Juraj Slafkovský napáda brankára Columbusu Elvisa Merzlikinsa.
Juraj Slafkovský napáda brankára Columbusu Elvisa Merzlikinsa. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. okt 2023 o 06:50 (aktualizované 27. okt 2023 o 10:00)

Neporaziteľnosť Bostonu ukončil Anaheim.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins prišli o svoju víťaznú sériu v novej sezóne zámorskej NHL. V noci na piatok prvýkrát stratili body, i keď si pripísali aspoň jeden pri prehre s Anaheimom Ducks 3:4 po predĺžení.

Skončila sa aj víťazná jazda Colorada, ktoré po šiestich triumfoch nestačilo na Pittsburgh. Na jeho ľade nestrelilo ani gól a podľahlo mu 0:4.

Tomáš Tatar nebodoval a rovnako bez kanadských bodov, no s víťazstvami, skončili jeho krajania Juraj Slafkovský z Montrealu a Erik Černák z Tampy Bay.

Lavíny pôsobili zaspatým dojmom

Colorado po prehre prišlo aj o rekordnú sériu víťazstiev na ihriskách súperov, ktorá sa natiahla na pätnásť zápasov. Za Pittsburgh dvakrát skóroval Reilly Smith, brankár Tristan Jarry zastavil všetkých 30 striel.

Tatar odohral 14:11 minúty a dostal dve "mínusky".

Slovenský útočník Colorada Tomáš Tatar (vpravo) pred brankárom Pittsburghu Tristanom Jarrym. (Autor: TASR/AP)

Avalanche prehrali vonku prvýkrát od 4. marca, kedy nestačili na Dallas.

"Nehrali sme dobre, pôsobili sme zaspatým dojmom. Mali sme hrať jednoduchšie, ale príliš sme si situácie komplikovali," vyjadril nespokojnosť tréner Colorada Jared Bednar.

Jarry si v piatom štarte pripísal druhý shutout v sezóne, celkovo 15. v kariére. "Myslím, že komplexne to bol náš najlepší zápas v sezóne. Boli sme výborní v útoku aj v obrane, posúvame sa vpred," dodal kouč "tučniakov" Mike Sullivan.

Takto prehrať je neospravedlniteľné

Boston viedol v tretej tretine 3:1, ale nádejný náskok neudržal a o jeho prehre rozhodol necelé tri minúty pred koncom predĺženia Mason McTavish. David Pastrňák zaznamenal v domácom drese gól a asistenciu.

"Je to skvelé víťazstvo. Málokedy sa podarí streliť dva góly pri hre s prázdnou bránkou," povedal podľa nhl.com strelec víťazného gólu.

"Dvakrát som si myslel, že je to vybavené. Mali sme viacero šancí a mohli sme navýšiť svoje vedenie na 4:1, alebo 5:1. Takto prehrať zápas je neospravedlniteľné," uviedol tréner "medveďov" Jim Montgomery.

Ducks ukončili Bruins 14-zápasovú víťaznú sériu v riadnom čase, ktorá trvala ešte od minulej sezóny od 30. marca.

Nevyhrali už len Sharks

Tampa zvíťazila nad San Jose Sharks vysoko 6:0, brankár Jonas Johansson predviedol 23 úspešných zákrokov a dosiahol druhý shutout za sebou. Černák odohral 17:55 minúty a do štatistík si pripísal jeden plusový bod a tri hity.

Lightning vyhrali dva zápasy za sebou prvýkrát v sezóne. "Jonas chytá fantasticky. Držal nás aj v zápasoch, keď nemal čisté konto. On sa zaslúžil o to, kde sme," chválil 28-ročného Švéda obranca Nick Perbix.

Johansson zatiaľ dobre zastúpil jednotku Andreja Vasilevského, ktorý chýba "bleskom" po operácii chrbta. Gólom a asistenciou sa prezentoval kapitán Steven Stamkos, dve asistencie mali Victor Hedman a Michal Sergačov.

Slovenský obranca Erik Černák oslavuje zo striedačky gól Stevena Stamkosa.
Slovenský obranca Erik Černák oslavuje zo striedačky gól Stevena Stamkosa. (Autor: TASR/AP)

Sharks sú jediný tím, ktorý v prebiehajúcej sezóne ešte nevyhral, v siedmich zápasoch strelili len osem gólov.

"Je to zatiaľ veľmi zlé, súperi to s nami majú jednoduché. Z tohto zápasu sa nedá nič pozitívne zobrať, ale verím, že sa zobudíme. Toto je NHL, nikto nám nič nedaruje," povedal obranca "žralokov" Mario Ferraro.

