Slovenský hokejista Pavol Regenda.
Slovenský hokejista Pavol Regenda. (Autor: San Diego Gulls/ X)
Oh my Hockey|15. feb 2024 o 07:15

Bol jediným Slovákom v akcii v AHL.

NEW YORK. Slovenský útočník Pavol Regenda ťahá druhú štvorzápasovú bodovú šnúru v priebehu krátkeho obdobia. Dve série predelil len jeden zápas bez bodu.

Tentoraz ide o série asistencií. V posledných štyroch stretnutiach ich zaznamenal už päť, vrátane jednej proti San Jose Barracuda v noci zo stredy na štvrtok.

V 51. minúte ukázal výbornú prácu pred bránkou. Komentátor si dokonca chvíľu myslel, že skóroval Slovák, až neskôr sa ukázalo, že posledný dotyk mal Ben King.

San Diego však prehralo pomerne vysoko 2:6. Regenda zaknihoval štyri trestné minúty, dve strely na bránku a mínusku.

So 49 bodmi v kariére vo farmárskej súťaži sa posunul v historickom bodovaní Slovákov na 54. miesto, keďže vyrovnal zápis Miroslava Šatana.

V ostatných zápasoch AHL sa Slováci nepredstavili. Belleville zdolal Syracuse, Utica doma prehrala s Rochesterom, Calgary na domácom ľade nestačilo na Manitobu a Colorado tesne zvíťazilo nad Bakersfieldom.

AHL - základná časť - 15. február:

Belleville - Syracuse 6:5 (1:0, 1:3, 4:2)

Utica - Rochester 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Calgary - Manitoba 1:2sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Colorado - Bakersfield 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

San Diego - San Jose 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

/Pavol Regenda (San Diego) zaknihoval asistenciu, štyri trestné minúty, dve strely na bránku a mínusku/

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Regenda natiahol ďalšiu šnúru. Vyrovnal sa Šatanovi