Slafkovský strelil ďalší gól. Odohral najlepší zápas, vraví tréner

Juraj Slafkovský sa teší so spoluhráčmi z prvého gólu v NHL.
Juraj Slafkovský sa teší so spoluhráčmi z prvého gólu v NHL. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. okt 2022 o 06:54 (aktualizované 30. okt 2022 o 08:05)

Juraj Slafkovský sa vrátil po zranení.

NEW YORK. Talentovaný útočník Juraj Slafkovský strelil gól v druhom zápase po sebe, do ktorého nastúpil. Jeho Montreal zdolal St. Louis 7:4.

Slafkovský prispel k výhre gólom. Po zranení dostal priestor vo štvrtej lajne, odohral 10 minút a 23 sekúnd, využil jedinú strelu na bránu, ktorú mal, a pridal k nej aj dva bodyčeky.

Podľa trénera Martina St. Louisa odohral svoj zatiaľ najlepší zápas v NHL.

"Myslím, že to bol Slafkovského najlepší zápas. Nie preto, že skóroval, nie preto, že hral v presilovke, ale keď sa pozriete na každé jeho striedanie, mám pocit, že sa do toho už dostal. Tá presilovka bola ponúknutá príležitosť, využil ju a skóroval," povedal St. Louis.

V sezóne premiérovo bodoval Erik Černák. Zadák Tampy Bay pri výhre 4:3 nad San Jose odohral 22 minút a 14 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový od strelu na bránu, tri bodyčeky a blok.

Martin Fehérváry oslavuje výhru nad Nashvillom 3:0. Na ľade strávil 22 minút a sekundu, mal plusový bod, dve strely na bránu a štyri bodyčeky.

NHL - nedeľa - 30. október:

Dallas - NY Rangers 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Góly: 2. Marchment (Seguin), 22. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 39. J. Robertson – 9. Kreider (Kakko, Schneider), 21. Trocheck (Zibanejad, Fox), 35. Zibanejad (Panarin, Kreider), 52. Zac. Jones (Trocheck, Gauthier), 52. Gauthier (Blais, Zac. Jones), 54. Trocheck (Zibanejad, Lafreniere)

Brankári: Oettinger 8/10, Wedgewood 13/17 - Šesťorkin 30/33

Florida - Ottawa 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 8. Verhaeghe (M. Tkachuk, Montour), 12. Barkov (M. Tkachuk), 40. Verhaeghe (Montour, Barkov), 57. Montour (Barkov, Verhaeghe), 60. M. Tkachuk (Lundell) – 21. Pinto (Giroux, Sanderson), 24. B. Tkachuk (Batherson, Holden), 52. Holden (Motte)

Brankári: Knight 23/26 - Forsberg 53/57

San Jose - Tampa Bay 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 2. E. Karlsson (Hertl), 26. Sturm (Kunin, M. Vlasic), 45. E. Karlsson (Meier, Hertl) – 1. Hedman (Point), 14. Colton (Killorn, Hagel), 39. Killorn (Paul, Černák), 60. Kučerov (Hagel, Point)

Brankári: Reimer 22/26 - Vasilevskij 24/27

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 14 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový od strelu na bránu, tri bodyčeky a blok/

Buffalo - Chicago 4:3 pp (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 7. Olofsson (Mittelstadt), 52. Ta. Thompson (Okposo, J. Skinner), 57. Ta. Thompson (J. Skinner, Okposo), 61. Olofsson (Dahlin, Ta. Thompson) – 11. Dickinson (Entwistle, Cal. Jones), 25. Lafferty (McCabe, Set. Jones), 27. Raddysh (Kurashev, J. Toews)

Brankári: Anderson 23/26 - Söderblöm 41/45

Detroit - Minnesota 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 17. Raymond (Erne, Larkin), 40. Raymond (Kubalík, Larkin) – 2. Kaprizov (Zuccarello, F. Gaudreau)

Brankári: Husso 30/31 - Gustavsson 23/25

Los Angeles - Toronto 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 24. Kempe (Fiala, Kopitar), 30. Arvidsson (Danault), 35. Vilardi (Kopitar, Durzi), 43. Fiala – 11. Tavares (Nylander, Marner), 37. Engvall (Kämpf, Giordano)

Brankári: Petersen 26/28 - Samsonov 25/29

Philadelphia - Carolina 3:4 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 26. Deslauriers (Sedlák, Allison), 28. Tippett (Konecny, DeAngelo), 47. Allison (Sedlák, Deslauriers) – 6. J. Staal (Pesce, Skjei), 16. Martinook (Fast, J. Staal), 58. Nečas, 65. Burns (Aho, Nečas)

Brankári: Hart 34/38 - Raanta 26/29

St. Louis - Montreal 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)

Góly: 8. Kyrou (B. Schenn, Faulk), 26. Acciari (T. Pitlick, Krug), 30. Kyrou (Faulk, B. Schenn), 43. Tarasenko (Thomas) – 16. Suzuki (Harris, Caufield), 31. Caufield (Suzuki, Dach), 34. Slafkovský (Wideman, Gallagher), 36. Caufield (Suzuki, Dach), 41. Dvorak, 42. Dvorak (Jos. Anderson, Harris), 59. Dvorak (Monahan, Allen)

Brankári: Binnington 18/24 - Allen 26/30

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 10 minút a 23 sekúnd, strelil gól, vyslal jednu strelu na bránu a zaznamenal dva bodyčeky/

NY Islanders - Colorado 5:4 (0:0, 1:3, 4:1)

Góly: 30. Dobson (Romanov, Wahlstrom), 44. Parise (Pageau, Pulock), 51. Mayfield (Barzal, Cizikas), 51. Beauvillier (Lee), 59. Nelson – 21. Rodrigues (Rantanen, Lehkonen), 28. Rantanen (Manson), 29. Rodrigues (MacKinnon, D. Toews), 60. Newhook (Makar, MacKinnon)

Brankári: Varlamov 32/36 - Georgijev 39/43

Nashville - Washington 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 33. Malenstyn (Dowd), 47. Protas (Sheary, Jensen), 58. Ovečkin (Orlov)

Brankári: Saros 32/34 - Kuemper 34/34

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a sekundu, mal plusový bod, dve strely na bránu a štyri bodyčeky/

Calgary - Edmonton 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 25. Backlund (E. Lindholm), 37. B. Ritchie (Lewis, Lucic) – 26. Hyman (McDavid, Draisaitl), 50. McDavid (Ceci, Holloway), 53. Hyman (McDavid)

Brankári: Markström 23/26 - Skinner 40/42

Seattle - Pittsburgh 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 32. Eberle (Beniers, Schwartz), 39. Geekie (Sprong, Dunn), 59. Schwartz (Wennberg, Tanev) - 31. Guentzel

Brankári: Jones 32/33 - DeSmith 27/29

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský strelil ďalší gól. Odohral najlepší zápas, vraví tréner