David Pastrňák.
David Pastrňák. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|14. jan 2022 o 06:23

Bohatý program priniesol štvornásobné slovenské zastúpenie.

NEW YORK. Jediným bodujúcim Slovákom v štvrtkových zápasoch NHL bol obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák.

Ten asistoval na gól Cirelliho v 20. minúte. So šiestimi bodyčekmi bol najtvrdšie hrajúcim hráčom zápasu. Zablokoval tri strely. Odohral 18 minút a 33 sekúnd. Zápas nedohral, zranil sa pri blokovaní strely.

Výrazné slovenské zastúpenie malo stretnutie medzi New Yorkom Islanders a New Jersey Devils.

Za domácich "ostrovanov" odohral veterán Zdeno Chára 18 minút a 31 sekúnd. Dvakrát vystrelil na bránu, zapísal si dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu.

Na strane porazených sa predstavili Tomáš Tatar a Christián Jaroš.

Prvý menovaný odohral 13 minút a 43 sekúnd a bol mimoriadne strelecky aktívny, vystrelil až päťkrát. Pripísal si aj jeden bodyček.

Christián Jaroš raz ohrozil súperovho brankára a raz ochránil toho svojho blokom. Na ľade strávil 13 minút a 13 sekúnd.

Forma graduje

Sedem gólov strelil v posledných štyroch stretnutiach David Pastrňák. Po tom, čo skóroval dvakrát proti Tampe Bay a Washingtonu, si jeho formu odniesla aj Philadelphia.

Do siete Flyers sa trafil trikrát, postaral sa teda o všetky góly Bruins. Zariadil nimi výhru 3:2. Ide už o jeho jedenásty hetrik v NHL. Viac spomedzi aktívnych hráčov majú len Rusi Alexander Ovečkin (28) a Jevgenij Malkin (12).

"Dnes vyzeral, že by pokojne mohol dať aj päť-šesť gólov," povedal o ňom tréner Bruce Cassidy. "Dnes to bola jeho noc. Puk ho nachádzal, a to je vždycky dobré. Tie góly sme potrebovali."

Návrat do brány absolvoval Tuukka Rask. Fín pred niekoľkými dňami podpísal kontrakt do konca sezóny 2021/22 potom, čo sa doliečil po operácii bedrového kĺbu.

"Je skvelé cítiť, že sa môžem hýbať do obidvoch strán," povedal, čím potvrdil, že je po dlhom čase fit. Z 27 striel pochytal 25.

Spomienky na Cartera

Los Angeles Kings hostili na domácom ľade Pittsburgh Penguins. Za "tučniakov" nastúpil veterán Jeff Carter.

Ten bol z kalifornskej organizácie vymenený 12. apríla 2021 za dve draftové voľby. V Pittsburghu sa uchytil a hokej ho baví. V Los Angeles však naňho nezabudli.

Pred zápasom mu pripravili spomienkové video, ktorým ho privítali späť na svojom ľade.

Carter odohral v Los Angeles 580 duelov so ziskom 194 gólov a 189 asistencií. Pôsobil tu medzi rokmi 2012-2021, od roku 2015 bol asistentom kapitána.

V play-off pridal 26 gólov a 27 asistencií v 73 stretnutiach. Vyhral obidva Stanley Cupy v histórii klubu - v roku 2012 i 2014.

Bitky

Nechýbali ani pästné súboje. Do prvého sa v dueli medzi Philadelphiou a Bostonom pustili Tyler Lewington a Zack MacEwen.

Bitku ťažkých váh mohli vidieť diváci v Calgary.

Pästne sa rozhodli riešiť situáciu domáci Milan Lucic a Scott Sabourin z Ottawy Senators. Ich súboj sa začal pred bránou a kým skončili, došli až k mantinelu.

