Fotogaléria (36)
Radosť Juraja Slafkovského. (Autor: Sportnet / Sebastien Gervais)
Oh my Hockey, TASR|10. okt 2024 o 05:20 (aktualizované 10. okt 2024 o 07:47)

V NHL sa v noci na štvrtok hralo päť zápasov.

NEW YORK. Zápasy Montrealu a Toronta boli ostré už v príprave. Odvekí rivali si nič nedarovali a v predsezónnom období nemohli urobiť lepšiu reklamu na prvý zápas sezóny 2024/25.

Ten proti sebe odohrali v noci na štvrtok v montrealskom Bell Centre. A dôvod na radosť mali domáci.

Duel sa skončil futbalovým skóre. Habs vyhrali 1:0, na čom mal veľkú zásluhu brankár Sam Montembeault, ktorý pochytal 48 striel. Žiaden brankár ešte nemal čisté konto pri takej súperovej kanonáde v prvom dueli nového ročníka.

"Toto sú chvíle, v ktorých sa chcete ocitnúť," uviedol Montembeault, pre ktorého to bol druhý shutout v kariére. "Minulú sezónu sa stalo niekoľkokrát, že sme viedli o gól, no potom sme prehrali. Myslím si, že dnes chalani odviedli skvelú prácu."

Jediný gól stretnutia padol v 8. minúte. Presilovku využil Cole Caufield, ktorému nádherne nabil Juraj Slafkovský.

Slovenský hokejista začal asistenciou v otváracom stretnutí proti Torontu aj ročník 2023/24.

Tentoraz bol druhým najvyťažovanejším útočníkom Habs. Na ľade strávil 18 minút a 1 sekundu, raz vystrelil na bránku, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dva pokusy súpera.

Fotogaléria Juraja Slafkovského zo zápasu Montreal - Toronto (10. október 2024, NHL)

"Keď máte takmer 50 striel a nedáte gól, tak ich brankár chytal naozaj dobre. Som však spokojný so snahou tímu, chlapci dreli a bojovali," povedal Craig Berubee, pre ktorého to bol prvý súťažný zápas na poste trénera Maple Leafs.

V drese Calgary Flames debutoval Samuel Honzek. Odohral duel v prvom útoku a nebodoval, hoci mal v prvom striedaní veľkú šancu.

Zažiaril jeho slovenský spoluhráč Martin Pospíšil. Strelil gól a pridal asistenciu pri víťaznom presnom zásahu v predĺžení.

Flames so svojím súperom po prvej tretine prehrávali už 1:4. Do 51. minúty však strelili štyri góly, z toho jeden Pospíšilov, a otočili stav stretnutia. To došlo do predĺženia, ktoré rozhodol Zary.

Fotogaléria zo zápasu Vancouver Canucks - Calgary Flames (10. október 2024, NHL)

Honzek pri debute strávil na ľade 13 minút a 11 sekúnd, zaznamenal plusový bod, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok.

Pospíšil skóroval a asistoval. Odohral 15 minút a 47 sekúnd, štatistiky si rozšíril o plusku, dve trestné minúty, dve strely na bránku, bodyček a dva bloky.

Ivan Barbašov dal dva góly, pridal dve asistencie a jeho Vegas Golden Knights zdolali doma Colorado 8:4.

Jack Eichel si pripísal štyri asistencie, Mark Stone gól a dve asistencie a Shea Theodore tri gólové prihrávky.

Hráči New Yorku Rangers odštartovali sezónu suverénnym víťazstvom 6:0 na ľade Pittsburghu. Dvoma gólmi sa pod to podpísal Chris Kreider, brankár Igor Šesťorkin neinkasoval ani raz z 28 striel.

V drese "jazdcov" skórovali aj Sam Carrick, Alexis Lafreniere, Filip Chytil a Vincent Trocheck.

Rovnaký výsledok 6:0 sa zrodil v Edmontone, kde uspel Winnipeg aj zásluhou 30 zákrokov brankára Connora Hellebuycka. Jeho spoluhráč Mason Appleton mal bilanciu 1+2.

NHL - základná časť - 10. október

Montreal - Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 8. Caufield (Slafkovský, Dach)

Brankári: Montembeault 48/48 - Stolarz 26/27

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 1 sekundu, zaknihoval asistenciu, strelu na bránku, tri bodyčeky a dva bloky/

Pittsburgh - NY Rangers 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Carrick (Trouba, Brodzinski), 18. Lafrenière (Panarin), 20. Kreider (Trouba, R. Smith), 30. Chytil (Cuylle), 52. Kreider, 57. Trocheck (Lafrenière, Panarin)

Brankári: Jarry 35/41 - Šesťorkin 29/29

Edmonton - Winnipeg 0:6 (0:2, 0:3, 0:1

Góly: 15. Lowry (Niederreiter, Appleton), 19. Appleton (Niederreiter, Pionk), 25. Kupari (Morrissey, M. Barron), 25. Samberg (Niederreiter, Lowry), 30. Connor (Morrissey, Scheifele), 55. Scheifele (Ehlers, Vilardi)

Brankári: Skinner 8/13, Pickard 6/7 - Hellebuyck 30/30

Vancouver - Calgary 5:6 (4:1, 1:0, 1:3 - 0:1)

Góly: 10. Sprong (Hronek, Heinen), 12. Boeser (DeBrusk, E. Pettersson), 13. Garland (Höglander, Räty), 18. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 59. J. Miller (Q. Hughes) – 16. Mantha, 38. Andersson (Kadri, Kuzmenko), 43. Pospíšil (Mantha, Bahl), 49. Weegar (Zary, Kadri), 51. Huberdeau (Pachal, Bean), 62. Zary (Pospíšil, Andersson)

Brankári: Šilovs 20/26 - Vladař 20/25

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 13 minút a 11 sekúnd, zaznamenal plusový bod, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 47 sekúnd, zaknihoval gól, asistenciu, plusku i menší trest, dvakrát vystrelil, zablokoval dve strely, raz bodyčekoval a vyhral tretinu vhadzovaní/

Vegas - Colorado 8:4 (3:1, 2:2, 3:1)

Góly: /12. Olofsson (Pietrangelo, Theodore), 19. Barbašev (Hanifin, Eichel), 19. Stone (Eichel, Barbašev), 26. Whitecloud (Barbašev, Eichel), 40. Olofsson (Theodore, Hertl), 49. Stone (Eichel, Theodore), 54. Barbašev (McNabb), 60. Howden (Pearson, Stone) – 11. Rantanen (MacKinnon, Toews), 25. Rantanen (Makar, MacKinnon), 38. Mittelstadt, 47. Rantanen (Makar, Girard)

Brankári: Hill 27/31 - Georgijev 14/22

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Úchvatne prihral na víťazný gól. Slafkovský odštartoval sezónu krásnou asistenciou