Tatar nebodoval, Kane strelil hetrik a mal zimomriavky

Patrick Kane oslavuje gól so spoluhráčmi.
Patrick Kane oslavuje gól so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. feb 2023 o 06:49 (aktualizované 19. feb 2023 o 07:37)

Morgan Rielly odohral 400. duel v NHL.

NEW YORK. Jediným slovenským hokejistom v nočných zápasoch NHL bol útočník Tomáš Tatar. Tentoraz sa nedokázal bodovo presadiť.

Jeho New Jersey Devils zdolali Winnipeg Jets 4:2. Veľkú zásluhu na tom má Dawson Mercer, ktorý strelil dva góly.

Tatar odohral 13 minút a 29 sekúnd, zaznamenal plusku, tri strely na bránku a bodyček. V 55. minúte bol vylúčený za hákovanie.

Kaneov hetrik

Patrick Kane z Chicaga strelil deviaty hetrik v kariére. Významne ním pomohol Chicagu k výhre 5:3 nad favorizovaným Torontom.

Americký forvard najprv v 11. minúte otvoril skóre, potom v 28. minúte prinavrátil "jastrabom" vedenie a trojgólový večer skompletizoval v čase 30:49. Blackhawks vyhrali 5:3, nadviazali naňho ešte Guttman a Domi, ktorému Kane asistoval.

Strelec bol publikom odmenený vo forme potlesku postojačky. "Mám zimomriavky z toho, ako nás povzbudzujú fanúšikovia napriek pozícii, v ktorej sa nachádzame. Chcú, aby sme vyhrávali," povedal po zápase.

Veterán prerušil strelecké suchoty a po siedmich dueloch bez gólu sa v ostatných dvoch súbojoch presadil dva razy. Aspoň tri body v zápase zaznamenal už po 104. raz a prekonal Mikea Modana. Spomedzi rodákov z USA je pred ním už len Pat LaFontaine (116).

Dva zápasové míľniky

Premiérový presný zásah v NHL strelil Kaneov spoluhráč Cole Guttman. Jeho gól bol víťazný.

Proti Chicagu odohral jubilejný 400. duel obranca Toronta Morgan Rielly. Dvadsaťosemročný Kanaďan vo všetkých nastúpil v drese "javorových listov".

O polovicu menej stretnutí má na konte po dnešku forvard Ottawy Drake Batherson. K výhre 7:2 nad St. Louis prispel gólom a asistenciou.

Colorado zdolalo Edmonton 6:5 po predĺžení. O víťazstve rozhodol v 65. minúte Mikko Rantanen a s tromi gólmi v predĺžení v jednej sezóne vyrovnal klubový rekord.

NHL - základná časť - 20. február:

Minnesota - Nashville 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly: 21. Duhaime (F. Gaudreau), 22. Kaprizov (J. Eriksson Ek, Zuccarello), 42. Kaprizov (Hartman), 60. Hartman (Brodin, Spurgeon) – 38. Novak (Gravel, Lauzon), 56. Josi (Ekholm, Novak), 60. Niederreiter (Josi, Novak)

Brankári: Gustavsson 23/26 - Saros 31/35

Ottawa - St. Louis 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Góly: 16. Pinto (Batherson, DeBrincat), 22. DeBrincat (Stützle, B. Tkachuk), 28. Stützle (B. Tkachuk, Giroux), 31. B. Tkachuk (Giroux), 33. Batherson (DeBrincat, Pinto), 48. Stützle (Zub, Brännström), 59. Greig (Brassard, Chabot) – 50. Parayko, 52. T. Pitlick (Faulk)

Brankári: Sogaard 30/32 - Greiss 27/34

Colorado - Edmonton 6:5 pp (0:1, 2:3, 3:1 - 1:0)

Góly: 29. MacKinnon (Girard, Rantanen), 33. Ničuškin (MacKinnon), 41. MacKinnon, 50. L. O'Connor (Byram, Compher), 56. Lehkonen (Compher, Girard), 65. Rantanen (D. Toews, Compher) – 16. Foegele (Janmark, R. McLeod), 22. Foegele (Nurse), 28. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Hyman), 38. Barrie (Shore, Puljujärvi), 44. Janmark (McDavid, Ceci)

Brankári: Georgijev 35/40 - Campbell 37/43

Chicago - Toronto 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 11. P. Kane (Domi), 28. P. Kane (Domi, Dickinson), 31. P. Kane, 52. Guttman, 59. Domi (P. Kane) – 13. Tavares (Rielly, Nylander), 38. Acciari (Kämpf, Kerfoot), 48. Marner (Rielly)

Brankári: Samsonov 23/27 - Stauber 32/35

New Jersey - Winnipeg 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Góly: 16. Mercer (Hischier, Hamilton), 46. Zetterlund (Haula), 47. Wood (M. McLeod, J. Boqvist), 60. Mercer (Haula, Graves) – 15. Perfetti (Scheifele, Pionk), 18. Pionk (Dillon, Scheifele)

Brankári: Blackwood 23/25 - Hellebuyck 25/28

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 29 sekúnd, zaznamenal plusku, dve trestné minúty, tri strely na bránku a bodyček/

Arizona - Columbus 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Boyd (Stecher, Fischer), 17. Schmaltz (Keller), 62. Hayton (Maccelli) – 34. Jenner (Blankenburg, Peeke), 56. Laine (A. Boqvist, Jenner)

Brankári: Ingram 34/36 - Merzlikins 22/25