Chromiakova strela desí brankárov. Nastrieľal prvý hetrik medzi profesionálmi

Martin Chromiak oslavuje gól so spoluhráčmi.
Martin Chromiak oslavuje gól so spoluhráčmi. (Autor: Twitter / Ontario Reign)
Oh my Hockey|22. jan 2023 o 06:39

Bodoval aj Marián Studenič.

NEW YORK. Martin Chromiak natiahol sériu zápasov s aspoň bodom už na sedem. Proti Coachella Valley opäť pozdvihol latku.

Tentoraz sa prezentoval hetrikom. Najprv v 11. minúte vyrovnal presným švihom. Jeho klub tento gól na sociálnych sieťach okomentoval slovami: "Volajte NASA, máme tu raketu od Martina Chromiaka."

Potom v 32. minúte z prvej prekonal brankára v presilovej hre. Predviedol príklep z prvej.

V 51. minúte zakončil peknú kombináciu presnou strelou opäť v početnej výhode.

Pri prehre 4:5 po predĺžení sa stal druhou hviezdou zápasu. Na bránu vyslal celkovo štyri pokusy.

"Je to moja práca, dostať puk do brány. Som rád, že sa mi to darilo," povedal Chromiak po skončení zápasu.

"Je to skvelé. O profesionálnom hetriku takto skoro som sníval, hoci by to bolo lepšie, keby sme dnes vyhrali."

Zahanbiť sa nenechal ani Marián Studenič. Pri prehre 4:5 po predĺžení sa odprezentoval gólom a asistenciou.

Miloš Kelemen ani Šimon Nemec nebodovali.

AHL - základná časť - 14. január:

Laval - Toronto 3:4 sn

Manitoba - Texas 5:4 pp

/Marián Studenič (Texas) si pripísal gól, asistenciu, tri strely, dve trestné minúty a plusku/

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Chromiakova strela desí brankárov. Nastrieľal prvý hetrik medzi profesionálmi