Caufieldov už šiesty gól v predĺžení

O triumfe Montrealu nad Columbusom 4:3 po predĺžení rozhodol Cole Caufield, ktorý pridal aj dve asistencie. Rovnakú bilanciu mal aj Nick Suzuki.

Slafkovský odohral 13:48 minúty a predviedol dve strely na bránku. Po siedmich zápasoch má na konte stále iba bod za jednu asistenciu.

"Sme veľmi odolní a nevzdávame sa. Prvá tretina bola zlá, ale dobre sme na to zareagovali," povedal kapitán Montrealu Suzuki, ktorý prvým gólom v sezóne znížil v úvode druhej časti na 1:2.

Americký útočník Caufield strelil svoj šiesty gól v predĺžení, čo vo veku 23 a menej rokov pred ním dosiahli len siedmi hráči v NHL.

NHL - základná časť - 27. október:

Boston - Anaheim 3:4 pp (0:1, 3:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 22. Coyle (Pastrňák, McAvoy), 24. Grzelcyk (McAvoy, Poitras), 37. Pastrňák (Zacha, McAvoy) – 15. Gudas (Vaakanainen, R. Strome), 59. Carlsson (Terry, Carrick), 60. Terry (Mintjukov, R. Strome), 63. McTavish (Carlsson, LaCombe)

Brankári: Ullmark 28/32 - Gibson 27/30

Carolina - Seattle 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 19. Nečas (Bunting, Kotkaniemi), 56. Kotkaniemi (Nečas, Skjei), 65. Nečas (DeAngelo, S. Aho II) – 12. Bjorkstrand (Schwartz, Oleksiak), 15. Shore (Bjorkstrand)

Brankári: Andersen 24/26 - Daccord 42/45

Detroit - Winnipeg 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 24. Raymond (Larkin, Seider) – 17. Ehlers (Perfetti, Samberg), 18. Connor (Morrissey), 51. Appleton (Lowry, Niederreiter), 59. Niederreiter (Appleton)

Brankári: Reimer 25/18 - Hellebuyck 35/36

Montreal - Columbus 4:3 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 21. Suzuki, 40. Matheson (Suzuki, Caufield), 48. Monahan (Caufield, Matheson), 65. Caufield (Suzuki, Harris) – 3. Roslovic (J. Gaudreau, Werenski), 18. Bemström (Provorov, Roslovic), 34. Bemström (Roslovic, Voronkov)

Brankári: Montembeault 33/36 - Merzlikins 25/29

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 48 sekúnd, pripísal si dva strelecké pokusy/

Pittsburgh - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 5. R. Smith, 17. R. Smith (Malkin, Rust), 26. Eller (Zohorna), 51. Crosby (Guentzel)

Brankári: Jarry 31/31 - Georgijev 20/24, Prosvetov 5/5

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 14 minút a 17 sekúnd, pripísal si dve mínusky, bodyček a blok/

Tampa Bay - San Jose 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Point (Sergačov, Perbix), 7. Eyssimont (de Haan, Perbix), 20. Stamkos (Kučerov, Sergačov), 25. Hagel (Barré-Boulet, Hedman), 28. Paul (Stamkos, Hedman), 46. Glendening (Sheary, D. Raddysh)

Brankári: Johansson 23/23 - Blackwood 16/21, Kähkönen 9/10

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 55 sekúnd, pripísal si plusku a tri bodyčeky/

New York Islanders - Ottawa 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 3. Horvat (Palmieri, Dobson), 14. Clutterbuck (Cizikas), 47. Dobson (Barzal, Horvat) – 27. Giroux (Stützle, Norris), 33. Chychrun (Chartier, Kelly)

Brankári: Sorokin 45/47 - Korpisalo 35/38

Philadelphia - Minnesota 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Góly: 14. Konecny (Seeler), 28. Couturier (Atkinson, Sanheim), 30. Brink (Couturier, Atkinson), 47. Tippett (Atkinson), 52. Brink (Farabee, Sanheim), 55. Sanheim (Foerster, Laughton) – 44. Mermis (Maroon, Merrill), 45. M. Foligno (M. Johansson, Rossi)

Brankári: Hart 26/28 - Gustavsson 29/35

Dallas - Toronto 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 32. Marchment (Duchene, R. Suter) – 10. Rielly (Nylander), 39. Marner (Matthews, Järnkrok), 46. Bertuzzi (Rielly, Knies), 60. Tavares

Brankári: Wedgewood 20/23 - Woll 31/32

Calgary - St. Louis 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Kapanen (Sundqvist), 14. Leddy (Hayes, Toropčenko), 58. Sundqvist (Thomas)

Brankári: Markström 32/34 - Hofer 27/27

Edmonton - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:3, 0:)

Brankári: Skinner 29/32 - Quick 29/29