Juraj Slafkovský a Martin Pospíšil v súboji.
Oh my Hockey|17. mar 2024 o 06:43

Erik Černák asistoval v derby.

NEW YORK. Zápas dvoch kanadských tímov Calgary a Montrealu mal výraznú slovenskú stopu. Martin Pospíšil a Juraj Slafkovský nielenže nastúpili, ale aj bodovali.

"Plamene" vyhrali 5:2 a rozhodujúci gól strelil práve Pospíšil. Využil chaos pred bránkou a v 28. minúte dostal puk do siete Primeaua.

Išlo o jeho siedmy gól a sedemnásty bod v súťaži. Proti Habs odkorčuľoval 12 minút a 20 sekúnd, pripísal si plusku, dva strelecké pokusy, tri bodyčeky, blok a štyri trestné minúty.

Výborný zápas odohral aj Juraj Slafkovský. Gól síce napriek viacerým solídnym šanciam nedal, no i tak si rozšíril štatistiky.

Pomohol Coleovi Caufieldovi ukončiť dvanásťzápasový gólový pôst. Založil akciu, pri ktorej s pukom vnikol do pásma Suzuki a prihral strelcovi na ranu z prvej.

Mladík strávil na ľade 21 minút a 8 sekúnd, prihral na gól, zaknihoval mínusku, trikrát strieľal, zablokoval jeden pokus a odsedel si dve trestné minúty.

Medzi slovenskou dvojicou dokonca vznikla roztržka. Keď sa Pospíšil pustil do kapitána Canadiens Nicka Suzukiho, zozadu ho zrazil Slafkovský.

Ďalším slovenským bodujúcim hráčom bol Erik Černák. Jeho Tampa Bay zdolala Floridu 5:3, hoci na strely Panthers vyhrali jednoznačne 50:16.

Zadák asistoval pri otvárajúcom presnom zásahu, ktorého autorom bol Steven Stamkos. Skóroval už po 20 sekundách.

Černák odohral 22 minút a 9 sekúnd, k asistencii pridal dve plusky, dva bloky a menší trest.

Šimon Nemec si utvoril nové osobné maximum vo vyťažovanosti. Odohral 25 minút a 28 sekúnd, predošlé tak prekonal o dve sekundy.

Toľko dôvery mu dal tréner proti Arizone. "Diabli" však proti trápiacemu sa mužstvu prehrali 1:4. Nemec zaznamenal dve strely na bránku, dva bodyčeky a tri bloky.

Martin Fehérváry sa radoval z výhry Washingtonu na ľade silného Vancouveru 2:1. Odohral 21 minút a 47 sekúnd, zaknihoval plusku, bodyček a päť blokov.

Tatarov Seattle podľahol na domácej pôde Nashvillu 1:4. Slovenský veterán strávil na ľade 11 minút a 18 sekúnd, zaznamenal blok a dve trestné minúty.

Detroit - Buffalo 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 26. Fischer (Copp, Seider), 38. P. Kane (Compher, Gostisbehere), 54. Sprong (Fabbri), 59. Raymond (Rasmussen, Copp) – 12. T. Thompson (Dahlin, Tuch)

Brankári: Reimer 25/26 - Luukkonen 22/25

NY Islanders - Ottawa 3:4pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 5. M. Martin (Clutterbuck, MacLean), 37. Palmieri (Pageau, Lee), 60. Horvat (Dobson, Barzal) – 32. B. Tkachuk (Batherson, Brännström), 47. Greig (Stützle, Zub), 53. B. Tkachuk (Stützle, Batherson), 65. B. Tkachuk (Pinto, Stützle)

Brankári: Varlamov 26/30 - Korpisalo 30/33

Pittsburgh - NY Rangers 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)

Góly: 3. Ludvig (Carter, Acciari), 13. Rust (Crosby, D. O'Connor), 31. Eller (Bunting, Rust), 48. Puustinen (R. Smith, Eller) – 4. Kakko (Vesey), 4. Fox (Panarin, Trocheck), 16. Panarin (Trocheck, K. Miller), 37. Panarin (Kreider, Fox), 38. Zibanejad (Kreider, Panarin), 45. K. Miller (Lafrenière, Panarin), 60. Kreider (K. Miller)

Brankári: Jarry 17/23, Nedeljkovic 4/4 - Quick 34/38

Arizona - New Jersey 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Moser (Durzi, Schmaltz), 15. Guenther (Schmaltz, Keller), 18. L. Cooley (Crouse), 59. Keller – 28. DeSimone (Lazar, J. Hughes)

Brankári: Vejmelka 37/38 - Kähkönen 12/15, Daws 16/16

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 25 minút a 28 sekúnd, pripísal si dve strely na bránku, dva bodyčeky a tri bloky/

