Adam Ružička.
Adam Ružička. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|4. dec 2022 o 06:48

Bodovali Adam Ružička, Erik Černák i Juraj Slafkovský.

NEW YORK. Jaroslav Halák prežil ďalší nevydarený zápas. Nedokázal nadviazať na svoju prvú výhru v tejto sezóne a proti Chicagu inkasoval štyrikrát z dvadsiatich striel.

To sa nepáčilo fanúšikom New Yorku Rangers. Tí v tretej tretine skandovali zakaždým, keď Slovák predviedol zákrok, aby tak naznačili, že ich bolo naozaj málo.

Rangers prehrali proti Chicagu na domácom ľade 2:5. Haláka prekonali Johnson, Kane, Domi a Raddysh. Max Domi pridal záverečný zásah do prázdnej brány.

Darilo sa korčuliarom. Až traja z nich bodovali.

Juraj Slafkovský tak skoro nezabudne na svoje prvé stretnutie s najlepším hokejistom planéty Connorom McDavidom. Stávalo sa, že boli na ľade proti sebe.

Kanadská superhviezda zažiarila pri výhre 5:3 štyrmi bodmi vrátane dvoch gólov.

Slafkovský asistoval pri presnom zásahu Xhekaja v 37. minúte v presilovke o dvoch mužov. Na ľade strávil 14 minút a 25 sekúnd, zaznamenal dva mínusové body, bodyček a blok

Najproduktívnejším Slovákom noci bol jasne Adam Ružička. Na výhre Calgary nad Washingtonom sa podieľal gólom a dvomi asistenciami a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Najprv prihrával v 19. minúte na otvárací gól Colemana, potom v 22. minúte na zásah Mangiapaneho a v 44. minúte strelil víťazný gól. Flames vyhrali 4:2.

Ružička hral v tretej formácii po boku Backlunda a Colemana. Odohral 12 minút a 32 sekúnd, mal tri plusové body, strelu na bránu a bodyček.

Jeho slovenský súper Martin Fehérváry odohral 9 minút a 39 sekúnd, pripísal si bodyček a blok. Zo zápasu odstúpil pre zranenie v hornej časti tela.

Erik Černák bodoval v druhom dueli po sebe. K výhre Tampy Bay nad Torontom prispel asistenciou. Odohral 19 minút a 45 sekúnd, zaknihoval dve trestné minúty, dve strely na bránu, päť bodyčekov a tri bloky.

Pavol Regenda odohral 9 minút a 57 sekúnd, mal plusový bod, strelu na bránu, blok a dva bodyčeky. Anaheim vo večernom zápase nestačil na Minnesotu, prehral 4:5 po samostatných nájazdoch.

Z výhry New Jersey Devils 4:3 nad Philadelphiou sa raduje Tomáš Tatar, ktorý odohral 16 minút a 52 sekúnd, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky.

NHL - základná časť - 4. december:

Minnesota - Anaheim 5:4 sn (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Addison (M. Foligno, Eriksson Ek), 16. Dewar (Reaves, Shaw), 46. Eriksson Ek (Addison, Boldy), 58. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), rozh. náj. Boldy – 9. R. Strome (Vatrano), 31. Fowler (McTavish, Zegras), 39. Zegras (Terry, Kulikov), 51. Terry (Henrique, McTavish)

Brankári: Gustavsson 29/33 - Gibson 45/49

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 9 minút a 57 sekúnd, mal plusový bod, strelu na bránu, blok a dva bodyčeky/

Boston - Colorado 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 19. Frederic (McAvoy, Zacha), 25. Pastrňák (Krejčí), 56. Frederic (Hall, Coyle), 56. DeBrusk (Forbort, Bergeron) – 47. Cogliano

Brankári: Ullmark 24/25 - Francouz 35/40

Detroit - Vegas 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Sundqvist (Kubalík, Larkin) – 2. Eichel (Stephenson, McNabb), 28. Marchessault (Theodore, Ma. Stone), 37. Kessel (N. Roy), 57. Re. Smith (Kessel, McNabb)

Brankári: Husso 21/24 - Hill 24/25

Edmonton - Montreal 5:3 (0:1, 4:2, 1:0)

