Tomáš Tatar strieľa gól v drese New Jersey Devils.
Tomáš Tatar strieľa gól v drese New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. nov 2021 o 07:12 (aktualizované 21. nov 2021 o 07:38)

Z výhry sa tešil aj Fehérváry.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jedným gólom k triumfu New Jersey v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 5:3.

Tridsaťročný útočník sa presadil v 59. minúte, keď spečatil výsledok duelu do prázdnej bránky.

Bol to jeho druhý gól a siedmy bod v prebiehajúcej sezóne. Celkovo strávil na ľade 13:30 min a trikrát vystrelil na bránku.

Richard Pánik si pripísal jednu asistenciu pri prehre New Yorku Islanders s Calgary Flames 2:5.

Slovenský útočník odohral 14:42 minút a do štatistík si pripísal aj dve strely na bránku, tri hity a mínusový bod.

Jeho spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade 19:24 min a ku strele na bránku pridal dve trestné minúty.

Washington zvíťazil na ľade San Jose hladko 4:0. Kapitán Capitals Alexander Ovečkin strelil dva góly a pridal asistenciu, ďalšie dva góly pridal Conor Sheary.

Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral 19:03 minút a do štatistík si pripísal dva plusové body, dve strely na bránku a šesť bodyčekov.

Connor McDavid strelil gól a pridal asistenciu pri výhre Edmontonu Oilers nad Chicagom Blackhawks 5:2 a svoju bodovú sériu od začiatku sezóny natiahol už na 17 zápasov.

Nazbieral v nich 12 gólov a 20 asistencií. Leon Draisaitl mal taktiež bilanciu 1+1 a s 35 bodmi (18+17) vedie kanadské bodovanie súťaže.

NHL- základná časť - 21. november:

Los Angeles - Carolina 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

Góly: 5. B. Lizotte (B. Lemieux, Edler), 13. A. Kempe (Edler, Kopitar), 30. A. Kempe, 38. B. Lemieux (M. Roy) - 3. Jarvis (Aho, A. DeAngelo), 5. Stepan (Martinook, Skjei), 27. Aho (A. Svečnikov, F. Andersen), 32. Kotkaniemi (Stepan, Slavin), 40. M. Nečas (Niederreiter, J. Staal)

Brankári: Petersen - Andersen, strely na bránku: 43:20

Tampa Bay - New Jersey 3:4 (2:1, 1:0, 0:4)

Góly: 6. Rutta, 19. Maroon (Colton, Sergačov), 27. Hedman (Katchouk, Rutta) - 14. Šarangovič (Holtz), 42. Mercer (Šarangovič, Siegenthaler), 46. Vesey (P. K. Subban, Siegenthaler), 50. Šarangovič (Bratt, N. Hischier), 59. Tatar (Graves)

Brankári: Vasilevskij - Blackwood, strely na bránku: 34:27

/Erik Černák (Tampa) je zranený a do zápasu nezasiahol/

/Christian Jaroš (New Jersey) je zranený a do zápasu nezasiahol/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13:30 min, trikrát vystrelil na bránku a rozdal tri bodyčeky/

Florida - Minnesota 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)

Góly: 18. Tippett (Ekblad, Vatrano), 29. Vatrano (J. Thornton, Gudas), 35. Vatrano (Forsling), 46. Verhaeghe (Weegar, Ekblad), 60. S. Bennett (Huberdeau) - 32. J. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 42. Kaprizov (F. Gaudreau), 60. M. Foligno (Goligoski, V. Rask), 60. Hartman (Zuccarello, J. Eriksson Ek.)

Brankári: Bobrovskij - Talbot, strely na bránku: 37:39

Montreal - Nashville 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)

Góly: 3. Lehkonen (D. Savard, Evans), 22. Dvorak (Josh Anderson, Drouin), 24. B. Gallagher (Drouin, Toffoli), 30. Poehling (Ch. Wideman, Lehkonen), 31. Poehling (Toffoli, Ch. Wideman), 59. Toffoli (Armia) - 47. Duchene (Josi, Johansen), 53. Duchene (Mikael Granlund, Tolvanen), 57. Duchene (Johansen, Mikael Granlund)

Brankári: Montembeault - Saros (31. Rittich), strely na bránku: 29:36

NY Islanders - Calgary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 20. Nelson (Pánik, Palmieri), 42. Nelson - 5. B. Richardson, 14. Mangiapane (Hanifin, J. Gaudreau), 27. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 59. T. Lewis, 60. J. Gaudreau (E. Lindholm, Hanifin)

Brankári: Varlamov - Marsktröm, strely na bránku: 36:31

/Zdeno Chára (Islanders) odohral 19:24 min, raz vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček a dostal 2-minútový trest za hákovanie/

/Richard Pánik (Islanders) odohral 14:42 min, pripísal si asistenciu, zaznamenal mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal tri bodyčeky a raz získal puk/

Philadelphia - Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 22. Brassard (Atkinson, Ristolainen), 30. Brassard (Giroux, Provorov) - 19. T. Nosek (Blidh, Grzelcyk), 21. Forbort (B. Marchand, Pastrňák), 37. Forbort (Craig Smith, DeBrusk), 42. Craig Smith (Haula, DeBrusk), 53. Pastrňák (J. Zbořil, Coyle)

Brankári: Jones - Ullmark, strely na bránku: 31:44

Toronto - Pittsburgh 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Guentzel (Rust, Rodrigues), 18. J. Carter (Zucker, Kasperi Kapanen)

Brankári: Campbell - Jarry, strely na bránku: 26:31

Arizona - Detroit 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 54. Dzingel (Dineen, Crouse), 61. Keller (Chychrun, Kessel) - 9. Dylan Larkin (L. Raymond)

Brankári: Wedgewood - Nedeljkovic, strely na bránku: 29:34

Dallas - St. Louis 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 26. Jamie Benn (R. Suter, Gurianov), 31. Hintz (M. Raffl, Lindell), 44. Hintz (M. Raffl), 59. Jamie Benn (Pavelski, Lindell) - 33. Saad (Perron, Krug)

Brankári: Oettinger - Binnington, strely na bránku: 33:36

Edmonton - Chicago 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Góly: 11. McDavid (Hyman, Bouchard), 12. Barrie (Draisaitl, McDavid), 16. Yamamoto (Sceviour), 19. R. McLeod (Foegele, Broberg), 57. Draisaitl (Bouchard) - 20. DeBrincat (Dach, S. Jones), 49. DeBrincat (Kurashev)

Brankári: Skinner - Lankinen, strely na bránku: 33:30

Vegas - Columbus 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 28. Kolesar (Leschyshyn), 45. R. Smith, 54. Janmark (Hague, Kolesar) - 1. Nyquist (Bean, Werenski), 9. Texier (Bean, Werenski)

Brankári: Brossoit - Merzlikins, strely na bránku: 35:29

San Jose - Washington 0:4 (0:2, 0:0, 0:4)

Góly: 3. Sheary (Sprong, Protas), 14. Ovečkin (Carlson, Oshie), 56. Sheary (Carlson, Ovečkin), Ovečkin (N. Dowd)

Brankári: Hill - Samsonov, strely na bránku: 22:21

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19:03 min, zaznamenal dva plusové body, dvakrát vystrelil na bránku a rozdal šesť bodyčekov/