Zdeno Chára.
Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|24. apr 2022 o 22:20 (aktualizované 25. apr 2022 o 07:05)

V nedeľu večer zasiahli do diania v NHL dvaja Slováci.

NEW YORK. Zdeno Chára odohral pri prehre New Yorku Islanders proti Caroline Hurricanes 2:5 dovedna 17 minút a 36 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve trestné minúty, štyri hity a jeden blok. "Ostrovania" prehrali piaty zápas po sebe.

Slovenský obranca pobavil momentom, keď od seba odstrčil hneď niekoľkých protihráčov.

Dostal sa do mely a odsotil od seba troch hráčov Hurricanes v priebehu niekoľkých sekúnd. Rukavice proti nemu nezhodil nikto.

Do duelu medzi New Jersey Devils a Detroitom nastúpil Tomáš Tatar. "Diabli" nebodovali a neskórovali, prehrali 0:3.

Slovenský útočník strávil na ľade 7 minút a 27 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a dva hity.

Na druhý gól Washingtonu v zápase proti Torontu asistoval obranca Martin Fehérváry. V 44. minúte vystrelil na teč Larsovi Ellerovi, ktorý dal Capitals vedenie 2:1.

Klub z hlavného mesta napokon zo zápasu vydoloval bod za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch. Fehérváry odohral 19 minút a 17 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu a rozdal dva bodyčeky.

Zo Slovákov nastúpil ešte Erik Černák. Jeho Tampa Bay vysoko zdolala Floridu, štátnemu rivalovi naložila debakel 8:4. Košičan odohral 20 minút a 6 sekúnd, pripísal si sedem trestných minút, tri hity a blok.

V stretnutí hrali až štyria dvojgóloví strelci - Sam Reinhart na strane Floridy, a Steven Stamkos, Nikita Kučerov a Nick Paul na strane Tampy Bay Lightning.

NHL - základná časť - 24. apríl:

Columbus - Edmonton 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Góly: 16. E. Robinson (J. Voráček, Blankenburg), 42. O. Bjorkstrand (Sillinger, Nyquist), 50. Blankenburg (O. Bjorkstrand, J. Voráček), 57. Roslovic (J. Voráček, Nyquist), 60. Sillinger (O. Bjorkstrand) – 4. E. Kane (McDavid), 26. Draisaitl (McDavid, Barrie)

Brankári: Merzlikins 33/35 - Koskinen 26/30

New Jersey - Detroit 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Sundqvist (Bertuzzi), 58. Bertuzzi (Sundqvist, DeKeyser), 60. M. Rasmussen (Erne)

Brankári: Hammond 21/22 - Nedeljkovic 17/17

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 17 minút a 27 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a dva hity/

NY Islanders - Carolina 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Góly: 19. Ross Johnston (M. Martin, Cizikas), 36. Pulock (Bailey, Bellows) – 3. Stepan, 9. Jarvis (A. Svečnikov, Aho), 46. Domi (T. Teräväinen, Martinook), 58. Fast (J. Staal), 59. Brendan Smith

Brankári: Varlamov 29/32 - Raanta 17/18, Kočetkov 7/8

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 17 minút a 36 sekúnd, zaznamenal dve mínusky, dve trestné minúty, štyri hity a jeden blok/

Philadelphia - Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Frost (Tippett, N. Cates), 27. N. Cates (Yandle, Frost), 50. N. Cates (Provorov, Yandle), 58. Konecny (K. Hayes, L. Högberg) – 57. Crosby (Guentzel, Malkin)

Brankári: Jones 37/38 - Domingue 39/42

Florida - Tampa Bay 4:8 (2:3, 1:2, 1:3)

Góly: 5. S. Reinhart (A. Lundell, Acciari), 18. Montour, 21. Marchment (Giroux, Weegar), 48. S. Reinhart (Huberdeau, Giroux) – 3. Kučerov (Maroon, McDonagh), 7. Stamkos (Hedman, Kučerov), 15. C. Foote (Hagel, Stamkos), 26. N. Paul (Hagel), 33. N. Paul (Killorn, Hedman), 44. B. Point (Kučerov, Hedman), 52. Kučerov (Stamkos, Hedman), 57. Stamkos (Kučerov, B. Point)

Brankári: Knight 12/17, Bobrovskij 13/16 - Vasilevskij 35/39

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 6 sekúnd, pripísal si sedem trestných minút, tri hity a blok/

Montreal - Boston 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 22. Josh Anderson (B. Gallagher, Petry), 44. M. Hoffman (Petry, Dvorak), 48. Suzuki (M. Perreault, Pezzetta) – 16. Bergeron (DeBrusk, B. Marchand), 19. Haula (t.s.), 25. Haula (T. Nosek, Clifton), 39. McAvoy (Bergeron), 60. Bergeron (B. Marchand)

Brankári: Montembeault 37/41 - Swayman 23/26

Washington - Toronto 3:4 sn (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Oshie (Mantha), 44. Eller (Fehérváry, Carlson), 45. Marcus Johansson (Sheary, J. Schultz) – 13. Ljubuškin (Marner, Matthews), 53. Michejev (C. Dahlström, Engvall), 60. Spezza (Michejev, Matthews), rozh. náj. Kerfoot

Góly: Vaněček 27/30 - Källgren 34/37

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 17 sekúnd, prihral na gól, dva razy vystrelil na bránu a rozdal dva bodyčeky/

Winnipeg - Colorado 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Góly: 50. Lowry (Morrissey), 51. Wheeler (Samberg, Pionk), 53. Connor (Harkins), 57. Ehlers (P. Stastny) – 46. Compher (E. Johnson, J. Johnson)

Brankári: Hellebuyck 30/31 - Kuemper 40/44

Nashville - Minnesota 4:5 pp (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. F. Forsberg (Fabbro, Mikael Granlund), 31. Duchene (Mikael Granlund, F. Forsberg), 34. Johansen (F. Forsberg, Mikael Granlund), 55. Fabbro (Duchene, Josi) – 12. Bjugstad, 27. J. Eriksson Ek (Dewar, Cramarossa), 39. J. Eriksson Ek (K. Fiala, Kaprizov), 40. K. Fiala (Boldy), 65. D. Kulikov (J. Eriksson Ek, Kaprizov)

Brankári: Rittich 42/47 - Fleury 21/25

Anaheim - St. Louis 3:6 (2:0, 0:4, 1:2)

Góly: 11. Comtois (Lettieri, Steel), 13. Mayhew (Zegras, Šustr), 58. Henrique (Getzlaf, T. Terry) – 28. Kyrou (I. Barbašev, Faulk), 29. Tarasenko (Mikkola, R. Thomas), 33. I. Barbašev (Kyrou, Bozak), 35. Faulk (Parayko, Tarasenko), 45. Bučnevič (R. O'Reilly, Mikkola), 46. M. Scandella (I. Barbašev, Bučnevič)

Brankári: Gibson 31/37 - Husso 14/17

Vegas - San Jose 4:5 sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Stephenson (Pacioretty, Pietrangelo), 28. Pacioretty (Theodore), 30. W. Carrier (Kolesar, N. Roy), 47. N. Roy (W. Karlsson, Theodore) - 12. Hertl (Barabanov, Jaycob Megna), 39. Bonino (Jaycob Megna, Nieto), 58. Bonino, 60. T. Meier (Couture, B. Burns), rozhodujúci nájazd Bordeleau