Na výhre Litvínova sa gólom podieľal kapitán Sukeľ, Holešinský zmiernil debakel

Matúš Sukeľ.
Matúš Sukeľ. (Autor: HC VERVA Litvínov/ facebook)
TASR|8. jan 2023 o 20:37

V Česku sa hrali zápasy 36. kola Tipsport extraligy.

LITVÍNOV. HC Verva Litvínov na čele so slovenským hokejistom Matúšom Sukeľom zdolala v 36. kole českej najvyššej hokejovej ligy na domácom ľade Mladú Boleslav 4:3.

Slovenský kapitán Litvínova sa gólovo presadil v druhej tretine po dorážke strely krajana Andreja Kudrnu, keď počas presilovej hry poslal puk za chrbát brankára a vyrovnal stav duelu na 3:3.

V drese hostí zaznamenali asistencie Slováci Adam Jánošík a Róbert Lantoši.

Hokejisti Hradca Králové zvíťazili na domácom štadióne s Olomoucom 5:4.

Slovenský legionár Silvester Kusko si v drese hostí pripísal dve asistencie, keď v 10. minúte druhej tretiny asistoval Jakubovi Navrátilovi a rovnako prihral o necelé dve minúty neskôr na vyrovnávací gól hostí na 3:3 obrancovi Tomášovi Dujsíkovi.

Na strane domácich si pripísal asistenciu Mislav Rosandič, keď sa v 11. minúte zápasu počas presilovej hry podieľal na presnom zásahu Jakuba Leva.

V predĺžení prihral na rozhodujúci gól ďalší slovenský zástupca Lukáš Cingel.

Oceláři Třinec doma triumfovali nad HC Škoda Plzeň 6:1. Skóre otvoril gólom už v prvej minúte stretnutia Patrik Hrehorčák, na ktorý mu nahral Miloš Roman.

Asistencie si pripísali aj Tomáš Marcinko, Libor Hudáček a Martin Marinčin, keď sa podieľali na druhom, treťom resp. štvrtom presnom zásahu Třinca. Šiesty gól "Oceliarov" zaznamenal Marko Daňo.

V 54. minúte otvoril strelecké konto Plzne Adrián Holešinský. V ďalšom dueli podľahli Karlove Vary na domácom štadióne Vítkoviciam 1:3. O jediný gól domácich sa postaral David Griger.

Česká Tipsport extraliga - 36. kolo

Litvínov - Mladá Boleslav 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 21. Hlava, 29. Demel, 35. Sukeľ (Kudrna), 55. Estephan - 3. Dvořáček, 28. Bernad (Lantoši), 29. Lintuniemi (Jánošík)

Karlove Vary - Vítkovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 58. Griger - 14. Mueller, 35. Chlan, 59. Lakatoš

Liberec - Č. Budějovice 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 14. Vlach, 17. Flynn - 12. Gulaš, 34. Percy, 61. Vopelka

H. Králové - Olomouc 5:4 pp (1:1, 3:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 11. Lev (Rosandič), 25. Jergl, 26. Klima, 33. Perret, 64. Ouellet-Blain (Cingel) - 19. a 39. Musil, 30. Navrátil (Kusko), 31. Dujsík (Kusko)

Sparta Praha - Kladno 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 15. Thorell, 41. Jandus, 47. Safin, 57. Kousal

Brno - Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 46. Flek (Pospíšil) - 7. Sedlák, 20. Kousal, 24. Kolář, 59. Zohorna (Čerešňák)

Třinec - Plzeň 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Góly: 1. Hrehorčák (Roman), 3. Roth (Marcinko), 7. Nestrašil (Hudáček), 26. Chmielewski (Marinčin), 29. Zahradníček, 39. Daňo - 54. Holešinský

Tabuľka Tisport extraligy

Domov»Hokej»Česko»Na výhre Litvínova sa gólom podieľal kapitán Sukeľ, Holešinský zmiernil debakel