Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: X / Montreal Canadiens)
Oh my Hockey, TASR|18. feb 2024 o 06:55

Jednotka draftu z roku 2022 natiahla svoju rekordnú bodovú sériu.

NEW YORK. Bohatý program NHL pokračoval od sobotného večera do nedeľného rána spolu trinástimi zápasmi.

Hviezdou noci bol Auston Matthews, ktorý si hetrikom upevnil pozíciu na čele kanonierov NHL a pridal k nemu aj dve asistencie. Po 52 zápasoch má na konte ťažko uveriteľných 48 gólov.

V akcii bolo päť Slovákov, bodovo sa z nich presadil iba Juraj Slafkovský, keď počas presilovky asistoval na gól Nicka Suzukiho, pre ktorého to bol 20. gól sezóny.

Kapitán Montrealu sa stal iba 13. hráčom v klubovej histórii, ktorý pred dovŕšením 25 rokov stihol zaknihovať tri dvadsaťgólové sezóny po sebe.

Juraj Slafkovský sa stal iba nedávno rekordérom, keď ako prvý tínedžer v histórii Montreal Canadiens dokázal bodovať sedem zápasov v rade. Proti Washingtonu túto sériu predĺžil na osem zápasov.

Taktiež sa stal len štvrtým hráčom narodeným mimo Severnej Ameriky, ktorý v tínedžerskom veku bodoval aspoň v ôsmich dueloch za sebou. Pred ním to dokázali Patrik Laine (15 a 8 v sezóne 2017-18), Andrej Svečnikov (11 a 9 v 2019-20) a Radek Dvořák (8 v 1996-97).

So siedmimi streleckými pokusmi bol najaktívnejším hráčom zápasu a druhým najvyťaženejším útočníkom, keď si s časom 23 minút a 52 sekúnd vytvoril nové osobné maximum.

Slafkovkého výkon Montrealu na výhru nestačil, nakoľko podľahol Washingtonu 3:4.

“Na konci sme mali dobrý tlak a nechýbalo veľa aby sme dostali zápas do predĺženia. Bol to veľký boj, škoda chýb, ktoré sme spravili. Tie nás stáli lepší výsledok,” povedal brankár Canadiens Jake Allen. Montreal prehral druhý duel za sebou a ôsmy z posledných jedenástich.

Za Capitals nedohral duel pre zranenie v dolnej časti tela Martin Fehérváry. Už v prvej tretine ho zo zápasu vyradil nešťastný pád za vlastnou bránou, po ktorom mal problém s ľavou nohou. Odohrať stihol iba minútu a 36 sekúnd.

“Neviem rozsah zranenia, ale je možné, že nejaký čas vynechá,” povedal pre nhl.com na margo Fehérváryho zranenia tréner Spencer Carbery.

V prvej tretine zápasu medzi Tampa Bay a Floridou zhodil rukavice Erik Černák, k trestu za bitku dostal aj desaťminútový osobný trest a celkovo nazbieral 19 trestných minút.

Okrem nich si do zápasových štatistík pripísal aj dve strely a päť bodyčekov pri hernom čase 15:34. Jeho tím prehral vysoko 2:9.

Pre Černáka to bola druhá bitka v sezóne, keďže v decembri sa pobil s Tylerom Tuckerom zo St. Louis Blues.

Šimon Nemec bol súčasťou špeciálneho zápasu medzi New Jersey a Philadelphiou, ktorý sa hral pod holým nebom na MetLife Stadium pred 70 328 divákmi.

Pri výhre 6:3 odohral 21 minút a 23 sekúnd, prezentoval sa jednou strelou a dvoma blokmi. V druhej tretine si odsedel dve minúty za držanie hokejky súpera.

Po dva góly strelili Nico Hischier a Nathan Bastian, brankár Nico Daws zlikvidoval 45 striel. “Na tento zápas nikdy nezabudnem,” povedal kapitán “diablov” Hischier, ktorý pridal aj asistenciu.

