Regenda bol blízko ku gólu. Halák po zlom výkone kritizoval sám seba

Pavol Regenda.
Pavol Regenda. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|24. okt 2022 o 06:23 (aktualizované 24. okt 2022 o 08:35)

Ani jeden z dvoch Slovákov v zápasoch NHL sa netešil z výhry.

NEW YORK. Pavol Regenda nastúpil v nočnom stretnutí Anaheimu a Detroitu. Ducks prehrali vysoko 1:5.

Slovenský útočník hral vo štvrtom útoku s Derekom Grantom a Maxom Jonesom. Odohral 10 minút a 52 sekúnd, pripísal si mínusový bod a dve strely na bránu. Bol blízko k prvému gólu a vybojoval aj niekoľko presilových hier.

Ducks prehrali už päť stretnutí za sebou.

Rovnakým výsledkom prehrali aj New York Rangers na domácom ľade proti Columbusu Blue Jackets. Slovenský brankár Jaroslav Halák podal podpriemerný výkon.

Po prvom dueli v drese "jazdcov" dostával pochvaly, tentoraz musí okúsiť kritiku. Pri prehre 1:5 chytil len 16 z 21 striel. Jeho náprotivok Tarasov mal 30 zásahov a vychytal prvú výhru v NHL.

"Nebudem rozprávať o našej hre, chcem rozprávať len o sebe. Skrátka ma dnes zatienil súperov brankár. V ďalšom zápase musím byť lepší a snáď vybojujem pre chlapcov v budúcnosti nejaké body. Dnes som nechytal najlepšie," povedal sebakriticky.

Kubalíkov historický štart

Český útočník Dominik Kubalík zaznamenal pri výhre Detroitu 5:1 gól a dve asistencie. V prvých piatich dueloch za klub má osem bodov.

Viac zaznamenali v prvých piatich stretnutiach za Red Wings len traja hráči v dejinách klubu - Paul Coffey (10, 1992/93), Ed Litzenberger (9, 1961/62) a Dutch Reibel (9, 1953/54).

"Neviem prečo, ale cítim sa výborne. Idú nám presilovky a to je skvelé. Pritom nerobíme nič špeciálne, jednoducho posúvame puk do lepších pozícií," povedal český útočník.

"Červené krídla" bodovali zatiaľ vo všetkých zápasoch od štartu sezóny. Trikrát vyhrali, dva razy prehrali po predĺžení.

Chicago vyhralo nad Seattlom 5:4. V prvých piatich zápasoch sezóny strelili Blackhawks už štyri góly v oslabení. Viac v celej histórii NHL za prvých päť duelov dala len Philadelphia v ročníku 1973/74.

Islanders v oslabeniach stopercentní

Philadelphia prehrala so San Jose 0:3. Veľkou oporou Sharks bol brankár James Reimer, ktorý zneškodnil všetkých 30 striel a zaznamenal 26. shutout v NHL.

"Nemali sme najlepší štart do sezóny a preto sme chceli dokončiť tento trip úspešne, čo sa nám podarilo. Myslím si, že sme odohrali zatiaľ náš najlepší zápas," povedal.

Strelecky ho podporili Erik Karlsson, Steven Lorentz a Nico Sturm a len prvú výhru v riadnom čase v ročníku. Pre Flyers to bola len druhá prehra a prvýkrát nedali ani gól. Navyše prišli o útočníka Jamesa van Riemsdyka, ktorý sa zranil pri blokovaní strely.

Štvrtý triumf zaznamenala Florida, ktorá zdolala posledný tím Východnej konferencie New York Islanders tesne 3:2. Anton Lundell a Ryan Lomberg si pripísali premiérové góly v sezóne, Spencer Knight pomohol k víťazstvu 23 zákrokmi.

Za hostí sa dvakrát presadil v presilovkách kapitán Anders Lee. Trénera "ostrovanov" Lanea Lamberta môže tešiť aspoň fakt, že jeho hráči opäť neinkasovali v oslabeniach a v prebiehajúcej sezóne zvládli všetkých 22.

NHL - základná časť - 23. október:

Chicago – Seattle 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Góly: 18. Khaira (Blackwell), 20. T. Johnson (Set. Jones, P. Kane), 21. Domi (Set. Jones, P. Kane), 53. T. Johnson (J. Toews, Raddysh), 54. Dickinson – 6. McCann (Geekie, Kuhlman), 8. Burakovsky (Eberle), 21. Beniers (Schwartz, Soucy), 31. Dunn (McCann)

Brankári: Stalock 30/34 - Jones 22/27

Detroit – Anaheim 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 3. Larkin (Kubalík, Seider), 14. Perron (Hronek, Kubalík), 25. Veleno (Erne, P. Suter), 44. Kubalík (Sundqvist, Larkin), 55. E. Söderblom (Rasmussen) – 6. Zegras (Terry, Henrique)

Brankári: Husso 32/33 - Gibson 36/41

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 10 minút a 52 sekúnd, pripísal si mínusový bod a dve strely na bránu/

NY Rangers – Columbus 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 39. Panarin – 18. Werenski (Foudy), 22. Peeke (Roslovic, Voráček), 29. Činachov (Foudy, Bean), 55. E. Robinson (Gudbranson, Kuraly), 55. K. Johnson (Voráček, Roslovic)

Brankári: Halák 16/21 - Tarasov 30/31

Florida – NY Islanders 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 1. Lundell, 10. Luostarinen (Lundell), 43. Lomberg (White, Kiersted) – 25. Lee (Barzal, Dobson), 50. Lee (Barzal, Nelson)

Brankári: Knight 23/25 - Varlamov 29/32

Philadelphia – San Jose 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 30. E. Karlsson (Hertl, Barabanov), 39. Lorentz (Megna, Nieto), 57. Sturm (Couture, Kunin)

Brankári: Sandström 22/42 - Reimer 30/30

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Regenda bol blízko ku gólu. Halák po zlom výkone kritizoval sám seba