle Connor strelil proti Vancouveru hetrik. Jeho Winnipeg zvíťazil 7:4. Pre Connora to bol už dvadsiaty gól prebiehajúcej sezóny.

Útočník bodoval už v jedenástom domácom zápase v rade a vytvoril tak klubový rekord.

Tri góly v noci strelil aj Čech David Pastrňák. Jeho Boston zdolal Anaheim hladko 7:1 a bodoval už v štrnástom zápase v rade. Bruins odišli bez bodov naposledy zo zápasu proti Arizone, ktorý odohrali 9. decembra.

Pre Pastrňáka to bol už trinásty hetrik počas kariéry. V zápase zaznamenal aj asistenciu. Po 40 odohraných zápasoch má na konte už 32 gólov a 26 asistencií a je tretí v produktivite NHL za McDavidom a Draisaitlom. V tabuľke strelcom je druhý za McDavidom, chýba mu len jeden gól.

Pastrňák je po Connorovi McDavidovi z Edmontonu a Tageovi Thompsonovi z Buffala len tretím hráčom, ktorý v tejto sezóne dosiahol míľnik 30 gólov.

V zápase Bruins bodoval aj kapitán Patrice Bergeron. Pripísal si asistenciu a svoj počet prihrávok na gól v NHL zaokrúhlil na 600.

Za Washington po prvýkrát v tejto sezóne nastúpili Nicklas Bäckström a Tom Wilson. Obaja útočníci doteraz nehrali pre zranenia.

Prvý menovaný vynechal doterajší priebeh pre operáciu kĺbu, druhý nehral po operácii roztrhaného ACL v ľavom kolene. V sezónnom debute pomohli tímu vyhrať, ani jeden však nebodoval.

"Znamenalo to pre mňa celý svet," hovoril Bäckström. "Samozrejme, chýbalo mi to a keďže som netušil, čo prinesie moja budúcnosť, návrat do hry bol skvelý."

Hlavnú zásluhu na víťazstve tímu mal brankár Darcy Kuemper, ktorý zastavil všetkých 38 striel.

Dvaja hráči sa v noci dočkali prvých gólov v NHL. Obranca Conor Timmins strelil víťazný gól Toronta proti Philadelphii. Na premiérový zásah čakal 53 duelov. V minulosti hral aj za Colorado a Arizonu.

Gól strelil aj útočník Chicaga Lukas Reichel. Nemec sa presadil vo svojom treťom zápase v sezóne. Bodoval dokonca trikrát, keď pridal dve asistencie a pomohol k výhre Chicaga nad Calgary. Bol druhou hviezdou zápasu.

Synovec Roberta Reichela v NHL odohral 14 zápasov. V minulej sezóne mal v jedenástich stretnutiach len jednu asistenciu. Teraz má po troch dueloch tri body.

NHL - základná časť - 9. január:

Winnipeg - Vancouver 7:4 (2:2, 3:2, 2:0)

Góly: 7. Connor (Ehlers, Dubois), 8. Connor (Stenlund, Dubois), 24. Ehlers (Dillon, Dubois), 26. M. Barron (Lowry, Dillon), 39. Jonsson Fjällby (Gagner, Pionk), 46. DeMelo (Jonsson Fjällby, Samberg), 54. Connor (Ehlers, Dubois) – 16. J. Miller (E. Pettersson, Kuzmenko), 18. Studnicka (L. Schenn, Joshua), 28. Horvat (J. Miller, Bear), 30. Dries (J. Miller, Garland)

Brankári: Rittich 34/38 - Delia 9/13, Martin 11/14

Dallas - Florida 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 17. J. Robertson (Pavelski, R. Suter), 31. Lundkvist (W. Johnston, R. Suter), 34. Lindell (Ja. Benn, Dellandrea), 45. J. Robertson (C. Miller), 56. Heiskanen – 33. Verhaeghe (Montour, M. Tkachuk)

Brankári: Oettinger 27/28 - Knight 29/33

Washington - Columbus 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 3. E. Gustafsson (Dowd, Hathaway)

Brankári: Kuemper 38/38 - Merzlikins 18/19

/Martin Feherváry (Washington) v zápase nebodoval, pripísal si jednu strelu na bránu, štyri hity a dva bloky, odohral 17 minút a 44 sekúnd/

Arizona - Pittsburgh 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Hayton (Keller, Schmaltz) – 26. Guentzel (Crosby, Rutta), 30. Guentzel (Rust, Crosby), 51. Zucker (Malkin, P. Joseph), 59. Carter

Brankári: Vejmelka 24/27 - DeSmith 23/24

Chicago - Calgary 4:3pp (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 3. L. Reichel (S. Jones), 11. Blackwell (Lafferty, R. Johnson), 21. Kurashev (L. Reichel, Domi), 62. Domi (L. Reichel, McCabe) – 9. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson), 22. Huberdeau (Lucic), 30. Kadri (E. Lindholm, Toffoli)

Brankári: Stalock 44/47 - Markström 8/11, Vladař 13/14

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, zápas ukončil s jedným mínusovým bodom, odohral 7 minút a 52 sekúnd/

Minnesota - St. Louis 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 9. Saad (Neighbours, Parayko), 54. B. Schenn (Saad), 60. B. Schenn (Bučnevič, Parayko)

Brankári: Gustavsson 21/23 - Greiss 35/35

Philadelphia - Toronto 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Góly: 18. Konecny, 29. Deslauriers (P. Brown) – 10. Järnkrok (Marner, Timmins), 18. Aston-Reese (Holmberg), 28. Timmins (Marner, Tavares), 31. Liljegren (Järnkrok), 33. Tavares (Järnkrok), 54. Matthews (Tavares, Marner)

Brankári: Hart 29/35 - Murray 34/36

Anaheim - Boston 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Góly: 17. Zegras (R. Strome, Vatrano) – 4. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 10. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 32. Pastrňák (Bergeron), 33. Pastrňák (Grzelcyk, Krejčí), 47. Marchand (Frederic, Coyle), 52. H. Lindholm, 57. Coyle (Grzelcyk, Frederic)

Brankári: Gibson 35/42 - Swayman 28/29