Tatar natiahol bodovú sériu, Slafkovský nikdy nehral menej

Tomáš Tatar v obklopení spoluhráčov oslavuje gól proti Bostonu.
Tomáš Tatar v obklopení spoluhráčov oslavuje gól proti Bostonu. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|4. nov 2022 o 06:42

V hre boli štyria Slováci.

NEW YORK. Ako býva zvykom, jediným slovenským hokejistom, ktorý v nočných zápasoch NHL bodoval, bol útočník Tomáš Tatar. K výhre 4:3 nad Edmontonom prispel asistenciou na vyrovnávajúci gól Gravesa v 57. minúte.

V zápase bol opäť členom prvej formácie. Odohral 15 minút a 12 sekúnd, zaknihoval asistenciu, jednu strelu na bránku, dva bodyčeky a blok.

Pomohol nasmerovať "diablov" k obratu. Od 42. minúty prehrávali s Oilers 2:3, no Tatar asistoval pri dôležitom góle a obrat z 1:3 dovŕšil Jesper Bratt.

Švédsky forvard prekonal klubový rekord Tima Higginsa z ročníka 1984/85, keď bodoval v jedenástom dueli od začiatku sezóny po sebe.

Tatar bodoval už v treťom zápase po sebe, celkovo získal v posledných šiestich stretnutiach päť bodov za gól a štyri asistencie.

Do zápasu Montrealu na ľade Winnipegu naskočil Juraj Slafkovský. Bodovať sa mu však nepodarilo. Odohral iba 8 minút a 18 sekúnd, raz vystrelil, raz bodyčekoval a raz blokoval strelu. Bol to najkratší čas, aký doteraz na ľade v zápase NHL strávil.

Canadiens si z chladného mesta vezú bod, keďže prehrali 2:3 po predĺžení.

Erik Černák odohral 21 minút a 55 sekúnd pri prehre Tampy Bay 3:4 po samostatných nájazdoch proti Caroline. Robustný bek si odsedel si dve trestné minúty, raz vystrelil na bránu, pripísal si dva bodyčeky a päť blokov.

Brankár floridského mužstva Andrej Vasilevskij pochytal až 52 striel Hurricanes. Naposledy mal toľko práce ešte v marci 2019.

Martin Fehérváry nastúpil do zápasu medzi Washingtonom a Detroitom. Jeho Capitals prehrali 1:3, Slovák odohral 19 minút a 40 sekúnd, zaznamenal štyri strely na bránku a štyri bodyčeky.

Jediný zásah klubu z hlavného mesta strelil Alexander Ovečkin, ktorý so 786 gólmi v drese Washingtonu vyrovnal rekord Gordieho Howea v drese jedného mužstva. Legendárny forvard sa toľkokrát trafil práve v drese "červených krídel".

Adam Ružička, ktorý v minulom dueli Calgary odohral prvý súťažný zápas v sezóne, tentoraz nenastúpil. "Plamene" podľahli Nashvillu 1:4.

Prvý hetrik

Vancouver Canucks vyhral v divokej prestrelke nad Anaheimom Ducks 8:5. Noc mala špeciálnu príchuť pre Andreja Kuzmenka.

Rus, ktorý v lete vymenil KHL za NHL, v dueli strelil svoj prvý hetrik v zámorí. Presadil sa v 46., 55. a 57. minúte. Pridal aj asistenciu.

Pred stretnutím sa s kariérou oficiálne rozlúčil Kevin Bieksa. Učinil tak v drese Canucks. Pred zápasom dostal pamätnú plaketu a zúčastnil sa na čestnom buly.

Neuveriteľné ťaženie Karlssona

V NHL sa práve odohrávajú dve veľké bodové série. Connor McDavid zaznamenal v posledných štyroch zápasoch až dvanásť bodov, konkrétne proti New Jersey bodoval dvakrát.

Aktuálne je najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom NHL. Strelil už dvanásť gólov, má 24 bodov v 11 dueloch.

Prekvapivo sa však na neho doťahuje Erik Karlsson. Proti Floride strelil svoj desiaty gól v sezóne. Potreboval na to len trinásť stretnutí, čo je tretí najrýchlejší výkon medzi obrancami v dejinách NHL.

Pri prehre Sharks 3:4 po samostatných nájazdoch mal tri body. V posledných štyroch dueloch má - rovnako ako kapitán Edmontonu - dvanásť bodov, celkovo v sezóne osemnásť.

