Desaťgólová show i prvý gól Kanea. V NHL sa diali veci, Tatar asistoval

Mason Marchment (vľavo) a Ryan Suter v drese Dallasu Stars.
Mason Marchment (vľavo) a Ryan Suter v drese Dallasu Stars. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|10. mar 2023 o 06:44

Patrick Kane po prvý raz skóroval v drese Rangers.

NEW YORK. Útočník Tomáš Tatar asistoval pri výhre New Jersey na ľade Washingtonu 3:2 po samostatných nájazdoch. V tých šancu nedostal, rozhodol ich Timo Meier.

Slovák prihrával v 28. minúte na gól Dawsona Mercera. Ten dorazil Tatarov strelecký pokus za brankára Darcyho Kuempera.

Tatar odohral 16 minút a 29 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, päť streleckých pokusov a blok.

Za Tampu Bay proti Vegas nastúpil Erik Černák. Pri prehre 3:4 po predĺžení strávil na ľade 22 minút a 22 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, štyri strely na bránku a štyri bodyčeky.

Desaťgólová show

Dallas Stars od presťahovania sa z Minnesoty nikdy nestrelili viac ako desať gólov v zápase. Dnes k tomu boli blízko, no museli si vystačiť s vyrovnaním rekordu.

Brankára Buffala Erica Comrieho prekonali hneď desaťkrát a vyhrali 10:4. Dva góly strelil Čech Radek Faksa, ďalšie si podelili Jamie Benn, Jevgenij Dadonov, Roope Hintz, Wyatt Johnston, Joel Kiviranta, Mason Marchment, Joe Pavelski a Ryan Suter.

Veterán Ryan Suter po zápase chválil generálneho manažéra Jima Nilla: "Myslím si, že dobre vyskladal jednotlivé časti dohromady. A ako povedal pred pár dňami, všetko, čo môže robiť teraz, je dívať sa na nás, ako hráme."

Dôležité víťazstvo zaznamenali aj Edmonton Oilers, ktorí porazili Boston Bruins na ich ľade 3:2. Dokázali to napriek tomu, že Connor McDavid neprispel ani jedným kanadským bodom.

Karlsson opäť bodoval

Prvý gól za New York Rangers strelil Patrick Kane. Presadil sa v presilovke pri výhre 4:3 po samostatných nájazdoch proti Montrealu.

Erik Karlsson ukončil zápas proti St. Louis Blues s gólom a utvoril si nové kariérne maximum v počte bodov (83). Zároveň siaha na historický rekord, keďže skóroval už 20-krát a vo veku 32 a viac rokov drží v štatistike gólov od zadákov prvenstvo Doug Wilson s 23 zásahmi v sezóne 1989/90.

Stý gól v kariére strelil Phillip Danault, aby pomohol "kráľom" z Los Angeles poraziť Colorado Avalanche 5:2.

Prvé víťazstvo v NHL vychytal brankár Arizony Ivan Prosvetov. Proti Nashvillu si pripísal 39 úspešných zásahov, jeho tím zdolal Predators 4:1.

NHL - základná časť - 10. marec:

Montreal - NY Rangers 3:4 sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Guhle (Gurianov, R. Pitlick), 18. Belzile (Guhle, Wideman), 34. Jos. Anderson (Tierney) – 4. Lafreniere (Fox, Panarin), 21. Trouba (Panarin, P. Kane), 35. P. Kane (Trouba, Panarin), rozh. náj. Zibanejad

Brankári: Montembeault 30/33 - Šesťorkin 23/26

Tampa Bay - Vegas 3:4 pp (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 5. Point (Kučerov, Stamkos), 58. Kučerov (Sergačov, Point), 60. Point (Kučerov, Sergačov) – 1. Kolesar (Blueger, Howden), 43. W. Karlsson (Pietrangelo), 46. Stephenson (Theodore, R. Smith), 64. Martinez (Eichel, Martinez)

