Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. dec 2022 o 07:10 (aktualizované 10. dec 2022 o 09:25)

Adam Ružička si bodové štatistiky nevylepšil.

NEW YORK. Siedmy gól Tomáša Tatara v prebiehajúcej sezóne NHL nezabránil prehre hokejistov New Jersey doma s New Yorkom Islanders 4:6.

Slovenský útočník upravil v tretej tretine na 3:6 z pohľadu "diablov", keď sa od modrej čiary šikovne predral do streleckej pozície a prekonal Semjona Varlamova. Bol to jeho 16. bod (7+9) v tomto ročníku.

"Diabli" však manko nedokázali zmazať, napriek tomu sú spolu s Bostonom na čele tabuľky Východnej konferencie.

"Súper na nás od začiatku vybehol a tvrdo bojoval. Hral efektívne, čakal na naše chyby a vedel ich potrestať. Potrebujeme odstrániť niektoré veci. Ak inkasujete šesť gólov, nemôžete vyhrať," uviedol domáci kapitán Nico Hischier

Tatar nastúpil v prvej formácii s minutážou 18:26, mal päť striel a plusový bod. Dvoma presnými zásahmi sa na triumfe Islanders podieľal Brock Nelson.

"Je to veľké víťazstvo. Cítili sme, že sa chceme od úvodu na nich vrhnúť a hrať kvalitný hokej. Osobne sa mi hralo dobre, snažil som sa urobiť dojem na oboch stranách klziska," povedal Nelson pre web NHL.

Gaudreau prvýkrát proti Calgary

Calgary podľahlo na ľade Columbusu 1:3. Kanadský tím vyšiel naprázdno po troch predchádzajúcich výhrach, pričom v spomenutom dueli inkasoval už po 76 sekundách hry z prvej strely súpera na bránku.

"Keď sa nám naskytol vpredu priestor, vedeli sme ho vyžiť. Celkovo sme ako tím odohrali solídnych 60 minút. Podali sme komplexný tímový výkon," pochvaľoval si Patrik Laine, ktorý strelil spomenutý úvodný gól duelu.

Špeciálny zápas absolvoval jeho americký spoluhráč Johnny Gaudreau, domáci útočník odohral prvý duel proti Calgary od letnej zmeny dresu.

Blue Jackets prerušili nepriaznivú sériu šiestich domácich prehier. Jediný gól Calgary strelil Michael Stone, slovenský útočník Adam Ružička tentokrát strávil na ľade 13:07 min s jednou strelou a plusovým bodom.

Osobné maximum McDavida

Washington bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho zdolal doma Seattle 4:1 a prvýkrát v sezóne vyhral tri duely za sebou. Anthony Mantha a Alexander Ovečkin si zhodne pripísali gól a asistenciu.

Brankár Igor Šesťorkin, ktorému kryl chrbát Jaroslav Halák, priviedol New York Rangers 41 zákrokmi k triumfu na ľade Colorada 2:1 po nájazdoch.

Pittsburgh uspel na pôde Buffala 4:3 po predĺžení a pripísal si štvrté víťazstvo za sebou. O triumfe Penguins rozhodol Jeff Carter v 2. minúte predĺženia.

Štvorzápasovú víťaznú šnúru ťahá aj Winnipeg, ktorý uspel v Chicagu 3:1. Český brankár David Rittich inkasoval len raz a pomohol k výhre Jets 22 zákrokmi.

Connor McDavid a Leon Draisaitl zaznamenali zhodne gól a asistenciu pri výhre Edmontonu nad Minnesotou 5:2, pričom kapitán McDavid skóroval v siedmom zápase za sebou, čo je jeho osobné maximum.

NHL - základná časť - 10. december:

Buffalo - Pittsburgh 3:4 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 39. V. Olofsson (Jost, Mittelstadt), 40. J. Skinner (T. Thompson, Mittelstadt), 59. Okposo (Mittelstadt, Quinn) – 36. Guentzel (Malkin, Petry), 43. Rakell (Heinen), 57. McGinn (Kapanen, Rutta), 62. Carter (Rakell, Malkin)

Brankári: Anderson 29/33 - Jarry 28/31

Columbus - Calgary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Laine (Roslovic, Činachov), 23. E. Robinson, 60. Kuraly (Jenner, Olivier) – 58. Mi. Stone (Backlund, Hanifin)

Brankári: Korpisalo 12/12, Merzlikins 19/20 - Markström 24/26

/Adam Ružička (Calgary) odohral 13 minút a 7 sekúnd, zaznamenal plusový bod a strelu na bránku/

New Jersey - NY Islanders 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)

Góly: 6. Hischier (Bratt, Hamilton), 27. Mercer (J. Hughes, Graves), 43. Tatar (Siegenthaler, Bratt), 54. J. Hughes (Hamilton, Siegenthaler) – 16. Nelson (Romanov), 20. Lee (Romanov, Mayfield), 24. Cizikas (M. Martin, Clutterbuck), 25. Wahlstrom (Barzal, Bailey), 37. Nelson (Pageau, Barzal), 41. Clutterbuck

Brankári: Vaněček 13/17, Schmid 13/15 - Varlamov 25/29

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 18 minút a 26 sekúnd, strelil gól, mal päť streleckých pokusov a dva bodyčeky/

Washington - Seattle 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 26. Mantha (Irwin, Alexejev), 34. Johansson (Milano, Ovečkin), 59. Eller, 60. Ovečkin (Kuzněcov, Carlson) – 18. A. Larsson (Geekie, Kuhlman)

Brankári: Lindgren 25/26 - Grubauer 34/36

Chicago - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 32. Raddysh (Kurashev) – 16. Perfetti (Morrissey), 21. Wheeler (Morrissey, Connor), 53. Lowry (Barron, Harkins)

Brankári: Söderblom 29/32 - Rittich 22/23

Colorado - NY Rangers 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Rantanen (Newhook, Girard) – 25. Schneider (Panarin, Goodrow), rozh. náj. Zibanejad

Brankári: Georgijev 28/29 - Šesťorkin 41/42

Edmonton - Minnesota 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 3. Ryan (Shore, Kostin), 9. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie), 33. Yamamoto (Nurse, Ceci), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 60. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Hyman) – 12. Eriksson Ek, 27. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon)

Brankári: Skinner 42/44 - Fleury 33/37

Arizona - Boston 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 1. J. Brown (Maccelli, Crouse), 31. Crouse (Gostisbehere, Chychrun), 41. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), 60. Crouse (Maccelli) – 5. Pastrňák (McAvoy), 28. Coyle (DeBrusk), 55. N. Foligno (Krejčí, H. Lindholm)

Brankári: Vejmelka 43/46 - Swayman 12/16

Anaheim - San Jose 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Góly: 30. Zegras (Fowler, Kulikov) – 11. Meier (E. Karlsson, Hertl), 27. Harrington (Labanc, Meier), 28. E. Karlsson (Barabanov, Hertl), 29. Sturm (Benning), 57. Bonino (Benning), 57. Lorentz (J. Svečnikov, Barabanov)

Brankári: Gibson 15/19, Stolarz 7/8 - Mäkiniemi 23/24

Vegas - Philadelphia 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 12. W. Carrier, 64. Marchessault – 22. Laughton

Brankári: Hill 27/28 - Hart 32/34