Peter Valent oslavujúci premiérový gól v QMJHL.
Peter Valent oslavujúci premiérový gól v QMJHL. (Autor: X / quebec_remparts)
Oh my Hockey|24. okt 2024 o 07:20

Uplynulá noc priniesla v zámorských juniorkách a farmárskej AHL tri slovenské body.

QUÉBEC. Pri výhre Québec Remparts 4:3 nad Charlottetown Islanders v juniorskej QMJHL sa do bodovania zapísali obidvaja Slováci, ktorí nastúpili v zápase.

Obranca Peter Valent strelil svoj premiérový gól v súťaži, keď v 49. sekunde druhej tretiny vyrovnával na 1:1 po tvrdej strele z prvej od modrej čiary. Po 13 zápasoch má na konte 4 body za gól a tri asistencie.

Jeho spoluhráč Andreas Straka si pri prvom góle Québecu pripísal sekundárnu asistenciu, pričom o 4 minúty neskôr zvyšoval na 2:1, keď zostal obrancami zabudnutý v predbránkovom priestore.

Pre Straku to bol prvý dvojbodový zápas v zámorí, vo svojej draftovej sezóne má po 10 stretnutiach na konte 5 bodov (2+3).

Obidvaja Slováci zabodovali po šesťzápasovej sérii bez bodu.

V AHL sa predstavil v akcii Samuel Kňažko. Jeho Cleveland Monsters podľahol Rochester Americans 1:6. Slovenský obranca si do zápasových štatistík pripísal jednu strelu a tri mínusové body.

Brankár Samuel Hlavaj pri prehre Iowa Wild 2:4 proti Milwaukee Admirals do hry nezasiahol.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»QMJHL»VIDEO: Rana z prvej a veľká radosť. Mladý obranca strelil prvý gól v Kanade