Radosť Detroitu z gólu. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|19. dec 2021 o 06:12

Bohatá zápasová nádielka bola pre covid značne skresaná.

NEW YORK. Ani Tomáš Tatar, ani Marián Studenič nedokázali v sobotňajšom dueli bodovo prispieť New Jersey Devils.

Tí hrali na ľade Detroitu, odkiaľ odchádzajú bez bodu. Prehrali 2:5, čo znamená piatu porážku v rade. Z posledných sedemnástich duelov "diabli" vyhrali len tri.

Dnes bol ich katom Dylan Larkin. Kapitán Red Wings si pripísal prvý hetrik v kariére.

Puk, ktorým strelil tretí gól, si však nenechal. Venoval ho Kyleovi Criscuolovi. Ten mu asistoval a pripísal si prvý bod v NHL.

Pavelského góly

Joe Pavelski odštartoval ťaženie Dallasu Stars dvomi gólmi v prvej tretine. "Hviezdy" poradili Chicago 4:3 po predĺžení.

Presadil sa v šiestej a ôsmej minúte.

Minimálne dva presné zásahy strelil už v 62 zápasoch. Zaujímavosťou je, že z hráčov, ktorí prešli draftom v siedmom či neskoršom kole, to viackrát zvládli len traja - Luc Robitaille (119), Peter Bondra (95) a Theo Fleury (72).

Giroux prepisuje tabuľky

Claude Giroux si ako hráč Philadelphie Flyers pripísal už 883 bodov. Jeho gól v zápase proti Ottawe ho posunul na delenú druhú priečku v klubovej histórii.

Vyrovnal zápis Billa Barbera, potreboval na to 972 stretnutí. Vyššie ako on už zostáva len legendárny Bobby Clarke s 1210 bodmi v drese "letcov".

Giroux strávil v pennsylvánskom klube celú svoju doterajšiu kariéru. Bol draftovaný v roku 2006 a od sezóny 2012/13 je kapitánom.

Škrty zápasov

Problémy s covidom narobili v rozpise zápasov už poriadnu neplechu. V sobotu sa pôvodne malo hrať deväť stretnutí, no hralo sa iba päť.

Odložené boli zápasy Montrealu s Bostonom, Vancouveru s Torontom, Colorada s Tampou Bay a Calgary s Columbusom.

NHL - základná časť - 19. december:

Carolina - Los Angeles 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 1. Kotkaniemi (Skjei, Fast), 2. Fast (Slavin, Poturalski), 23. Pesce (Leivo, Skjei), 30. T. Teräväinen (A. DeAngelo, Kotkaniemi), 55. Drury (Stepan, Brendan Smith) – 36. B. Lizotte (Björnfot)

Brankári: Andersen 32/33 - Quick 28/33

Philadelphia - Ottawa 4:3 pp (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. Giroux (Lindblom), 8. Lindblom (Konecny, Provorov), 55. Farabee (Couturier, Sanheim), 62. Sanheim (Atkinson) – 23. Stützle (Formenton, C. Brown), 24. Formenton, 54. Zub (Gambrell, Sanford)

Brankári: Jones 28/31 - Forsberg 34/38

Dallas - Chicago 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Pavelski (J. Klingberg), 8. Pavelski (Hintz, A. Radulov), 26. J. Robertson (Hintz, Pavelski), 63. J. Klingberg (Pavelski, Hintz) – 26. DeBrincat (P. Kane, E. Gustafsson), 27. D. Strome (Hagel, C. Jones), 52. D. Kubalík (Hagel)

Brankári: Oettinger 20/23 - Lankinen 35/39

/Andrej Sekera (Dallas) nehral/

Detroit - New Jersey 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 16. Larkin (Hronek), 32. Larkin (Namestnikov, P. Suter), 33. Bertuzzi (Seider), 36. Larkin (Criscuolo), 55. Bertuzzi (L. Raymond) – 20. M. McLeod (Vesey, Siegenthaler), 38. Mercer (Severson)

Brankári: Greiss 31/33 - Schmid 25/30

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 15 minút a 49 sekúnd, raz vystrelil na bránu/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 17 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránu a zblokoval dve strely/

Seattle - Edmonton 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Góly: 5. Donato (Geekie, H. Fleury), 10. McCann (Eberle, Schwartz), 37. Soucy (Lauzon, Jordan Eberle) – 14. Bouchard (Draisaitl), 18. Foegele (Yamamoto), 33. Sceviour (McDavid), 49. Foegele (Bouchard, Draisaitl), 60. McDavid

Brankári: Driedger 36/40 - Skinner 14/17

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Tatar so Studeničom sa iba prizerali. Kapitán Detroitu im strelil prvý hetrik v kariére