Regenda mal nastúpiť v druhom útoku, nakoniec odohral menej ako sedem minút

Pavol Regenda v zápase proti Winnipegu.
Pavol Regenda v zápase proti Winnipegu. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|5. dec 2022 o 00:36 (aktualizované 5. dec 2022 o 06:06)

Pavol Regenda v zápase nebodoval.

NEW YORK. Slovenský hokejista Pavol Regenda odohral za Anaheim zápas proti Winnipegu. V stretnutí nebodoval.

V predzápasovej zostave bol uvádzaný v druhom útoku. Svoje striedania ale nakoniec odohral s hráčmi tretej formácie. Avšak nebolo ich veľa. Slovák odohral len 6 minút a 15 sekúnd, počas ktorých stihol osem striedaní.

Na ľade strávil najmenej času a o viac ako polovicu menej oproti ďalšiemu najmenej vyťažovanému útočníkovi tímu.

Ducks si v zápase vypracovali vedenie 2:0, ale Jets následne strelili päť gólov bez odpovede súpera a zvíťazili 5:2.

V druhom zápase nedeľného večera predviedli hráči Dallasu skvelú bojovnosť. V dueli proti Minnesote prehrávali už po pol minúte tretej tretiny 1:5.

Zápas ale zďaleka nebol rozhodnutý. "Hviezdy" dokázali vstreliť tri góly za dve minúty a 43 sekúnd. Pri hre bez brankára sa im nakoniec podarilo vyrovnať zásluhou Roopeho Hintza a zápas poslali do predĺženia. Pre Fína to bol tretí gól v stretnutí.

Duel rozhodli až nájazdy. V nich boli korčuliari lepší ako brankári a fanúšikom predviedli šikovné ruky. Každý jeden zo šiestich exekútorov prekonal brankára, ale jedine Hintz napriek tomu nenasmeroval puk do brány.

Minnesota zvíťazila 6:5 a Dallas nezvládol zakončiť veľký obrat.

Bodoval aj Jason Robertson, predĺžil tak svoju sériu na 18 zápasov s bodom v rade.

V zápase medzi Columbusom a Detroitom padali pekné góly, špeciálne tie v tretej tretine.

Kent Johnson dostal príležitosť zakončiť po skvelej individuálnej práci Johnnyho Gaudreaua. Ten si obišiel celé pásmo a našiel voľného mladíka.

Zápas uzavrel gólom na konečných 4:2 pre Detroit Andrew Copp gólom z takmer nemožného uhla. Puk vyslal do brány spoza bránkovej čiary. Využil na to chrbát brankára Korpisala, od ktorého puk odrazil do brány.

NHL - základná časť - 4. december:

Dallas - Minnesota 5:6 sn (0:1, 1:3, 4:1 - 0:0)

Góly: 27. Hintz (J. Robertson), 48. Hintz (Pavelski, Marchment), 48. J. Robertson (Hintz, Lindell), 50. Marchment (Pavelski, Faksa), 58. Hintz (Pavelski, C. Miller) – 16. Kaprizov (Zuccarello, Addison), 31. Dewar (Shaw), 34. Middleton (Spurgeon, Reaves), 34. Greenway (Reaves), 41. Eriksson Ek (M. Foligno, Spurgeon), rozh. náj. F. Gaudreau

Brankári: Oettinger 12/16, Wedgewood 14/15 - Fleury 30/35

Winnipeg - Anaheim 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Góly: 31. Mäenalanen (Schmidt, Lowry), 34. Samberg (Connor, Dubois), 55. Barron (Lowry, Mäenalanen), 56. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 60. Schmidt (Morrissey, Connor) – 16. Silfverberg (Vatrano, Shattenkirk), 26. Leason

Brankári: Hellebuyck 28/30 - Stolarz 35/40

/Pavol Regenda (Anaheim) nebodoval, zápas ukončil s jedným mínusovým bodom, odohral 6:15 min./

Columbus - Detroit 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 37. M. Bjork (Jenner, Roslovic), 42. K. Johnson (J. Gaudreau, Jenner) – 7. Czarnik (Berggren, Määttä), 18. Kubalík (Hronek, Perron), 28. Raymond (Hronek, Perron), 47. Copp (Määttä, Sundqvist)

Brankári: Korpisalo 31/35 - Husso 32/34

Buffalo - San Jose 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Góly: 10. T. Thompson (Dahlin, Cozens), 21. Peterka (Cozens), 25. J. Skinner (Jokiharju), 34. Quinn (V. Olofsson, Dahlin), 52. Quinn (Cozens), 57. Tuch (J. Skinner, T. Thompson) – 14. Bonino (Kunin, E. Karlsson), 17. Labanc (Benning, Nieto), 52. Lindblom (Vlasic, Couture)

Brankári: Luukkonen 26/29 - Dell 32/37

New York Islanders - Chicago 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 29. M. Martin (Cizikas, Mayfield), 35. Parise (Pelech, Pulock), 36. Nelson (Beauvillier, Lee)

Brankári: Varlamov 21/21 - Söderblom 37/40

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Regenda mal nastúpiť v druhom útoku, nakoniec odohral menej ako sedem minút