Martin Pospíšil.
Martin Pospíšil. (Autor: X / Calgary Flames)
Oh my Hockey|14. okt 2024 o 05:35

Bol pri víťaznom góle v slávnom derby.

NEW YORK. Perfektný štart. Tri zápasy, šesť bodov v tabuľke. Calgary Flames začali ročník 2024/25 nad očakávania.

Platí to aj po treťom stretnutí, ktoré bolo prvou "bitkou o Albertu" v tejto základnej časti. V jednom z najostrejších derby si "plamene" pripísali víťazstvo 4:1.

Pričinil sa o to aj slovenský útočník Martin Pospíšil. Ten bodoval vo všetkých troch zápasoch, hoci tentokrát iba raz. Stal sa druhou hviezdou stretnutia.

Bol pri víťaznom góle. Jeho strelu dorazil do bránky v 48. minúte Mantha, ktorý poslal mužstvo po prvý raz v zápase do vedenia.

Išlo o jeho piaty bod Pospíšila v sezóne. V celej NHL ich momentálne majú viac len piati hráči - Scheifele, Barbašov, Keller, Kyrou a Eichel.

Pridal k nemu päť bodyčekov. Jeho tvrdosť okúsil aj kapitán domácich Connor McDavid, ktorý sa po strete s ním porúčal k ľadu.

Pospíšil odohral 13 minút a 48 sekúnd. O dve a pol minúty menej strávil na ľade jeho krajan Samuel Honzek, stále člen prvého útoku, ktorého z hľadiska podporovali bývalí spoluhráči z juniorského Vancouveru Giants.

Najmladší Slovák v NHL čaká na prvý bod. Proti "olejárom" mal dve strely.

V priebežnej tabuľke sú Flames za jej lídrom Winnipegom a pred Vegas a Dallasom. Tieto tri tímy triumfovali aj v noci na pondelok.

Jets potvrdili výbornú defenzívu a Minnesotu zdolali na domácom ľade 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v presilovke Kyle Connor.

Kapitán Mark Scheifele skóroval vo všetkých troch dueloch sezóny a so šiestimi bodmi za štyri góly a dve asistencie je na druhom mieste kanadského bodovania. Winnipeg inkasoval v troch dueloch iba dva góly.

Spoľahlivou defenzívou sa v úvode ročníka prezentuje aj Dallas, ktorý v troch zápasoch dostal iba tri góly. V nočnom stretnutí proti Dallasu zvíťazil 2:0.

Brankár Casey DeSmith zneškodnil všetkých 25 striel hostí a nadviazal na kolegu Jakea Ottingera, ktorý si udržal čisté konto v predošlom súboji s Islanders (3:0).

Brankár tímu NHL Dallas Stars Casey DeSmith.
Brankár tímu NHL Dallas Stars Casey DeSmith. (Autor: TASR/AP)

Stars strelili oba góly proti Kraken v rozpätí štrnástich sekúnd 17. minúty, keď sa presadili Sam Steel a Wyatt Johnston.

Plný počet bodov majú aj hráči Vegas, ktorí zvíťazili v úvodných troch zápasoch v riadnom hracom čase.

Úspešný vstup do sezóny podčiarkli proti Anaheimu, ktorý doma zdolali 3:1, čím zavŕšili trojzápasovú sériu domácich duelov. Víťazný gól strelil v presilovke v 48. minúte Tomáš Hertl, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne.

NHL - základná časť - 14. október

Winnipeg - Minnesota 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 20. Scheifele (Lowry), 61. Connor (Scheifele, Morrissey) - 5. Middleton (Rossi)

Brankári: Hellebuyck 26/27 - Gustavsson 33/35

Dallas - Seattle 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 17. Steel (Blackwell, Harley), 17. W. Johnston (Benn, Stankoven)

Brankári: DeSmith 25/25 - Grubauer 21/23

Edmonton - Calgary 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 2. J. Skinner (Ekholm, McDavid) – 28. Andersson, 48. Mantha (Pospíšil, Andersson), 50. Kirkland (Bahl, Andersson), 60. Zary

Brankári: Skinner 25/28 - Vladař 25/26

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 11 minút a 24 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 48 sekúnd, asistoval, dvakrát vystrelil na bránku a rozdal päť bodyčekov/

Vegas - Anaheim 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 7. Howden (Pietrangelo, Kolesar), 46. Hertl (Stone, Eichel), 55. Dorofejev (Kolesar) – 12. Terry

Brankári: Samsonov 22/23 - Reimer 29/32