NHL - základná časť - 14. január:

Boston - Philadelphia 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 2. Pastrňák (Haula, T. Hall), 6. Pastrňák (B. Marchand, McAvoy), 37. Pastrňák (McAvoy) – 29. Atkinson (Provorov, Yandle), 35. Farabee (Atkinson, Yandle)

Brankári: Rask 25/27 - Hart 33/36

Carolina - Columbus 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Góly: 9. Bemström (Roslovic, Bean), 32. Činachov (Gavrikov, E. Robinson), 45. Laine (Jenner), 46. Činachov (E. Robinson, Kuraly), 46. Sillinger (O. Bjorkstrand, Bean), 55. Roslovic (Texier, Bemström)

Brankári: Merzlikins 31/31 - Andersen 28/32, LaFontaine 1/3

Tampa - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Stamkos (Hedman, Kučerov), 20. Cirelli (Killorn, Černák), 52. Katchouk (Colton), 59. B. Point (Kučerov, Bellemare) – 13. Highmore (Motte), 56. Motte (Lammikko, Highmore)

Brankári: Vasilevskij 24/26 - Demko 17/20

/Erik Černák (Tampa Bay) asistoval na gól Cirelliho v 20. minúte. So šiestimi bodyčekmi bol najtvrdšie hrajúcim hráčom zápasu. Zablokoval tri strely. Odohral 18 minúť a 33 sekúnd/

Detroit - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Copp (J. Svečnikov, Samberg), 32. Copp (Connor, N. Schmidt), 58. Connor

Brankári: Nedeljkovic 29/31 - Hellebuyck 33/33

New York Islanders - New Jersey 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 19. Bailey (Parise, Beauvillier), 30. Pelech (Parise, Bellows), 56. Barzal (Bailey, Mayfield) – 10. Šarangovič (P. K. Subban, Colton White), 51. Bastian (Ty Smith, N. Hischier)

Brankári: Sorokin 30/32 - Gillies 22/25

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 18 minút a 31 sekúnd. Dvakrát vystrelil na bránu, zapísal si dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 43 sekúnd a bol mimoriadne strelecky aktívny, vystrelil až päťkrát. Pripísal si aj jeden bodyček/

/Christián Jaroš (New Jersey) odohral 13 minút a 13 sekúnd, do štatistík sa zapísal strelou na bránu a blokom/

Nashville - Buffalo 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 34. Duchene (Johansen, Josi) – 6. Jankowski (Pysyk), 39. J. Skinner (Cozens, Okposo), 48. J. Skinner (Tuch), 59. Hinostroza (Hägg, Okposo)

Brankári: Saros 17/20 - Dell 29/30

St. Louis - Seattle 2:1 (0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 42. R. Thomas (Saad, Krug), 46. Bučnevič (I. Barbašev, Kyrou) – 15. Wennberg (Donato, Soucy)

Brankári: Husso 31/32 - Driedger 25/27

Chicago - Montreal 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 8. D. Kubalík (J. Toews, R. Stillman), 43. P. Kane (E. Gustafsson, de Haan), 63. Kurashev – 33. Petry (A. Romanov), 39. M. Hoffman (Caufield, Chiarot)

Brankári: Fleury 27/29 - Montembeault 28/31

Calgary - Ottawa 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 41. M. Tkachuk (Ch. Tanev, J. Gaudreau) – 2. N. Paul (Formenton), 17. N. Paul (C. Brown, Formenton), 40. Batherson (B. Tkachuk), 45. C. Brown

Brankári: Markström 30/34 - Murray 27/28

Los Angeles - Pittsburgh 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Góly: 14. Kopitar (Iafallo), 35. D. Brown (T. Moore, Durzi), 44. M. Anderson (Kopitar, A. Kempe), 44. Arvidsson (T. Moore, Doughty), 45. Kopitar (Iafallo, Durzi), 59. Durzi (D. Brown, Kupari) – 5. Letang (D. Simon, Dumoulin), 42. R. Zohorna (Blueger, Ruhwedel)

Brankári: Quick 27/29 - Jarry 39/45

San Jose - New York Rangers 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Kreider (Zibanejad, A. Fox), 42. B. Schneider (R. Strome, Chytil), 60. Kreider (K. Rooney)

Brankári: Hill 28/30 - Šesťorkin 37/37