“Tento zápas sme mali v kalendári dlho zakrúžkovaný, bolo to niečo špeciálne a užili sme si to. Výkon aj výsledok nás môže nakopnúť,” dodal švajčiarsky útočník, ktorý otvoril skóre už v 32. sekunde.

Bol to druhý najrýchlejší gól v zápasoch pod holým nebom, rekord drží Colby Armstrong (Pittsburgh), ktorý 1.1.2008 skóroval v Buffale v 21. sekunde.

Aj Flyers mali dvojgólového strelca, bol ním Owen Tippett. Na tom istom štadióne sa bude hrať v nedeľu duel medzi newyorskými tímami Islanders a Rangers (21.00 SEČ).

Pospíšil s najviac hitmi

Martin Pospíšil pri prehre Calgary 0:5 s Detroitom odohral 12 minút a 56 sekúnd. Počas zápasu rozdal sedem bodyčekov, čo bolo najviac zo všetkých hráčov.

Okrem toho trikrát ohrozil strelou bránu súpera a raz sa predstavil na buly.

Nazbieral aj jednu mínusku a šesť trestných minút za hrubosť, podrazenie a nešportové správanie.

Osmička draftu 2021 a bývalý hráč Nových Zámkov Brandt Clarke sa stal prvým hráčom histórie Los Angeles Kings, ktorý svoj prvý gól v kariére dosiahol v predĺžení. Po prvýkrát sa v noci trafil aj Declan Chisholm z Minnesoty Wild.

Skóroval aj obranca Noah Juulsen z Vancouver Canucks, ktorý sa trafil po veľmi dlhej dobe, predchádzajúci gól dal ešte 5. novembra 2018.

McDavid si pripísal 60. asistenciu

Connor Bedard v druhom zápase po zranení znova bodoval, strelil gól a raz asistoval. Ďalší gól mu nebol uznaný pre ofsajd.

Na čele bodovania nováčikov má pred Brockom Faberom trojbodový náskok.

Connor McDavid zaznamenal svoju 60. asistenciu v sezóne.

Túto métu pokoril ôsmu sezónu v rade, čo je druhá najdlhšia šnúra v histórii ligy od čias Gretzkyho, ktorému sa to podarilo trinásť sezón po sebe.

NHL - základná časť - 18. február:

Boston - Los Angeles 4:5pp (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 9. J. van Riemsdyk (Frederic, Shattenkirk), 15. J. van Riemsdyk (McAvoy, Pastrňák), 34. Richard (J. Boqvist, Lauko), 48. Frederic (Geekie, J. van Riemsdyk) – 12. M. Roy (Lewis, Englund), 37. Gavrikov (B. Clarke, Dubois), 46. Laferriere (Dubois, Byfield), 59. Kopitar (Doughty, Arvidsson), 65. B. Clarke (Danault)

Dallas - Edmonton 3:4pp (0:0, 3:3, 0:0 – 0:1)

Góly: 22. Marchment (W. Johnston, Duchene), 25. Harley (Duchene, Heiskanen), 40. Duchene (Marchment, Harley) – 23. Bouchard (Ekholm, Perry), 27. Perry (McDavid, Draisaitl), 39. Ryan (Nugent-Hopkins), 61. Bouchard (Draisaitl)

Chicago - Ottawa 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 14. N. Foligno (Kurashev, Bedard), 31. Bedard (Kurashev), 59. Dickinson (T. Johnson, Joe. Anderson) – 16. Stützle (Giroux, M. Joseph), 29. Chychrun (Tarasenko, Stützle)

Calgary - Detroit 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Góly: 15. P. Kane (Seider, Fabbri), 16. Compher (Raymond, DeBrincat), 26. Larkin (P. Kane, Gostisbehere), 27. Perron (Copp, Veleno), 56. Raymond (Seider)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, zaznamenal mínusku, šesť trestných minút, tri strely na bránku, sedem bodyčekov a jedno prehraté buly, odohral 12 minút a 56 sekúnd/

