Maďarský klub so Slovákom nestačil na Ženevu, Sparta porazila majstra ICEHL

Momentka zo zápasu AV19 Székesfehérvár - Servette Ženeva
Momentka zo zápasu AV19 Székesfehérvár - Servette Ženeva (Autor: Hydro Fehérvár AV19)
TASR|15. okt 2024 o 23:15

Slovenský obranca si napriek prehre pripísal plusový bod.

BRATISLAVA. Hokejisti Székesfehérváru v zostave so Slovákom Martinom Štajnochom prehrali v utorkovom zápase 6. kola Ligy majstrov so Servette Ženeva 2:5.

Maďarský tím je naďalej bez bodu a patrí mu predposledné 23. miesto o skóre pred dánskym SönderjyskE.

Maďarský klub išiel v druhej minúte do vedenia, no v ďalšom priebehu inkasoval štyrikrát za sebou.

Štajnoch nastúpil v tretej obrannej dvojici s Maďarom Bencem Stipsiczom, na ľade strávil 15:51 minúty a pripísal si plusový bod.

V akcii bol v utorok aj vedúci tím tabuľky – švédsky Färjestad si poradil v škandinávskom súboji s nórskym Storhamarom 3:1.

sumáre - 6. kolo Ligy majstrov:

HC Fribourg-Gottéron - Straubing Tigers 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 20. a 40. De La Rose, 64. Schmid - 9. Clarke, 60. Leonhardt

Red Bull Salzburg - HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 57. Thaler - 8. Kousal, 27. Salomaki

AIK Skelleftea - Fischtown Pinguins Bremerhaven 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 38. a 63. Lindberg, 13. Johnsson - 47. Abt, 50. Jeglič

BK Färjestad - Storhamar Hockey 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 18. Groleau, 29. Bergkvist, 34. Westfält - 49. Martinsen

AV19 Székesfehérvár - Servette Ženeva 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Góly: 2. Terbócs, 55. Kuralt - 22. a 60. Špaček, 40. Le Coultre, 41. Jooris, 46. Bertaggia

Ilves Tampere - Växjö Lakers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Meskanen, 6. Kos, 34. Stránský

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Maďarský klub so Slovákom nestačil na Ženevu, Sparta porazila majstra ICEHL