NHL - základná časť - 4. november:

Ottawa - Vegas 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)

Góly: 5. Giroux (DeBrincat), 35. Giroux (Sanderson, B. Tkachuk), 39. Stützle (B. Tkachuk, Zajcev), 43. Stützle (B. Tkachuk) – 2. Ma. Stone, 10. Re. Smith (W. Karlsson, Kessel), 20. Whitecloud (Ma. Stone, Eichel), 26. Stephenson (N. Roy), 31. W. Carrier

Brankári: Forsberg 14/19, Talbot 13/13 - Thompson 42/46

Tampa Bay - Carolina 3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Colton (Sergačov, Hagel), 30. Paul (Stamkos), 39. Kučerov (Killorn, Point) – 9. Jarvis (Stastny), 35. Nečas (Burns, A. Svečnikov), 54. Skjei (Aho), rozh. náj. Aho

Brankári: Vasilevskij 52/55 - Andersen 23/26

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 55 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty, raz vystrelil na bránu, pripísal si dva bodyčeky a päť blokov/

NY Rangers - Boston 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Góly: 31. Vesey (Zibanejad, Kakko), 44. Fox (Kreider, Kakko) – 13. Pastrňák (Hall), 43. Coyle (H. Lindholm, N. Foligno), 47. Frederic (N. Foligno, Clifton), 51. DeBrusk (Zacha, Hall), 60. H. Lindholm

Brankári: Šesťorkin 32/36 - Ullmark 18/20

Detroit - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Raymond (Kubalík, Perron), 57. Copp (Erne, Larkin), 60. Larkin (Copp, Rasmussen) – 28. Ovečkin (Kuzněcov)

Brankári: Husso 33/34 - Kuemper 23/25

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 40 sekúnd, zaznamenal štyri strely na bránku a štyri bodyčeky/

Minnesota - Seattle 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 26. Geekie (Sprong, Donato), 32. Oleksiak (Gourde, Schultz), 35. Wennberg (Sprong, Bjorkstrand), 51. Wennberg (Borgen, Burakovsky)

Brankári: Fleury 19/23 - Jones 22/22

St. Louis - NY Islanders 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Góly: 9. Tarasenko (Krug, Faulk), 49. Thomas (Barbašev, Tarasenko) – 21. Palmieri (Dobson), 26. Nelson (Lee, Dobson), 28. Bailey (Barzal, Wahlstrom), 31. Lee (Nelson, Beauvillier), 59. Pageau

Brankári: Binnington 25/29 - Sorokin 32/34

Winnipeg - Montreal 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 18. Dubois (Connor, Gagner), 26. Wheeler (Dubois, Samberg), 62. Connor (Scheifele, Morrissey) – 7. Suzuki (Caufield, Savard), 25. Dach (Suzuki, Caufield)

Brankári: Hellebuyck 20/22 - Montembeault 33/36

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 8 minút a 18 sekúnd, raz vystrelil, raz bodyčekoval a raz blokoval strelu/

Chicago - Los Angeles 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 33. Dickinson (Cal. Jones, Roos), 62. J. Toews (McCabe, Athanasiou) – 37. Lizotte (Kaliyev, S. Walker)

Brankári: Soderblöm 32/33 - Quick 17/19

Edmonton - New Jersey 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Góly: 10. McDavid (Hyman, Nurse), 29. Ryan (Barrie, Holloway), 29. Draisaitl (McDavid, Barrie) – 13. Wood (Bastian, M. McLeod), 42. Wood (Haula), 57. Graves (Tatar, Wood), 57. Bratt (Marino)

Brankári: Skinner 39/43 - Blackwood 16/18, Vaněček 18/19

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 12 sekúnd, zaknihoval asistenciu, jednu strelu na bránku, dva bodyčeky a blok/

Calgary - Nashville 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Coleman (Backlund) – 20. Jankowski (McCarron), 21. F. Forsberg (Duchene, Sissons), 23. Josi (Johansen, F. Forsberg), 60. Duchene (Granlund)

Brankári: Markström 28/31 - Lankinen 29/30

Arizona - Dallas 2:7 (0:4, 0:1, 2:2)

Góly: 46. Välimäki (Maccelli, Crouse), 50. Crouse (Maccelli) – 2. Gurianov (Marchment, Seguin), 4. W. Johnston, 12. Dellandrea (C. Miller, Heiskanen), 19. J. Robertson (Pavelski, Hintz), 36. J. Robertson (Ja. Benn, Hintz), 41. Ja. Benn, 56. Hakanpää (Ja. Benn, Lindell)

Brankári: Ingram 7/10, Vejmelka 22/26 - Wedgewood 28/30

Vancouver - Anaheim 8:5 (1:1, 2:1, 5:3)

Góly: 20. Horvat (Q. Hughes, E. Pettersson), 30. E. Pettersson (Michejev, Kuzmenko), 34. J. Miller (Horvat, Garland), 46. Joshua (Aman), 46. Kuzmenko (E. Pettersson, Q. Hughes), 55. Kuzmenko (T. Myers, E. Pettersson), 57. Kuzmenko (E. Pettersson), 60. Horvat – 17. Terry (Klingberg, Gibson), 40. R. Strome (Zegras, Terry), 48. Comtois (R. Strome), 54. Zegras (Klingberg, Terry), 58. Max Jones (Beaulieu, McTavish)

Brankári: Martin 26/31 - Gibson 38/45

San Jose - Florida 3:4 pp (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. Meier (Barabanov, E. Karlsson), 47. E. Karlsson (Bonino), 52. Benning (E. Karlsson) – 14. Barkov (Lundell, M. Tkachuk), 36. Gudas (M. Tkachuk, Verhaeghe), 59. Verhaeghe (M. Tkachuk, Lundell), rozh. náj. Reinhart

Brankári: Reimer 41/44 - Bobrovskij 36/39