Martin Pospíšil. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|9. feb 2024 o 06:35 (aktualizované 9. feb 2024 o 08:41)

Pospíšil nastúpil proti Šimonovi Nemcovi.

NEW YORK. Súboj slovenských nováčikov v NHL priniesla noc zo štvrtka na piatok. Na ľade v New Jersey sa stretli Šimon Nemec a Martin Pospíšil.

Spokojnejší bol druhý menovaný. Calgary vyhralo 5:3 aj s pričinením slovenského forvarda, ktorý asistoval v 24. minúte pri Zaryho góle na 2:1.

Nechýbalo veľa a čerstvo podpísanú zmluvu mohol osláviť aj strelením gólu. Puk po zvláštnom rozhodnutí brankára Vaněčka hrať ďaleko od bránky síce poslal do siete, ale bolo to po hvizde rozhodcov.

Pospíšil odohral 12 minút a 23 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, dve strely na bránku, dva bodyčeky, blok a odsedel si menší trest za podrazenie.

Pod triumf Flames sa podpísal aj brankár Jacob Markström, ktorý zaznamenal 37 úspešných zákrokov. Za domácich tak nevyšiel návrat Jackovi Hughesovi, od začiatku januára vynechal 11 zápasov pre zranenie v hornej časti tela.

Šimon Nemec tentoraz dostal menej priestoru ako zvyčajne, len 15 minút a 54 sekúnd. Zablokoval jednu strelu.

Bol však na začiatku akcie, po ktorej Ondřej Palát otvoril skóre stretnutia.

Martin Fehérváry nastúpil za Washington pri prehre 2:4 proti Floride. Odohral 17 minút a 32 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty a tri bloky.

Víťazný gól vsietil v 55. minúte Ryan Lomberg a skóroval tak po 35 zápasoch. Na všetkých ostatných góloch Floridy sa podieľal Matthew Tkachuk a prispel k šiestej prehre Capitals za sebou.

Prehru so svojím tímom zaznamenal taktiež Erik Černák, ktorého Tampa ťahala za kratší koniec na ľade New Yorku Islanders (2:6). Po góle i asistencii mali za domácich Bo Horvat a Mathew Barzal.

"Odhodlanie, ktoré chlapci predviedli bolo fenomenálne. Vracali sa späť do obrany, blokovali strely. To sú veci, ktoré nevyžadujú talent, ale len vôľu," povedal Patrick Roy, tréner Islanders.

Černák hral v druhej obrannej dvojici "bleskov". Zaznamenal mínusový bod, dve strely na bránku i hity a 22:42 minút na ľade.

K triumfu Caroliny výrazne prispel okrem Nečasa aj Teuvo Teräväinen, ktorý mal štyri asistencie.

"Nečas je talentovaný hráč, čo vieme. Niekedy počas stretnutia alebo striedaní nie je výrazný, ale vždy je tam," povedal tréner domácich Rod Brind'Amour.

Avalanche prehrali tretí duel v rade. "Myslím, že naši chlapci dnes hrali veľmi tvrdo. Rozhodol však náš zlý začiatok a hra v špeciálnych tímoch," skonštatoval kormidelník hostí Jared Bednar.

Boston - Vancouver 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 1. Marchand (Coyle), 16. Heinen (Coyle), 21. Geekie (Pastrňák, Zacha), 21. Zacha (J. van Riemsdyk, Pastrňák)

Brankári: Ullmark 17/17 - Demko 21/25

Carolina - Colorado 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Nečas (Skjei, J. Staal), 7. Nečas (Burns, Teräväinen), 17. Nečas (Teräväinen, Slavin), 33. Bunting (Teräväinen, Burns), 60. Jarvis – 20. Parise (L. O'Connor, Girard), 20. Girard (Cogliano)

Brankári: Kočetkov 16/18, Raanta 9/9 - Georgijev 23/27

Florida - Washington 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 25. M. Tkachuk (Forsling), 38. Reinhart (M. Tkachuk, Verhaeghe), 55. Lomberg (Kulikov), 60. Luostarinen (M. Tkachuk) – 17. Ovečkin (Sandin, McMichael), 35. Mantha (Sgarbossa, Protas)

Brankári: Bobrovskij 21/23 - Kuemper 37/40

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 17 minút a 32 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty a tri bloky/

New Jersey - Calgary 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Góly: 16. Palát (Bratt, Hischier), 45. Hischier (Bratt), 54. Palát (C. Miller, Bratt) – 19. Backlund (Mangiapane, Coleman), 24. Zary (Kadri, Pospíšil), 43. Rooney, 50. Kuzmenko (Hanifin, Zary), 59. Mangiapane

Brankári: Vaněček 25/29 - Markström 37/40

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 15 minút a 54 sekúnd, zablokoval jednu strelu/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 23 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, dve strely na bránku, dva bodyčeky, blok a odsedel si menší trest za podrazenie/

Philadelphia - Winnipeg 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Foerster (Poehling, N. Cates), 15. Konecny (Frost, Se. Walker), 19. Frost (Tippett, Konecny), 23. Poehling – 55. Connor (Scheifele, Morrissey)

Brankári: Ersson 28/29 - Brossoit 17/21

NY Islanders 6:2 Tampa Bay (3:1, 3:1, 0:0)

Góly: 5. Dobson (Pageau), 15. Barzal (Horvat), 19. Palmieri (Reilly, Nelson), 28. Pulock (Engvall), 29. Horvat (Barzal, Pelech), 36. Cizikas – 7. Kučerov (D. Raddysh, Point), 22. Hagel (Cirelli, Hedman)

Brankári: Sorokin 18/20 - Johansson 18/24

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 42 sekúnd, pripísal si mínusku, dva strelecké pokusy, dva bodyčeky a dva bloky/

Arizona - Vegas 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Zucker (Välimäki, Maccelli), 44. Keller (Schmaltz) – 1. Marchessault (Barbašev, N. Roy), 2. Hague (Brisson, W. Karlsson), 7. Stephenson (Stone, Cotter)

Brankári: Ingram 3/6, Vejmelka 28/28 - Hill 20/22