Ružička opäť asistoval. Slafkovský bez bodu, Černák výraznou postavou pri výhre

Adam Ružička. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey, TASR|11. dec 2022 o 06:44 (aktualizované 11. dec 2022 o 09:56)

V nočných súbojoch v NHL nastúpili traja Slováci.

NEW YORK. Adam Ružička zveľadil svoj bodový účet proti Torontu Maple Leafs. V sedemnástich dueloch má už šestnásť bodov.

Asistoval v 44. minúte na gól Hanifina a prispel tak k bodu. Flames prehrali 4:5 po predĺžení. Slovenský útočník odohral 10 minút a 12 sekúnd, pripísal si plusku a strelu na bránku.

V akcii bol i Juraj Slafkovský. Tentoraz nebodoval, do štatistík sa zapísal dvomi trestnými minútami. Canadiens podľahli na domácej pôde "kráľom" z Los Angeles 2:4.

Slafkovský za 11 minút a 8 sekúnd stihol dvakrát ohroziť súperovu bránku. Zaznamenal aj jeden bodyček.

Rovnako bez bodu bol aj obranca Erik Černák. Pri výhre 4:1 nad rivalom z Floridy však bol kľúčovou súčasťou tímu Lightning. Odohral 18 minút a 46 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, strelu na bránu, štyri bodyčeky a tri bloky.

Piate víťazstvo za sebou zaznamenali hráči Pittsburghu, keď zdolali doma Buffalo 3:1. Kapitán Sidney Crosby strelil gól a pridal dve asistencie. Do zostavy “tučniakov” sa vrátil 12 dní po tom, ako utrpel mozgovú príhodu obranca Kris Letang a s časom 22:14 bol najvyťaženejším hráčom Penguins.

“Cítil som sa skvele. Veľmi som sa tešil späť na ľad. Pri tom rozpise zápasov nie je veľa času na tréning, ale snažil som sa pripraviť najlepšie ako sa dalo,” povedal Letang. Jake Guentzel zaznamenal dve asistencie, Casey DeSmith vo svojom prvom štarte od 26. novembra chytil 37 striel.

Crosby je so 17 gólmi najlepší strelec Pittsburghu. “Myslím, že je kandidát na Hartovu trofej. Dal najviac gólov v NHL pri hre piatich proti piatim, je platný na oboch stranách klziska. Z môjho pohľadu je najkomplexnejší hráč v lige,” povedal tréner “Pens” Mike Sullivan.

NHL - základná časť - 10. december:

Nashville - Ottawa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 37. Trenin, 51. Niederreiter – 40. Giroux, 44. DeBrincat (Brassard, Pinto), 50. Batherson (B. Tkachuk)

Brankári: Saros 30/33 - Talbot 27/29

Dallas - Detroit 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Gurianov (Marchment, Seguin), 36. Ja. Benn (J. Robertson, Heiskanen), 65. Lundkvist (Marchment) – 10. Larkin (Czarnik), 39. Perron (Chiarot, Seider)

Brankári: Oettinger 24/26 - Husso 30/33

Tampa Bay - Florida 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 9. Maroon (Cirelli, Foote), 44. Point (Kučerov, Hagel), 48. Sergačov (Foote, Namestnikov), 57. Stamkos (Killorn, Paul) – 27. Dalpe (Mahura, E. Staal)

Brankári: Vasilevskij 24/25 - Bobrovskij 34/38

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 46 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, strelu na bránu, štyri bodyčeky a tri bloky/

Pittsburgh - Buffalo 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Rakell (Malkin, Crosby), 7. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 59. Crosby (Guentzel, Rust) – 51. Krebs (Fitzgerald, Girgensons)

Brankári: DeSmith 37/38 - Luukkonen 28/31

Montreal - Los Angeles 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Góly: 52. Hoffman (Guhle, Dadonov), 58. Caufield (Harris, Dvorak) – 10. Kopitar (Fiala), 10. Arvidsson (Danault, M. Anderson), 50. Edler (Lizotte), 60. Kempe

Brankári: Allen 31/34 - Copley 20/22

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 11 minút a 8 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty, pripísal si dve strely a bodyček/

Toronto - Calgary 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 6. Matthews (Nylander, Sandin), 18. Nylander (Sandin, Marner), 38. Nylander (Matthews), 47. Bunting (Matthews, Nylander), 61. Marner (Nylander, Tavares) – 10. Hanifin (Huberdeau, E. Lindholm), 13. Kadri (Dubé, Mangiapane), 32. Lewis (Backlund), 44. Hanifin (Ružička, Mangiapane)

Brankári: Murray 22/26 - Vladař 29/34

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 12 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku a strelu na bránku/

NY Islanders - Carolina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 28. Stastny (A. Svečnikov, Skjei), 45. Kotkaniemi (Burns, Nečas), 49. J. Staal (Martinook, Noesen)

Brankári: Sorokin 26/29 - Kočetkov 16/16

Vancouver - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 17. Boldy (Zuccarello, Addison), 37. Dewar, 49. Steel (Zuccarello)

Brankári: Martin 30/33 - Gustavsson 35/35

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Ružička opäť asistoval. Slafkovský bez bodu, Černák výraznou postavou pri výhre