Góly: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) – 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (Slafkovský)

Brankári: Skinner 30/33 - Allen 17/22

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 25 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dva mínusové body, bodyček a blok/

Ottawa - San Jose 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 11. B. Tkachuk (Stützle, DeBrincat), 26. Giroux, 37. Stützle (Batherson, DeBrincat), 46. Chabot (M. Joseph, Giroux), 56. Giroux (Motte) – 8. Hertl (Barabanov, Meier), 12. Hertl (E. Karlsson, Labanc)

Brankári: Forsberg 35/37 - Kähkönen 34/39

Philadelphia - New Jersey 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Konecny (N. Cates, Hayes), 56. Sedlák (Sanheim, DeAngelo) – 27. Zetterlund (Wood, M. McLeod), 42. Mercer (Wood), 47. J. Hughes (Haula)

Brankári: Hart 15/18 - Schmid 31/33

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 52 sekúnd, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/

Pittsburgh - St. Louis 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Kapanen (P. Joseph, Rust), 12. Rust (Zucker, Malkin), 17. Kapanen (Malkin, Carter), 22. Zucker (Malkin, Rust), 31. Kapanen (Rust, Zucker), 56. Crosby (Guentzel) – 13. Bučnevič (Leddy, Parayko), 29. Tarasenko (Thomas, Parayko)

Brankári: Jarry 26/28 - Binnington 13/17, Greiss 19/20

Tampa Bay - Toronto 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 28. Namestnikov (Cirelli, Černák), 42. Kučerov (Stamkos, Perry), 45. Colton (Sergačov, Perry), 61. Killorn (Cirelli) – 26. Marner (Kämpf), 37. Nylander (Matthews), 52. Marner

Brankári: Vasilevskij 36/39 - Murray 29/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 45 sekúnd, zaknihoval asistenciu, dve trestné minúty, dve strely na bránu, päť bodyčekov a tri bloky/

NY Rangers - Chicago 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 38. Zibanejad (Fox, Panarin), 58. Kreider (Zibanejad, Panarin) – 3. R. Johnson (McCabe, Katchouk), 29. P. Kane (Set. Jones, Domi), 30. Domi (Set. Jones, P. Kane), 45. Raddysh (P. Kane, Domi), 59. Domi (Dickinson, McCabe)

Brankári: Halák 16/20 - Mrázek 21/22, Söderblom 5/6

Calgary - Washington 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 19. Coleman (Ružička, Backlund), 22. Mangiapane (Backlund, Ružička), 54. Ružička (Backlund, R. Andersson), 55. Mangiapane (Dubé, Kadri), 60. E. Lindholm (Toffoli, Tanev) – 20. Sheary (Kuzněcov), 59. Carlson (Eller, D. Strome)

Brankári: Vladař 27/29 - Kuemper 31/35

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12 minút a 32 sekúnd, strelil gól, pridal dve asistencie, mal tri plusové body, strelu na bránu a bodyček/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 9 minút a 39 sekúnd, pripísal si bodyček a blok/

Seattle - Florida 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 22. McCann (Eberle) - 13. Verhaeghe (Bennett, Tkachuk), 14. Verhaeghe (Montour, Tkachuk), 26. Tkachuk (Ekblad, Bennett), 48. Heponiemi (Staal, Forsling), 54. Forsling (Bennett, Luostarinen)

Brankári: Grubauer 23/28 - Knight 36/37

Vancouver - Arizona 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 17. Horvat (E. Pettersson, Q. Hughes), 52. Boeser (E. Pettersson), 65. Horvat (Q. Hughes, J. Miller) – 12. Fischer (O'Brien, Välimäki), 22. Chychrun (Gostisbehere, Maccelli)

Brankári: Martin 22/24 - Vejmelka 29/32

Los Angeles - Carolina 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 50. Kaliyev (Danault, Durzi), 58. Fagemo (Lizotte, M. Roy) – 5. Skjei (Martinook, Fast), 20. Nečas (Burns, Noesen), 35. Aho (Nečas, Jarvis), 53. A. Svečnikov (Burns, Pesce)

Brankári: Quick 27/31 - Kočetkov 31/33