Florida - Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Góly: 29. M. Tkachuk (Mahura), 32. Reinhart (Bennett, M. Tkachuk), 57. Reinhart – 1. Stamkos (Černák), 14. Eyssimont (Paul, Perbix), 24. D. Raddysh (Duclair, Stamkos), 27. Stamkos (Hedman, Kučerov), 59. Kučerov (Hagel, Stamkos)

Brankári: Bobrovskij 11/15 - Vasilevskij 47/50

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 9 sekúnd, zaknihoval asistenciu, dve plusky, dva bloky a menší trest/

Boston - Philadelphia 6:5 (1:1, 1:1, 4:3)

Góly: 16. Geekie (DeBrusk, Wotherspoon), 36. Coyle (Marchand, Zacha), 42. Coyle (Pastrňák, H. Lindholm), 44. Beecher (Peeke, J. Boqvist), 45. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm), 58. Heinen (Frederic) – 5. Poehling (Hathaway, Zamula), 33. Farabee (York, Tippett), 55. Deslauriers, 56. Frost (Tippett, York), 58. Farabee (Tippett, Konecny)

Brankári: Swayman 24/29 - Sandström 24/30

Calgary - Montreal 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 17. Backlund (Weegar, Mangiapane), 21. Backlund (Coleman, Weegar), 28. Pospíšil (Huberdeau, Kadri), 42. Kadri (Huberdeau, Šarangovič), 44. Miromanov (Weegar, Backlund) – 31. Caufield (Suzuki, Slafkovský), 39. Savard (Pearson)

Brankári: Wolf 36/38 - Primeau 23/28

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 20 sekúnd, pripísal si gól, plusku, dva strelecké pokusy, tri bodyčeky, blok a štyri trestné minúty/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 21 minút a 8 sekúnd, prihral na gól, zaknihoval mínusku, trikrát strieľal, zablokoval jeden pokus a odsedel si dve trestné minúty/

Columbus - San Jose 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 18. Jenner (J. Gaudreau, Severson), 21. A. Nylander (Provorov), 36. J. Gaudreau (A. Nylander, Jenner), 59. A. Nylander (J. Gaudreau) – 32. Zetterlund (Ferraro, Granlund), 52. Thrun (Labanc)

Brankári: Tarasov 39/41 - Chrona 16/19

Toronto - Carolina 4:5sn (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Tavares (Brodie), 27. W. Nylander (Rielly), 33. N. Robertson (Tavares, Liljegren), 43. Kämpf (Rielly) – 34. Martinook (Burns, Fast), 40. Jarvis (Guentzel, S. Aho II), 59. S. Aho II (Guentzel, Orlov), 60. S. Aho II (Burns, Je. Kuzněcov), rozh. náj. Guentzel

Brankári: Samsonov 36/40 - Kočetkov 36/40

Dallas - Los Angeles 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: 3. Harley (Faksa), 9. Cr. Smith (Heiskanen, Harley), 16. W. Johnston (R. Suter, Stankoven), 23. Benn (Pavelski, J. Robertson) – 42. Fiala (Dubois)

Brankári: Wedgewood 27/28 - Rittich 25/29

St. Louis - Minnesota 3:2sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Kyrou (Neighbours, Thomas), 41. B. Schenn (Kyrou, Leddy), rozh. náj. Kyrou – 42. Rossi (Kaprizov), 57. Kaprizov (Zuccarello, Bogosian)

Brankári: Binnington 22/24 - Fleury 35/37

Edmonton - Colorado 2:3pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 46. Foegele (Bouchard), 52. Carrick (Janmark, Perry) – 31. Se. Walker (Lehkonen, J. Johnson), 55. Se. Walker (Mittelstadt, Drouin), 65. Lehkonen (MacKinnon, Makar)

Brankári: Skinner 40/43 - Georgijev 32/34

Seattle - Nashville 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 42. Burakovsky (R. Evans, Bjorkstrand) – 16. Novak (McDonagh, Jankowski), 44. Josi (F. Forsberg, Nyquist), 50. Josi (McDonagh, Jankowski), 59. F. Forsberg

Brankári: Grubauer 26/29 - Saros 23/24

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 11 minút a 18 sekúnd, zaznamenal blok a dve trestné minúty/

Vancouver - Washington 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 2. Boeser (Q. Hughes, Michejev) – 27. Wilson (Mirošničenko, Carlson), 28. Ovečkin (McMichael, Alexejev)

Brankári: DeSmith 22/24 - Lindgren 21/22

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 47 sekúnd, zaknihoval plusku, bodyček a päť blokov/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský s Pospíšilom sa takmer pobili. Obaja bodovali vo vzájomnom zápase