Minnesota - Buffalo 2:3pp (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 45. Eriksson Ek (Kaprizov), 52. Chisholm (M. Johansson, Rossi) – 41. Mittelstadt (Jokiharju), 60. Greenway (T. Thompson, Dahlin), 62. Jokiharju (Tuch, T. Thompson)

St. Louis - Nashville 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Góly: 20. Kyrou (Thomas, Krug), 53. N. Walker (Hayes, Leddy) – 5. Sissons, 34. Evangelista (Lauzon), 47. F. Forsberg (Josi, O'Reilly), 48. L. Schenn (McDonagh, Sherwood), 59. O'Reilly (Nyquist, F. Forsberg)

Tampa Bay - Florida 2:9 (1:4, 0:2, 1:3)

Góly: 1. Hagel (Cirelli), 51. Point (Kučerov, Hedman) – 8. Montour (Bennett), 13. Bennett (M. Tkachuk, Kulikov), 18. Stenlund (Lomberg, Mahura), 19. Forsling, 21. M. Tkachuk (Barkov), 22. M. Tkachuk (Verhaeghe, Montour), 42. Verhaeghe (Bennett, M. Tkachuk), 42. Bennett (Rodrigues, Lundell), 45. Verhaeghe (Forsling, Reinhart)

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, pripísal si mínusku, dve strely, päť bodyčekov a devätnásť trestných minút, odohral 15 minút a 34 sekúnd/

Montreal - Washington 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Góly: 6. Xhekaj (J. Roy), 37. Newhook (Armia), 50. Suzuki (Slafkovský, Matheson) – 4. Mantha (Jensen, Protas), 11. Oshie (D. Strome, Ovečkin), 44. Milano (Pacioretty), 52. Protas (Dowd)

/Juraj Slafkovský (Montreal) asistoval, zaznamenal sedem striel, jeden bodyček a šesť blokov, odohral 23:52 min./

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, odohral 1 minútu a 36 sekúnd, zápas nedohral kvôli zraneniu/

Toronto - Anaheim 9:2 (4:1, 4:0, 1:1)

Góly: 4. Matthews (Knies, Marner), 7. McMann (N. Robertson, Lajoie), 11. McCabe (W. Nylander, Domi), 18. W. Nylander (Liljegren, Matthews), 21. Matthews (Marner, W. Nylander), 23. Bertuzzi (Matthews, Liljegren), 26. Matthews (Knies, McCabe), 38. McMann (Domi, Liljegren), 58. N. Robertson (McMann) – 12. Vatrano (R. Strome, Silfverberg), 56. R. Strome (Lindström, Killorn)

New Jersey - Philadelphia 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Góly: 1. Hischier (Palát), 14. Toffoli (J. Hughes, B. Smith), 37. B. Smith (Palát, Hischier), 38. Bastian (Meier, Lazar), 43. Hischier (Bratt, Marino), 59. Bastian (Haula, Lazar) – 28. Tippett (Konecny, Zamula), 39. Tippett (Konecny, Frost), 50. Seeler (Laughton, Poehling)

/Šimon Nemec (New Jersey) nebodoval, pripísal si jednu strelu, dva bloky a dve trestné minúty, odohral 21:23 min./

Vancouver - Winnipeg 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 21. Juulsen (Garland, Michejev), 35. T. Myers – 26. Vilardi (Scheifele, Pionk), 30. Monahan (Vilardi, Scheifele), 48. Vilardi (Connor, Scheifele), 50. Scheifele (Connor, Schmidt)

San Jose - Columbus 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 4. Duclair, 28. Duclair (Zetterlund, Addison), 36. Zetterlund (Addison, Granlund) – 16. Werenski (J. Gaudreau, Roslovic), 17. Marčenko (Činachov, Gudbranson), 28. Voronkov (Činachov, Gudbranson), 60. Jenner (J. Gaudreau, Provorov)

Vegas - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 11. Marchessault (N. Roy, Barbašev) – 22. Svečnikov (Jarvis, Pesce), 41. Jarvis (Orlov), 47. Noesen (Kotkaniemi, Nečas)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský je nezastaviteľný. Bodovú šnúru si natiahol už na osem zápasov