Brankári: Vasilevskij 17/21 - Quick 34/37

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 22 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, štyri strely na bránku a štyri bodyčeky/

Washington - New Jersey 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. T. van Riemsdyk, 30. D. Strome (Oshie, T. van Riemsdyk) – 27. Haula (Mercer, Severson), 28. Mercer (Hischier, Tatar), rozh. náj. Meier

Brankári: Kuemper 38/40 - Schmid 20/22

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 29 sekúnd, zaknihoval asistenciu, plusku, päť streleckých pokusov a blok/

Buffalo - Dallas 4:10 (1:3, 1:2, 2:5)

Góly: 20. Greenway (J. Skinner, Ta. Thompson), 30. Okposo (Peterka, Ljubuškin), 44. J. Skinner (Ta. Thompson), 53. V. Olofsson (Peterka, Krebs) – 8. W. Johnston (Hakanpää, Dadonov), 20. Pavelski (J. Robertson, Ja. Benn), 20. Ja. Benn (Heiskanen, R. Suter), 29. Kiviranta (J. Robertson, Hanley), 31. R. Suter (Marchment, Dellandrea), 50. Dadonov (Ja. Benn, Hakanpää), 50. Faksa (Domi, Kiviranta), 52. Faksa (Marchment), 53. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 57. Marchment (Heiskanen, C. Miller)

Brankári: Comrie 39/49 - Oettinger 25/29

Carolina - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 3. A. Svečnikov (Nečas, Burns)

Brankári: Kočetkov 19/19 - Sandström 28/29

Pittsburgh - NY Islanders 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 12. Guentzel (M. Pettersson, Crosby), 19. Zucker (Malkin, Petry), 31. Archibald (Dumoulin, Petry) – 6. Lee (Horvat, Palmieri), 55. Fasching (Cizikas, S. Aho I), 59. Lee (Dobson, Nelson), 63. Nelson (Sorokin)

Brankári: Jarry 24/28 - Sorokin 33/36

Boston - Edmonton 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Góly: 4. Marchand (Pastrňák, Carlo), 20. Pastrňák (Krejčí) – 31. Bouchard (Janmark), 47. R. McLeod (Shore), 56. Nurse (Ceci, Draisaitl)

Brankári: Swayman 19/22 - Skinner 26/28

St. Louis - San Jose 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 13. Krug (Thomas), 31. Blais (Parayko), 43. Vrána (Bučnevič, Kapanen), 56. Thomas (Saad, Bučnevič) – 11. E. Karlsson (Barabanov, Johnsson), 35. Hertl (Barabanov)

Brankári: Binnington 32/34 - Kähkönen 26/30

Arizona - Nashville 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 9. B. Ritchie (Moser, Fischer), 52. Hayton (Keller, Boyd), 53. McBain (Crouse, Maccelli), 60. Schmaltz (Nemeth, Keller) – 58. Glass (Evangelista, Novak)

Brankári: Prosvetov 39/40 - Saros 39/42

Colorado - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Góly: 35. Rodrigues (Girard, Newhook), 45. MacKinnon (Makar, Rantanen) – 9. Kempe (Kopitar, M. Roy), 18. Vilardi (Kopitar, Byfield), 41. Kempe (Gavrikov, Kopitar), 45. Danault (Spence, Fiala), 58. Danault (Moore)

Brankári: Georgijev 26/30 - Korpisalo 28/30

Seattle - Ottawa 4:5 (1:3, 2:0, 2:1)

Góly: 12. McCann, 23. Schwartz (Dunn, Bjorkstrand), 29. McCann (Sprong, Gourde), 44. Dunn (Gourde) – 5. Pinto (Holden, Chychrun), 9. Chychrun (Holden, Stützle), 9. Brown (M. Joseph), 45. Giroux (Stützle), 58. DeBrincat (Sanderson, Giroux)

Brankári: Grubauer 26/31 - Sogaard 29/33

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Desaťgólová show i prvý gól Kanea. V NHL sa diali veci, Tatar asistoval